Michael van Cerwen in finale WK darts Geslaagd experiment van Marianne Vos maandag 31 december 2012 21 'Hoe meer je zweet tijdens de trainingen, des te minder je bloedt tijdens de wedstrijden' Tweet van Sven Kramer vlak voor het begin van het NK LONDEN - Michael van Gerwen heeft zondagavond in Londen de finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Brabander versloeg in de halve-eindstrijd de als derde ge plaatste Engelsman James Wade met 6-4 in sets. Een dag eerder kroop Van Gerwen in de kwartfinales door het oog van de naald tegen de Engelsman Lewis, die zijn wereldtitel verdedig de. De inwoner van Boxtel leek in de slotfase ten onder te gaan aan de druk, ma^r bleek uiteindelijk toch het koelst: 5-4. Van Gerwen had ook tegen Wade steeds de overhand, maar slaagde er twee keer niet in de Engelsman de genadeklap toe te dienen. De derde keer lukte dat wel. Bij 5-4 in sets was de tweede matchpijl raak. Eerder in de partij maakte Van Gerwen grote indruk met éen '9-darter'. De Brabander gooide in de vijfde set, bij een voorsprong van 3-1, 501 uit met negen pijlen. 'Mighty Mike' herhaalde dat kunst stukje, nog altijd vrij zeldzaam in een groot tv-toernooi, in de vol gende leg bijna. De finish op dub bel 12 ging toen echter net mis. Desondanks maakte Van Gerwen een unike serie van zeventien pij len die achter elkaar in de tripple twintig verdwenen. De set ging uit eindelijk toch naar zijn opponent James Wade. De kans bestond gisteravond dat het titeltoernooi in het Alexandra Palace op nieuwjaarsdag een ge heel Nederlandse finale krijgt, net als onlangs in de Grand Slam of Darts. Bij het sluiten van de krant was Hagenaar Raymond van Barneveld nog bezig met zijn partij tegen Phil Taylor, de vijftienvoudig we reldkampioen. door Edward Swier APELDOORN - Het was een ideetje geweest van haar koppelgenote, Roxane Knetemann. Na de Olym pische Spelen had Marianne Vos aangekondigd te willen experimen teren met diverse onderdelen van de wielersport. Het resulteerde gis teravond in Apeldoorn in een zo veelste nationale titel, op nieuw terrein: de koppelkoers. Het werd een bizarre wedstrijd. Drie koppels, naast het winnende duo ook Amy Pieters-Kelly Mar kus en Kirsten Wild-Laura van de Kamp, reden de rest op een hoop. Het leidde tot diverse gevaarlijke si tuaties, omdat de andere tweetal len zwarte sneeuw zagen. Zelfs in de ultieme sprint ging het nog mis. Kirsten Wild leek Vos te gaan klop pen, maar werd op honderd meter voor de streep door een achterblijf- ster gehinderd en zag haar kans op de titel vervliegen. „Jammer dat het zo moest gaan", aldus kam pioene Vos. „Al is het natuurlijk wel leuk om het jaar met het Wil helmus af te sluiten." Na de jaar wisseling stapt ze weer op de cross- fiets. In tegenstelling tot Vos slaagde Yvonne Hijgenaar er niet in haar doel te bereiken. Zij voelde zich verplicht driemaal goud te win nen. Op de sprint en 500 meter lukte dat, de keirin leverde niet meer dan zilver op. De achttienjari ge Elis Ligtlee zorgde voor een sur prise. Wim Stroetinga pakte goud in de puntenkoers. Tim Veldt maakte bij de duurren- ners indruk met goud (scratch), zil ver (achtervolging, achter Jenning Huizenga) en brons (punten koers). RIJSWIJK Sportpers kiest Bolt en Serena Williams De internationale sportpers heeft de Jamaicaan Usain Bolt en de Amerikaanse Serena Williams uit geroepen tot sporters van 2012. Een panel van 450 sportjournalisten verkoos Bolt met 33,62 procent van de stemmen boven de Amerikaan se zwemmer Phelps (11,43%) en de Servische tennisser Djokovic (10,26%). Bolt won drie keer sprint goud op de Olympische Spelen. Williams kreeg met 15,78 procent lichte voorkeur boven de Brits ze venkampster Jessica Ennis (13,59%). JOHANNESBURG Serero met Zuid-Afrika naar Afrika Cup Alhoewel Thulani Serero amper is hersteld van een liesblessure, heeft bondscoach Gordon Igesund van Zuid-Afrika de Ajacied toch opge nomen in zijn selectie voor het toernooi om de Afrika Cup. De 22-jarige middenvelder maakte de afgelopen dagen tijdens een trai ningskamp zoveel indruk op Iges und, dat de bondscoach wel wat ri sico wil nemen met Serero. Gastland Zuid-Afrika opent de Afri kaanse titelstrijd op 19 januari in Jo hannesburg tegen Kaapverdië. ABU DHABI Novak Djokovic wint demonstratietoernooi Novak Djokovic heeft het demon stratietoernooi van Abu Dhabi op zijn naam geschreven. De Servi sche tennisser was in de finale in drie sets te sterk voor de Spanjaard Nicolas Almagro: 6-7 (4) 6-3 6-4. Hoewel het niet meetelt voor de ATP-ranking, was het toernooi wel het startsein voor het nieuwe ten- nisseizoen. In de strijd om de der de plek in het oliestaatje was Da vid Ferrer te sterk voor de Serviër Janko Tipsarevic. De Spanjaard ze gevierde in twee sets met 7-6 6-2 en haalde zo 'het brons' binnen. HILVERSUM Goud Zonderland sportmoment 2012 De gouden olympische oefening van turner Epke Zonderland is ge kozen tot hét sportmoment van - 2012. De prestatie van de Fries aan de rekstok in Londen kreeg op de website van de NOS veruit de mees te stemmen. De wereldtitel van mo torcrosser Jeffrey Herlings in de MX2 eindigde als tweede, voor de titelprolongatie van Ajax (derde). Vorig jaar kozen de bezoekers van de website de val van Johnny Hoo- gerland in de Ronde van Frankrijk tot sportmoment van 2011. LONDEN Bradley Wiggins geridderd Bradley Wiggins is geridderd door koningin Elizabeth. De Britse ren ner kreeg de onderscheiding om dat hij afgelopen zomer als eerste Brit de Ronde van Frankrijk op zijn naam schreef. Daarnaast be haalde bij de Olympische Spelen in Londen de titel op de individuele tijdrit. Ook Ben Ainslie, de meest succesvolle zeiler in de olympische geschiedenis, David Brailsford, de technisch directeur van de wieler bond en David Tanner, technisch directeur van de roeibond, werden geridderd. Sven Kramer (links) neemt afstand van Jan Blokhuizen in de allesbeslissende rit op de tien kilometer. foto Vincent Jannink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 75