De Booy en Baert ongenaakbaar De Koeyer zet de toon bij start CHIO Competitie maandag 31 december 2012 'Ongemerkt ga je toch lopen freewheelen. En dit komt weer doordat je weet datje de finaledag toch wel haalt' Len Eversdijk NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dres- suuramazone Jasmien de Koeyer kon zich gisteren in Stal De Kroo in Nieuwland geen betere start wensen van de CHIO Rotterdam Cup Competitie voor nationaal ju niorenkader. Onder toeziend oog van bondscoach Tineke Bartels liep de net zestien jaar geworden amazone uit Sint Jansteen met de ritmisch door de baan swingende vosruin TC Take It Easy met een score van 70,68 procent naar een overtuigende zege. Sanne Gilbers uit Varseveld behaalde met Bio- top-zoon Bud Spencer met 68,24 procent de tweede plaats. Bartels was vol lof over De Koeyer. „Jasmien is ongelooflijk ambitieus. Ik kende haar al toen ze nog pony reed. Met Take It Easy vormt ze nu een fijne combinatie bij de paar den. Ze stelde hem mooi voor. Een combinatie met veel potentie en een aanwinst voor de junioren selectie. Technisch valt er nog wel wat te verbeteren, zoals de uitge strekte draf. In de ereronde liep het paard voor een negen en dat heb ik in de proef niet gezien", ver klaarde de bondscoach. Met zeven combinaties boven de A-kader-score van meer dan 68 procent werd het hoge niveau door de Young Riders onder streept. Stephanie Kooyman toon de zich met President's Winston de beste. De amazone uit Oud Be- ijerland liep met de enorm veel af druk en uitstraling door de baan gaande 00 Seven-zoon naar een score van 72,59 procent. Anne Meu- lendijks uit Geldrop eindigde met Indoctro-zoon MDH Ohio met 72,24 procent op de tweede stek. Maxime Osse was met de ruin Na- varo de beste Zeeuwse combinatie. De amazone uit Heinkenszand ein digde met de Jester-zoon met 68,38 procent op de zesde stek. Rowdy Neels van Hoek 2 schiet op doel in het pouleduel met Oostburg. Tegenstander Ricky Maenhout komt te laat om die doelpoging te verijdelen. Hoek 2 zou het pouleduel met 3-1 winnen. foto Mark Neelemans ling fungeerde. Toch toonde hij zich geen voorstander van het te ruggrijpen naar de oude toernooi- formule, waarbij alleen een finale dag werd afgewerkt met geplaatste door Remé van Stee HULST - Kim de Booy en Heidi Bae- rt stonden reeds bekend als de veelvraten van de Zeeuws-Vlaam- se AH duovolleybaltoernooien. Het tweetal van De Sterre uit Zuid- dorpe, dat zowel bij de mannen als de vrouwen uitkomt in de eer ste klasse, won in mei het toer nooi van Sas van Gent. Zaterdag in Hulst prolongeerden zij hun titel in de categorie vrouwen A. Hoewel het plezier bij het Zeeuws-Vlaamse koppel voorop staat, waren beide vrouwen in Hulst gebrand op wederom een toernooizege. „De druk om te pres teren is enorm", zei een breed la chende De Booy na afloop van de eerste wedstrijd dan ook op qua- si-serieuze toon. Ondanks een soepele overwinning in hun eerste poulewedstrijd wa ren de Hulsterse De Booy en de Koewachtse Baert minder zeker teams. „Zeker niet", vond De Waal. „Het soccer is een mooi toer nooi voor alle Zeeuws-Vlaamse ploegen. Daar hoor je bij te zijn. Natuurlijk, voor ons is het meer van hun zaak dan gebruikelijk. „Zo te zien lopen er een paar taaie Belgische koppels tussen. We zul len stevig aan de bak moeten", pepte Baert zichzelf op. Tot de finale bleek die voorspel ling ongegrond. Moeiteloos regen De Booy en Baert de zeges in de poulefase aan elkaar. De eindstrijd tegen Annelies en Rianne Wauters was een geheel ander verhaal. De uit Hulst afkomstige zussen brach ten de titelverdedigsters danig aan het wankelen, maar na een 11-6-achterstand bogen zij de wed strijd toch om in een 18-16-over- winning. De Booy en Baart zien de duotoer- nooien als een welkome aanvul ling op hun reguliere volleybalacti viteiten. Baert is normaliter de af- maakster van de twee. „Ik haal ook echt het meeste plezier uit het over het net meppen van die bal. En met Heidi als aangeefster kan me volop uitleven." een training. En het zou prettig zijn geweest dat we eens een wed strijdje hadden gewonnen, want dan duurt de dag tenminste niet zo lang. Maar je hoort ook van de Daarmee is echter niet gezegd dat de taak van Baert slechts beperkt blijft tot 'rammen.' Hoewel de speeloppervlakken bij het Hulster duovolleybaltoernooi waren terug gebracht tot een rechthoek van ze ven bij 4,5 meter, kwamen voor de spelers en speelsters alle facet ten van het volleybal aan bod. „Passen, de set-up en smashen. Je moet echt alles doen. Je hebt ook geen moment rust. Het is goed voor je techniek, je tactische in zicht en je conditie. En dat maakt superinteressant", legde Baert uit. Hoewel het AH duovolleybaltoer nooi in Sas van Gent nog ver weg is, gaan De Booy en Baert weder om op voor een dubbelslag. Op het zand zullen ze De Booy overi gens niet bezig zien. „Een mooie sport, maar voor mij is het niks. De timing in het zand is totaal an ders dan in de zaal. Ik kom niet van de grond. En dan valt er ook weinig te smashen." betere ploegen dat ze het prettig vinden om in de aanloop naar de finaledag te kunnen oefenen tij dens de voorrondes. En daarmee doe je dus recht aan alle clubs." Baert vindt het beachvolleybal, 'waaronder het jaarlijkse toernooi op het Keizer Karelplein in Sas van Gent, ook minder belangrijk dan spelen in de zaal en het duo volleybal. „Maar als ik tijd en gele genheid heb, doe ik er wel altijd aan mee. Zo blijf je tenminste be zig. En net zoals vandaag doen er ook tweetallen mee die zich voor bereiden op de beachtoernooien. Het is blijkbaar toch een combina tie die goed te doen is." •Bij de mannen A versloegen Wou ter Bonte (Voorwaarts) en Joost Lammers (De Sterre) in de finale Tommy van Overmeeren en Kevin de Koeijer (beiden Voorwaarts) met 18-16. Kim van Zuidland (De Sterre) en Tim van Acker (De Burgst) schreven het toernooi in de categorie gemengd A op hun naam na een 19-15-zege op Stepha nie Herman (De Sterre) en Frank Audenaerd (Voorwaarts). In totaal deden er 36 koppels mee. APELDOORN Davy Gunst vijfde op NK puntenkoers Wielrenner Davy Gunst is op de baan in Apeldoorn op het NK pun tenkoers voor junioren op de vijf de plaats geëindigd. De inwoner van Yerseke kwalifi ceerde zich als tweede voor de eindstrijd, waarin plaats was voor 24 renners. Lang zag het ernaar uit dat hij met vijf anderen in de koers over honderd ronden een ronde voorsprong zou nemen, maar dat lukte net niet. Bij de tussensprints pakte hij echter genoeg punten om op de vijfde in het klassement te eindigen. BETHUNE Leenhouts tweede in schaaktoernooi Koen Leenhouts is in het Noord-Franse Bethune tweede ge worden in een sterkbezet schaak toernooi. De inwoner van IJzendij- ke haalde in negen ronden 6,5 pun ten. Leenhouts legde een basis voor zijn topklassering in de zesde ron de. Toen versloeg hij Belgisch kam pioen en oud-HWP-teamgenoot Tanguy Ringoir. Het toernooi met 52 deelnemers werd gewonnen door de Franse ju nior Maxime Lagarde. Hij haalde 7,5 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 77