Vreedzame jihad op bus 81 buitenland manier in beweging Op een gezonde Braziliaans stroomnet niet klaar voor WK Obama wil wapens aan banden in 2013 molenaar Bon voor gratis brochure! maandag 31 december 2012 CHICAGO - Passanten kijken wat on gelovig als de stadsbus voorbij komt met een grote reclame van 'Myjihad'. Er rijden zo 25 bussen door Chicago. Opmerkelijk in een land waar de haat tegen moslims ertoe leidt dat mensen voor de trein worden geduwd, zoals recent in New York twee keer gebeurde. 'Myjihad', is volgens de initiatiefne mers juist gericht tegen die haat. Met boodschappen van vriend schap en tolerantie streeft de 'Myji had'-campagne naar meer begrip tussen verschillende religies. Jihad is een Arabisch woord dat 'worsteling' betekent. Het is reli gieus van aard, maar wordt vaak geassocieerd met fysiek geweld. 'Mijn Jihad is vriendschappen op te bouwen. Wat is jouw Jihad?' zo staat er op de bus met daarbij fo to's van lachende mensen van ver schillende religies. Alle adverten ties zien er vriendelijk uit met ro ze en pastelblauwe letters en veel wit. Helemaal niet oorlogszuchtig dus. Een andere advertentie draagt de tekst: 'Mijn Jihad is mensen niet te beoordelen op hun hoofdbedek king. Wat is de jouwe?'. De actie wordt gesponsord door de 'Raad van Amerikaans-Islamiti sche Betrekkingen', onder leiding Vrouw duwt man voor metro in New York NEW YORK - Een 31-jarige vrouw is aangehouden omdat ze donderdag in New York een man voor de me tro zou hebben geduwd. Het slacht offer overleefde het niet De ver dachte wilde naar eigen zeggen een moslim voor de trein duwen omdat ze moslims en hindoes haat. Ze is aangeklaagd voor moord. Begin december wekte een vergelijkbaar drama afschuw in New York. Toen duwde een zwer ver een 58-jarige man plotseling voor de metro onder het centrale stadsdeel Manhattan. van de in Chicago woonachtige Midden-Oostenblogger en televi siecommentator Ahmed Rehab. Hij wil meer bekendheid geven aan de 'ware' betekenis van jihad ofwel het zich inspannen door ge lovigen voor 'gods wil'. „Dat wil zeggen voor goede werken", aldus Rehab. Op de Facebookpagina van 'Myji had' staat dat de term jihad moet worden 'teruggepakt van anti-mos lims en moslimextremisten' die de term hebben gekoppeld aan zaken als onderdrukking en terreur. De busactie is een reactie op een tegenovergestelde campagne van het 'Amerikaanse Initiatief voor Verdediging van de Vrede' in de metro van New York. Deze organi satie werd bekend door Pamela Gelier, een Amerikaanse bewonde raar van Geert Wilders. Onder de kop 'Versla de Jihad' stond de tekst: 'In geval van oorlog tussen de beschaafde mens en de barbaar: steun de beschaafde mens. Steun Israël. Versla de jihad.' door onze correspondent Alex Hijmans SALVADOR - Het is niet uitgesloten dat tijdens de finale van het WK voetbal 2014 in Brazilië de stroom kan uitvallen. De chef van het Bra ziliaanse elektriciteitsnetwerk heeft toegegeven dat het hoogspan ningsnet de toenemende vraag naar stroom nog maar nauwelijks aankan. „We zullen de komende jaren met het risico van blackouts moeten leven", aldus Hermes Chipp, directeur-generaal van na tionale netbeheerder ONS. Sinds september dit jaar viel de stroom in grote delen van het land al zes keer langdurig uit Tijdens de laatste blackout, vorige week, za ten miljoenen mensen in de deel staten Sao Paulo, Rio de Janeiro en Minas Gerais urenlang in het don ker. Eind september zat de bevol king in het noordoosten van het land meer dan vijf uur zonder elek triciteit. De blackouts worden ver oorzaakt doordat het stroomnet slechts enkele hoofdleidingen telt. Een klein probleem in een regio naal onderstationnetje kan daar door de stroomtoevoer in verschei dene deelstaten platleggen. De oplossing is simpel: meer hoofdleidingen. Maar: „Als de rege ring daartoe zou beslissen zouden de rekeningen de pan uitrijzen, dan zou niemand de stroom meer kunnen betalen. Er moet een even wicht zijn tussen prijs en het risi co op uitval", aldus Chipp. De regering heeft afgelopen week maatregelen aangekondigd die de elektriciteitsrekening volgend jaar met 20 procent moeten verlagen. Meer dan de helft van die verla ging moet echter door de produ centen opgehoest worden, waar door deze minder in infrastruc tuur kunnen investeren. Daarmee lijkt een oplossing voor de blackouts alleen maar verder weg. WASHINGTON - De Amerikaanse president Barack Obama hoopt dat in het eerste jaar van zijn twee de termijn als president nieuwe maatregelen van kracht kunnen worden die het wapenbezit in zijn land aan banden leggen. Hij zei dat gisteren in een gesprek met de omroep MSNBC. „Het is niet ge noeg om te zeggen: het is te moei lijk, dus we proberen het niet eens."Obama's tweede-termijn be gint op 20 januari met zijn beëdi ging. Obama benoemde zijn vice-presi dent Joe Biden tot leider van een taskforce die begin volgend jaar met voorstellen moet komen om het wapenbezit te beteugelen. Aan leiding voor de strengere regels is de schietpartij op een basisschool in Newtown, waardoor 26 mensen omkwamen, onder wie 20 kinde ren. De president toonde zich geen voorstander van het idee van wa penlobbygroep NRA om in elke school een gewapende beveiliger aan te stellen onder het motto 'wa pens bestrijd je met wapens'. „Ik ben er sceptisch over dat het enige antwoord is: meer wapens in scholen. En ik denk dat de grote meerderheid van het Amerikaanse volk er sceptisch over is of dat ons' probleem zal oplossen", aldus Oba ma. De laatste weken bereikte de wa penverkoop in de VS recordhoog ten. Online waren talloze foto's te vinden van mensen die een M4 Bushmaster-geweer hadden gevon den onder de kerstboom. Precies zo'n wapen - waarvan de volauto matische versie gebruikt door mili tairen van meer dan 60 landen - werd gebruikt bij de schietpartij in Newtown. De recordverkopen wor den geweten aan mensen die nog hun slag willen slaan voordat Oba ma strengere regels invoert Gratis brochure? Bei 0341 - 27 40 40 www.molenaarwelzijn.nl Vaste scootmobielen Zelf uw boodschappen doen Er op uit zonder moe te worden y Hoge kwaliteit luchtbanden y Comfortabele zitting Stabiel en veilig Geschikt voor lange afstanden Geruisloze trapliften yMoor alle trappen Geruisloos en veilig y Snel leverbaar Verhuizen met nodig'. Eenvoudige bediening WËLZIJNSPRODUCTEN of bel direct 0341 - 27 40 40 Scootmobielen Bedden Trapliften Sta-op stoelen Fietsen [NaamI 0Me,r0«" i Adres Postcode Plaats 'Telefoon E-mail wkOl_Ml_degelderlander Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Moeite met traplopen? Verhuizen niet nodig! Of u klein of groot bent, Molenaar biedt u altijd de juiste fauteuil op üw maat Vrijblijvende demo? Wij komen graag langs met onze rijdende showroom voor een demonstratie bij u thuis Bel 0341 - 27 40 40 i Bezoek een winkel bij u in de buurt j Open ma t/m vrij van 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Alkmaar Rijnstraat 117 Nunspeet Laan 18" Amersfoort Nijverheidsweg 53a" Roden Westëresch 8 Arnhem Ringoven 16 Best tindhovenseweg 30" Roosendaal Oostplein 17a Veenendaal Gioeneveldselaan 19 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Waalwijk Prof Zeemanweg 3 Doetinchem Havenstraat 150 Waddinxveen Mercunusweg 15 Heerlen in de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Wateringen Gravenzandseweg 23' Weert Roermondseweg 58b Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Toe aan een betere nachtrust? Ontdek de grootste collectie comfortbedden en matrassen Rechte trap Buitenbocht Binnenbocht Ook eens het huis uit? Altijd en overal mobiel! Grootste collectie vaste en opvouwbare scootmobielen van NL Moeite met opstaan? Ik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8