Dode en 16 gewonden bij tragedie in Raard PZC Elfstedentocht is het ultieme En dan is alles even uit beeld bij uw dagblad! Mijn 2013 Mijn 2013 Word ook abonnee! BINNENLAND Rockchick Anouk hoopt op internationaal succes in 2013 ZEELAND Burgemeester wordt steeds meer hulpsheriff 24 en 25 Politie: beheersbare jaarwisseling in Zeeland DE STELLING UW MENING 753 reacties Zeeland wordt in 2013 verder uitgekleed Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 WOENSDAG 2 januari 2013 Bewolkt, 8° RAARD - Een van de mensen die ge wond raakten door het ongeluk rond de jaarwisseling in Raard (Friesland) is dinsdagavond overle den. Het gaat om een 59-jarige man uit Raard. Dat meldt de gemeente Dongera- deel, waar Raard deel van uit maakt. Een grote groep mensen stond in de oudjaarsnacht op een weg in de weilanden te kijken naar een nieuwjaarsvuur toen een vrouw, met in haar auto drie kin deren, op ze inreed. Naast het do delijke slachtoffer vielen er bij het incident in totaal zestien gewon den: vijftien volwassenen en een tienjarig kind. De bestuurster van de auto, een 42-jarige vrouw uit Dokkum, is na verhoor vrijgela ten, maar ze blijft wel een verdach te. De politie gaat niet uit van op zet. De vrouw had niet gedronken. Burgemeester Marga Waanders be treurt het grote verlies voor de hechte dorpsgemeenschap en be tuigde haar medeleven met de naasten van de dode. Ook minis ter Opstelten (Veiligheid en Justi tie) heeft medeleven betuigd. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 254e jaargang nr. 1 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 c£3» Schaatser Niels Mesu (20) won begin december als eerste Zeeuw een marathon op het hoogste niveau. „In 2013 staan mooie dingen op het programma. Ik heb eerst vier marathonwedstrijden voor de boeg. Ik heb net een marathon gewonnen, maar dat is wat mij betreft geen eenmalige prestatie. Het zou binnen kort zomaar nog een keer kunnen gebeuren. Over een paar weken ga ik naar de Weissensee, een wed strijd op natuurijs. Het is daar ontzettend mooi, vind ik. Misschien kan ik met een ontsnapping mee zitten of als verrassing zelfs winnen. Na februari breekt er een extra drukke tijd aan, want ik ga dit jaar ook be ginnen met afstuderen voor mijn hbo-studie veehou derij in Leeuwarden. En natuurlijk hoop ik op een Elfstedentocht. Dat is voor elke schaatser het ultieme. Vorig jaar was het ook een warme winter en toen we terugkwamen van de Weissensee (f ging het ineens vriezen. Wie weet is het dit jaar weer zo. Dat zou heel mooi zijn, want natuurijs in Nederland, daar kan niks tegenop." Karla Peijs (68) uit Middelburg, neemt afscheid als com missaris van de Koningin van Zeeland. „Nu denk je natuurlijk dat ik zal zeggen dat 2013 een speciaal jaar wordt omdat ik weer ambteloos burger word. Maar dat is niet waar. Ik heb net gehoord dat mijn zus terminaal kanker heeft. Het leek allemaal weer goed te komen, na een operatie, maar ze heeft slecht bericht gekregen. Als je dit vreselijke nieuws krijgt, is al het andere uit beeld. Ik hoop dat het met haar man, die 84 is en absoluut verwend is door mijn zus, toch goed komt. En wat ik voor mezelf hoop? Ik hoop dat ik nog iets voor de ander kan betekenen als ik straks echt afscheid heb genomen als commissaris. Het wordt een nieuw leven. Ik heb met de nieuwe president v^n de rechtbank gesproken (benoeming na fusie van de rechtbanken van Breda en Middel burg), mevrouw Koek. Er komt een overleg met zoge noemde stakeholders. Zij heeft gevraagd of ik ook in dat overleg zitting wil nemen. Ik kan zo nog het Zeeuwse geluid laten doorklinken." Dit jaar ga ik me echt aan mijn goede voornemens houden Zie ook pagina 5 Reageer op pzc.nl eens ■■■■■■■■■■■■■■■■■9)2% oneens 8% relatief rustig door Ondine van der Vleuten MIDDELBURG - Een 'beheersbare' jaarwisseling, met veel meldingen van vuurwerkoverlast, vernielin gen en brandjes, maar niet meer el lende dan gebruikelijk. Dat bracht Oud en Nieuw in Zeeland. Geweld tegen hulpverleners bleef daarbij uit. Wel werd op oudjaarsdag een agent gebeten, toen in Wolphaarts- dijk een situatie met huiselijk ge weld escaleerde. Er zijn tijdens de jaarwisseling zestien Zeeuwen aan- gehoudén. Twee ervan zitten nog vast en zullen zich voor de rechter moeten verantwoorden voor ge weldpleging. Eén verdachte moet terechtstaan op de oudennieuwzit- ting, op 7 januari. Eén verdachte betaalde een boete. De brandweer rukte 105 keer uit, voornamelijk voor kleine (bui- ten)brandjes. De grootste, in de Vlissingse Walstraat, trof drie pan den. Café Hoppit, waar het vuur ontstond, brandde volledig uit. Het naastgelegen café Conny's Pla ce raakte zwaar beschadigd. Drie personen werden daar gered uit een bovenwoning. Zij moesten be handeld worden voor rookvergifti ging. Ook de bovenwoning van een lampenwinkel aan de andere zijde van café Hoppit liep zware schade op. De alcoholpoli van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis kreeg in de nieuwjaarsnacht vijf Het Vlissingse café Hoppit is op Nieuwjaarsochtend volledig uitgebrand. Ook naastgelegen panden liepen schade op. foto Ricardo Kievit mensen in de leeftijd van 22 tot 32 jaar binnen die verschijnselen van alcoholvergiftiging vertoonden. Het is de eerste oud en nieuw voor de in november geopende al coholpoli, dus vergelijkingen met voorgaande jaren zijn nog niet te maken. Bij de huisartsenposten en ziekenhuizen werden zo'n dertig vuurwerkslachtoffers behandeld. Bij de ziekenhuizen was dat een verdubbeling (van vijf naar tien), maar wat de huisartsenpost be treft was het niet opvallend onrus tig, zegt directeur Ruud Munster- mann. Aart van Oosten van de Vei ligheidsregio noemde de situatie 'beheersbaar'. „Maar ik vermijd be wust het woord 'normaal'. 'Gebrui kelijk' is misschien beter." In heel het land is het aantal incidenten vergeleken met een jaar eerder af genomen. Het aantal gewelddadig heden liep terug van 8500 naar 8000. Er werden 74 hulpverleners belaagd. (Een jaar eerder 110.) pagina 3: commentaar pagina 4: minister nog niet tevreden pagina 21: 'het komt wel goed met de Hoppit'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1