Gevestigde waarden vervullen hun plicht 8 Vier op een rij voor Groene Ster Vlissingen Dankaart en Knegtel naar finaleschema Onbekende Stel c iet de toon in Axelse bos 22 Eindstanden poules 1, 2 en 3 van het 27e Fast Indoorsoccertoernooi maandag 31 december 2012 VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster hebben voor de vierde keer op rij het Emergo-zaal- voetbaltoernooi gewonnen. De Vlissingse eerste-divisionist ver sloeg zondag in Sportcentrum Bas- kensburg in de finale Geen fdee/Vanuus met 4-1. De treffers van Groene Ster kwamen van de voet van Khalid El Hattach (drie keer) en Len Eversdijk. Jeremy de Nooijer (Sparta Rotterdam) scoor de namens Geen Idee/Vanuus, waar ook Jonathan Constancia (VC Vlissingen) zijn opwachting maakte. In de poule had Groene Ster nog met 3-2 verloren van Geen Idee/Vanuus. Daarnaast won de ploeg in de voorronde van Team Souburg (2-0), GPC Vlissingen (4-3), FC Dauwendaele (3-1), SC Baskenburg (5-1) en Engiplast/Uiterton (3-1). Groene Ster won het Emergo-toer- nooi voor de vierde keer op rij. Daarmee verdreef de hoogst spe lende Zeeuwse zaalvoetbalploeg FM Sranang en café Tympaan uit de recordboeken. Die teams won nen het evenement drie keer ach ter elkaar. TERNEUZEN - Menno Leeuwenburg en Michel Verberkmoes zijn goed van start gegaan in de 3-categorie van het Smit Promotions dubbel- tennistoernooi in het Terneuzense Racketcentrum. Tegen Duncan Blackman en Beny Ysebaert werd het 9-7. De eerste twaalf games werd er sterk geserveerd en waren er geen breaks en nauwelijks ral ly's. Bij 6-6 werd de opslag van Ysebaert gebroken, waarna Ver berkmoes naar 8-6 serveerde. Ver- door Wim de Vos AXEL - Het was gezellig druk zater dagmiddag bij de velden van voet balvereniging Axel. Bovenal was het vooral druk en gezellig bij de 35e editie van de Eindejaarscross van scheidsrechtersvereniging Zeeuws-Vlaanderen en atletiekver eniging Scheldesport. Veel deelne mers (ruim 250 lopers en loop sters gingen van start) en met na me enkele complete gezinnen wa ren van de partij. Zoals de familie Thuy uit Sint-Jansteen, van wie va der Bennie een keurige vijfde plaats behaalde in de door Aleksan- dar Stekic gewonnen wedstrijd. Met zoveel deelnemers was het ui teraard een behoorlijk geroeze moes en moest bovendien de start met een kwartier worden uitge steld om alle deelnemers in de computer in te kunnen voeren. „Als je ziet dat we een paar jaar ge leden amper zeventig deelnemers hadden dan is dit aantal natuurlijk buitengewoon. Het is zelfs een re cord", stelde voorzitter Peter Scher- penisse van de Zeeuws-Vlaamse ar bitersclub. Het aantal deelnemende scheids rechters was minimaal. Het grote aantal voetballers dat meeliep was daarentegen opmerkelijk. En na tuurlijk ook de gezinsreünie van de familie Thuy. „Dit is toch leuk. Het gebeurt niet dikwijls dat we met het gehele gezin naar een wed strijd kunnen. Vandaag was dat het geval en daarom hebben we die kans aangegrepen", vertelde Bennie Thuy. Hij behaalde een fraaie vijfde plaats, maar echtgeno te Marjan deed het nog beter. Zij behaalde in haar categorie een keu rige derde plaats behaalde. Doch ter Margo en zoon Dennis deden mee op de kortere afstanden. Die kinderen zijn er de oorzaak van ge weest dat zowel Bennie als Marjan Thuy met het lopen zijn begon nen. „Je brengt de kinderen eens naar de training. Ook ga je dan naar wedstrijdjes kijken. Zo zijn we besmet geraakt met het loopvi rus." Bennie Thuy is in het Zeeuws-Vlaamse trimloopcircuit uitgegroeid tot één van de betere lopers. Hij beleefde een zware mid dag in het Axelse Bos. „Door de re gen van de laatste tijd was het op verschillende plaatsen behoorlijk modderig, waardoor het lastig was. Maar met die vijfde plaats ben ik zeker tevreden", meldde Thuy. Even later ging hij samen met dekinderen echtgenote en moeder Marjan aanmoedigen die op dat moment aan haar laatste ronde bezig was.. Sportief gezien stond de Einde jaarscross op een behoorlijk ni veau. De onbekende 34-jarige Aleksandar Stelic, met Oost-Euro- pese roots en woonachtig in de omgeving van het Ottenstadion van voetbalclub AA Gent, trok meteen op avontuur en bouwde een riante voorsprong op. Na 9600 meter stonden de klokken stil op 32.46 minuten; Edwin de la Ruelle uit Koewacht was met een vierde plaats de best geklasseerde Zeeuw. Monique Allefs uit Hulst was de snelste vrouw. Haar tijd bedroeg 42.59 minuten. Len Eversdijk van RCS was top scorer van de voorronde van het soccertoernooi met acht treffers. door René van Stee volgens verloren Blackman en Leeuwenburg beide hun opslag. De winnaars treffen donderdag Pa trick Marteijn en Wouter de Feij- ter. In het vrouwendubbel-6 be reikten Elly Dankaart en Irene Knegtel overtuigend het finalesche ma na winst op achtereenvolgens Katja van Nielandt/Marisca Pijpe- link (14-2), Sandra de Smet/Annemarie van der Weele (9-4) en Miriam Meerman/Jolanda Jozïasse (13-3). TERNEUZEN - Ooit vlogen oud-win naars zoals AZW en Zaamslag er al in de voorronde van het Fast In doorsoccertoernooi uit. Zo ver kwam het zaterdag in de poules 1, 2 en 3 nog niet. De teams waarvan logischerwijs mocht worden ver wacht dat ze de finaleronde van de 27e editie zouden bereiken, de den in het Terneuzense sportcen trum Vliegende Vaart hun plicht. Geen enkele poulewinnaar legde een foutloos parkoers af. Titelver dediger RCS, winnaar van poule 1, zegevierde drie keer en moest een 2-2-gelijkspel toestaan tegen Steen. Len Eversdijk, vorig jaar topscorer tijdens de finaledag met elf treffers en deze voorronde wederom top schutter met acht doelpunten, bracht de Walchenaren in de slot seconden nog langszij. „Dat was toch even billenknij- pen", zei Eversdijk daarover. „On gemerkt ga je toch lopen freewhee len. En dit komt weer doordat je weet dat je de finaledag toch wel haalt. Steen maakte het ons ook moeilijk. Maar inderdaad, het had wel iets overtuigender gemogen." Om er gniffelend aan toe te voe gen: „We hadden onszelf voorge nomen om vandaag geen tegen doelpunten te krijgen. Dat is duide lijk niet gelukt." Samen met RCS, dat nog niet com pleet stond, plaatsten ook Biervliet en Steen in poule 1 zich voor de fi naledag. In poule 2 slaagden zeven voudig eindwinnaar Temeuzen, Philippine en IJzendijke daarin. Terneuzense Boys, Sluiskil en Hoek 2 stroomden door uit poule 3. Terneuzen begon enigszins moeizaam met een 1-1-gelij kspel tegen Corn Boys. Daarna volgden louter zeges en de poule-overwin ning. Terneuzense Boys en Sluiskil waren in poule 3 aan elkaar ge waagd. De rechtstreekse confronta tie tussen Ibrahim Eryürük aan de zijde van de Boys tegen zijn drie Poule 1: 1. RCS 4-10 (14-3), 2, Bier vliet 4-9 (12-2), 3. Steen 4-7 (7-6), 4. Terhole 4-3 (2-12), 5. Koewacht 4-0 (2-14). Poule 2: 1. Temeuzen 4-10 (15-2), 2. Philippine 4-9 (4-4), 3. IJzendijke 4-6 (5-8), 4. Com Boys 4-4 (4-3), 5. Vogelwaarde 4-0 (3-14). Poule 3: 1. Terneuzense Boys 4-10 (8-2), 2. Sluiskil 4-8 (14-3), 3- Hoek 2 4*7 (6-4), 4- Oostburg 4-3 (5-11), 5. Hoofdplaat 4-0 (2-15). Geplaatst voor de finaleronde: RCS, Biervliet, Steen, Terneuzen, Philippine, IJzendijke, Terneuzense Boys, Sluiskil en Hoek 2. Voorronde poule 4 met Aarden burg, AZW, Breskens, Walcheren en SDO'63 op woensdag 2 januari, aanvang 19.00 uur. Voorronde poule 5 met Zaamslag, HW'24, Hontenisse, Groede en Schoondijke op donderdag 3 janua ri, aanvang 19.00 uur. bij Sluiskil spelende broers Veli, Mevlud en Ali (ook allen ex-Ter- neuzense Boys) leverde een 2-2-ge lijkspel op, waarna Terneuzense Boys de poulezege voor zich opeis te. In het duel Sluiskil-Hoek 2 (eindstand 0-0) sloeg de vlam eventjes in de pan. Nadat de tem peramentvolle Ali Eryürük voor twee minuten naar de kant werd gestuurd, ging de discussie binnen en buiten de boarding onvermin derd voort De scheidsrechter be sloot daarop de wedstrijd stil te leg gen. Al snel kwam iedereen weer bij zijn positieven, waarna het duel probleemloos werd uitge speeld. De zondag-vijfdeklassers hadden een zware dag. Ondanks hun uit schakeling beleefden de spelers van Terhole toch nog een hoogte puntje. De ploeg versloeg Koe wacht met 1-0, waardoor het team na veertig wedstrijden zonder ze ge op het veld het zoet van een overwinning weer eens mocht smaken. De overige wedstrijden gingen verloren. Vogelwaarde bleef net als Koe wacht en Hoofdplaat op nul pun ten steken. Martijn van Passel had vooraf niét de illusie dat zijn ploeg de pannen van het dak zou spelen. „Want we misten'een paar jon gens die in de zaal goed uit de voe ten kunnen. Aan de andere kant hoop je op een stuntje. Tegen Phi lippine (1-0-verlies) en IJzendijke (2-3-verlies) zaten we er dicht bij. Dat dit dan toch niet lukt, is toch wel teleurstellend", vertelde de spe ler van Vogelwaarde. Van Passels ploeggenoot Rudi de Waal had eventjes het gevoel dat zijn ploeg louter als toernooivul- Kim de Booy vangt de bal op in de finale van het duovolleybal in Hulst tegen de zussen Annelies en Rianne Wau- ters. Haar partner Heidi Baert kijkt toe. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76