'Terneuzen is centrumstad' 14 Hulst ten strijde tegen armoede onder kinderen almanak Oudejaarslot Geslaagd Huis uitgebrand in Julianastraat in Heikant maandag 31 december 2012 W K: W% éh& si Lonink wil duidelijker profiel Per 1 januari sluiten zes kerken van de Elisabeth-parochie in Midden- Zeeuws-Vlaanderen de deuren. 'Het is een vorm van sterven, Het komt nooit meer terug.' Carl de Hulsters door Henk Boot TERNEUZEN - B en W van Terneu zen zetten binnenkort de schijn werper vol op de binnenstad. Dat zegt burgemeester Jan Lonink. Hij vindt dat Terneuzen zich moet ontwikkelen tot de centrumstad van Zeeuws-Vlaanderen. Niet al leen wat betreft de (industriële) werkgelegenheid, want dat zit vol gens Lonink in de Kanaalzone wel goed. „We willen ook serieus werk ma ken van de ontwikkelingen in de binnenstad." Hij heeft goede hoop dat er binnenkort rond Kenne- dylaan-West en de Kop van de Noordstraat doorbraken worden bereikt. „Er liggen daarvoor plannen. Het is nu aan de initiatiefnemers en de "ontwikkelaars om ze uit te voe ren", aldus de Terneuzense burge meester. Voor hem is een cruciale vraag wat Terneuzen aan wil met zijn binnenstad. Wat willen we hier en wat willen we waar, zo luidt die hamvraag in het kort vertaald. Lo nink is zich bewust van de kritiek die onlangs werd geuit door Ro nald Meijer van de Wijkraad Bin nenstad. Die maakte zich grote zor gen over de Nieuwstraat-Zuid, waar volgens hem eenzelfde impas se dreigt te ontstaan als rond de ontwikkelingen aan de Kop van de Noordstraat. „Ook die Nieuw- straat moeten we in onze visie voor de binnenstad meenemen", aldus Lonink. Bij een centrumstad als Terneuzen hoort volgens Lonink ook een bin nenstad met de nodige allure. „Ik wil overigens het belang van de heropende skihal voor onze re gionale functie niet uitvlakken." Er zijn inmiddels drie bureaus in de arm genomen die met voorstel len komen over een citymarketing beleid. „Dat is nodig wil je je naar buiten een imago aanmeten", zegt de burgemeester. „Met vreemde ogen naar de stad kijken' levert soms een verrassende kijk op". Terneuzen afficheert zich nu als Onbegrensd Terneuzen. Die slo gan voert Uwnieuwetoekomst ook voor heel Zeeuws-Vlaanderen. Het DNA-onderzoek over Terneuzen biedt ook aanknopingspunten. Ter neuzen associeert zich vaak met water en de haven. Maar een dui delijk profiel voor de stad, i.e. de binnenstad waarmee we de boer op kunnen gaan, ontbreekt nog", zegt Lonink. Hij houdt zich trou wens nog steeds aanbevolen voor slogans vanuit de bevolking. door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst moet al het mogelijke doen om de ar moede onder kinderen in de ge meente tegen te gaan. Die op dracht heeft het college van burge meester en wethouders gekregen van de gemeenteraad. Die schaar de zich daarmee achter een motie van de SP. De raad wil dat het college samen met de plaatselijke middenstand en de voedselbank om te tafel gaan zitten en eventueel onder steunen zodat er elke week vol doende eten is. De SP signaleert dat steeds meer huishoudens zijn aangewezen op de voedselbank om genoeg eten in huis te krijgen. Dat aantal stijgt maandelijks met vijf tot tien procent. Het zijn voor al de allerarmste gezinnen met veel minderjarige kinderen. De voedselbanken krijgen echter steeds minder binnen en de wacht lijsten groeien. „De overheid moet er met tijdelijke steun aan de voed selbanken voor zorgen dat ieder kind verzekerd is van gezonde voe ding", aldus de SP-motie. „Het is echt schrikbarend", stelt SP-raadslid Mildred van der Poor ten. „Ik ben enkele keren bij de voedselbank in Hulst geweest en je ziet vooral lege bakken. Als je dan als gezin eindelijk naar de voedselbank mag en alles is leeg, dan is dat heel schrijnend. Ik hoop dat we er met z'n allen iets aan gaan doen." De oproep kreeg raadsbrede steun. De raad droeg B en W ook op een duidelijk signaal af te geven aan de regering dat ook in Hulst steeds meer mensen onder de armoede grens leven, met het verzoek het probleem aan te pakken. Tip? redactie@pzc.nl C< g Z O O 8 8 Tijdens het kerstdiner met de familie werd druk gesproken over de Oudejaarsloterij. Wat zou je wel niet met al die miljoenen euro's kun nen doen als je dit keer de hoofdprijs zou winnen? Allerlei bestedingsdoelen werden ge noemd. Met de kerstgedachte in het achterhoofd waren diverse deelne mers aan het gesprek bereid om er ook nog van uit te delen aan ande ren. David van 7 had zich buiten de dis cussie gehouden. Maar toen werd hem gevraagd wat hij nou metzo'n prijs zou doen. Zonder dat hij er ver der nog over na hoefde te denken klonk het: „Voor oma koop ik een nieuwe bril en voor opa een gehoor apparaat!" Anneke Schippers (23) uit Nieuw- vliet heeft aan de Universiteit van Leiden haar Master Rechtsgeleerd heid behaald. Zij is afgestudeerd in de richtingen Civiel Recht en Straf recht. Anneke Schippers is oud-leerlinge van het Zwin Colle ge in Oostburg. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Alle afleveringen van de rubriek Klas- senwerk zijn terug te vinden op www.pzc.n/klassenwerk Redacteuren van de PZC schrijven over sport, kunst en andere zaken op- hun weblog. Zie: www.pzc.nl/blogs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HEIKANT - In Heikant is zaterdaga vond een woning op de hoek van Julianastraat en Heidestraat uitge brand. De bewoners, een gezin met drie kinderen, bleven onge deerd. De brand ontstond rond 19.45 uur. De brandweer rukte uit met twee bluswagens en een hoog werker. Bij aankomst stond het huis al volledig in brand. Een deel van het dak stortte in. Even na half negen kon de brandweer het sein brand meester gegeven. Daar na werd nog geruime tijd nage blust. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De woning is gro tendeels verloren gegaan. De bewo ners zijn ondergebracht bij familie. In Westdorpe bezochten 225 mensen de afscheidsviering in de kerk en dat waren er meer dan waar op was gehoopt. Voor het laatst naar de kindernevendienst in Sluiskil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70