Moskou huisvest oude vrienden verkrachte Vanaf Eindhoven naar TURKIJE 9 Crematie studente 'Hiddink vloog met vliegtuig dat zaterdag crashte' 10 procent Britse agenten heeft bijbaan BOEK ONLINE of bel 0900-9697 maandag 31 december 2012 Familie al-Assad zoekt naar veilige haven MOSKOU - Het passagiersvliegtuig dat zaterdag crashte bij Moskou, zou in het verleden zijn gebruikt om het Russische voetbalelftal te vervoeren. Ook de toenmalige Rus sische bondscoach Guus Hiddink zou met de Toepolev Tu-204 heb ben gevlogen. Oud-woordvoerder Andrej Maloso- lov van de Russische voetbalbond heeft dat gisteren gezegd. „In 2009, met precies dit vliegtuig, vloog het nationale team met Guus Hiddink naar de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Azerbeidzjan. Ik vloog sa men met het team als hoofd van de persvoorlichters van de Russi sche voetbalbond." NEW DELHI - Het lichaam van de jonge Indiase vrouw die overleed na een groepsverkrachting en mis handeling in New Delhi, is giste ren gecremeerd nadat ze was over gevlogen vanuit Singapore. Daar overleed de studente vrijdagnacht in een ziekenhuis dat gespeciali seerd is in de transplantatie van meerdere organen tegelijkertijd. De vrouw ging echter snel achter uit. Premier Manmohan Singh en voorzitter van de regerende Con grespartij Sonia Gandhi waren op het vliegveld bij de aankomst van het lichaam. Ze spraken daar met familieleden van het slachtoffer. Enkele uren na het overlijden van de vrouw, maakte de Indiase poli tie bekend dat de zes mannen die voor de aanval zijn aangehouden, ook moord ten laste is gelegd. Na haar dood hielden duizenden Indiërs gebedsbijeenkomsten. Za terdagnacht waren er tochten door verschillende steden, waaronder New Delhi, Mumbai, Bangalore en Kolkata. Demonstranten vragen sinds de groepsverkrachting om betere bescherming.van vróuwen, serieuze aangifteregistratie door de politie, en de invoering van de doodstraf voor verkrachting. De maximumstraf daarvoor is nu nog levenslang. LONDEN - Ruim 10 procent van de 210.000 politieagenten in Groot-Brittannië heeft een betaal de bijbaan. Zij zijn bijvoorbeeld ook predikant, schoonheidsspecia liste, dansleraar of illusionist. Dat blijkt uit cijfers van de inspectie, waarover de krant Mail on Sunday beschikt. In een jaar is het aantal agenten met een betaalde bijbaan met bijna 20 procent gestegen. Agen ten mogen een bijbaan of eigen be drijf hebben, mits zij daarvoor toe stemming hebben gekregen van hun meerdere. wuKtszuussssesaemawsBesstsssoussssssBBStssst Nu steeds meer kopstukken van het Syrische regime de wijk nemen, komt ook een vertrek van de familie al-Assad dichterbij. Maar waarheen? door Bob van Huët Terwijl steeds meer van zijn generaals, ministers en ook familieleden Syrië ontvluchten, kan het niet lang meer duren eer ook de Syri sche president Bashar al-Assad zichzelf en zijn familie in veilig heid gaat brengen. Daarmee moet hij opschieten want het Syrisch verzet neemt sys tematisch vliegvelden in en ook de vluchtweg naar zee wordt lang zaam afgesneden. Zelfs de trouwste bondgenoot Rus land erkent dat deze oude vriend het niet meer lang volhoudt. „Rusland is niet blind en Russi sche diplomaten zijn geen idioten. Ze zien dat de tendens beweegt in één richting", zei Fjodor Loek- janov vorige week, voorzitter van de in Moskou gevestigde Raad voor Buitenlands en Defensiebe leid. „Het is iedereen al bekend wat het uiteindelijke resultaat zal zijn. Het is alleen nog niet duide lijk wanneer dit gaat gebeuren." Dus wordt er deze dagen volop ge speculeerd waar de voormalige oogarts al-A~ssad heen kan met zijn verwende entourage. De Russi sche minister van Buitenlandse Za ken Sergei Lavrov herhaalde dit weekend dat hij niet de intentie heeft Assad tot vertrek te manen omdat Moskou nog steeds zegt in dialoog tussen de strijdende par tijen te geloven. Ondertussen lijkt de aftocht echter nabij. „De Russen hebben ervaring om staatshoofden op het allerlaatste moment het land uit te krijgen", weet Mark Katz, hoogleraar aan de George Mason Universiteit in Vir ginia. „Ze kunnen proberen hem Bashar al-Assad en zijn vrouw Asma in betere tijden op bezoek in Tunesië in 2010. duidelijk te maken dat er een aan bod ligt, maar dat de deur niet lang openblijft." Waar kan Assad anders heen? Uit gelekte mails tussen een dochter van de sjeik van Qatar en me vrouw al-Assad" blij kt dat de eens zo hartelijke verstandhoudingen tussen de de families is bekoeld nu de sjeik zijn geld op de Syrische oppositie heeft gezet. De Israëlische krant Haaretz meld de onlangs dat de Syrische minis ter Faisal al-Miqdad in respectieve lijk Cuba, Venezuela en Ecuador met 'persoonlijke brieven' van As sad had geleurd. Latijns-Amerika zou op zich aantrekkelijk zijn voor ballingschap, maar ook weer onze ker als de politieke wind in de ge noemde landen opeens draait. Saudi-Arabië is in het verleden vriendelijk geweest voor verdre ven dictators als Idi Amin en de Tunesische president Ben Ali, maar al-Assad is niet welkom. Riyad bewapent zijn tegenstan ders. Sjiitische geloofsverwanten in Iran kunnen de alawitische familie al-Assad eventueel onderdak bie den. Teheran is echter geen jetset bestemming voor mevrouw al-As sad die tijdens de oorlog opzien baarde door royaal te shoppen bij het Londense warenhuis Harrods, zoals bleek uit de mailwisseling met de dochter van de sjeik. Haar foto Hassene Dridi/AP vader is overigens eigenaar van Harrods. Afgelopen zomer meldde de Britse Independent al dat me vrouw al-Assad in Rusland was ge signaleerd. Voor de hand ligt een verblijf in de van alle luxewinkels voorziene Moskouse voorstad Bar- vika. Gezellig ook, want ook ande re gevallen 'vrienden van Rusland' wonen daar, zoals Askar Akayev (de dictator van Kirgizië), de wedu we en zoon van de Servische lei der Milosovic en Asian Abasjidze, de van fraude en moord verdachte Georgiër. Maar vooralsnog moet de familie al-Assad de koffers nog pakken. Rusland is in dat geval klaar voor de ontvangst. Bodrum /ww.kras.nl/72181 .kras.nl/77682 Hotel Turquoise Resort' Hotel Delphin Imperial***** - Antalya Zie www.kras.nl/77509 .kras.nl/77843 15 cpm Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Verblijf o.b.v. all inclusive Vertrek: van 27/4/13 t/m 26/10/13 luxe designhotel, direct gelegen aan het strand in een privé-baai met splinternieuwe faciliteiten, zoals een nieuw restaurant, diverse waterglijbanen en een spacenter één van onze best geboekte hotels in Turkije! Verblijf o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 22/4/13 t/m 26/10/13 zeer populair en ruim opgezet vakantiedorp, direct aan het strand gelegen in een groene omgeving en in het centrum van Torba' met zeer moderne kamers voorzien van alle faciliteiten voor een onbezorgde en luxe vakantie! Verblijf o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 12/4/13 t/m 28/10/13 hoog gewaardeerd resort, direct gelegen aan het strand met volop faciliteiten, waaronder maar liefst 6 zwembaden, een aquapark en entertainment scoort hoog op culinair gebied bij Nederlandse vakantiegangers! Verblijf o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 1/4/13 t/m 27/10/13 super-de-luxe resort van hoge kwaliteit, gelegen in de bekende hotelwijk van Lara met o.a. 7 a la carte restaurants, 2 zwembaden en 5 waterglijbanen een absolute topper en nu al één van onze best geboekte hotels! waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9