Man doodt zijn vrouw en zichzelf 61 binnenland Bekende stem Langenberg zwijgt voorgoed hollands nieuwe. Ia Memoriaal 1949 - 2012 Tijdelijk alleen voor lezers van de PZC Supervoordelig bellen, sms'en en internetten, zolang je contract loopt. Nu ruim €320,- extra voordeel! Voor maar Bestel nu hollandsnieuwe.nl/pzc maandag 31 december 2012 Familiedrama in Roosendaal door Covert van Veen ROOSENDAAL - De politie heeft za terdagavond rond 21.00 uur de do de lichamen aangetroffen van een 67-jarige man en een 63-jarige vrouw. Ze woonden samen in een appartement aan de Kloosterstraat in Roosendaal. Uit een eerste onderzoek bleek vol gens de politie dat de man eerst de vrouw om het leven gebracht heeft en daarna zichzelf. Familie en omwonenden zouden de politie gevraagd hebben pools hoogte te nemen, nadat ze geen contact konden krijgen met het paar en ongerust waren geworden. Maar dit werd gisteren niet beves tigd. Het precieze hoe, wanneer en waarom blijft vooralsnog onduide lijk. De recherche stelt een verder onderzoek in en heeft inmiddels met de meeste omwonenden ge sproken. Een politiewoordvoerder zegt han gende het onderzoek geen verdere mededelingen te kunnen doen. Dat de zaak ernstig was, was een jonge omwonende zaterdagavond snel duidelijk, zegt hij. „Eerst al die politie en de ambulance, daar na rond half één 's nachts de foren sische dienst; dan is er dus écht iets aan de hand." Goede beken den van het paar zeggen de dag voor Kerstmis nog contact te heb ben gehad. Toen gistermiddag de eerste berichten over het familie drama aan de Kloosterstraat naar buiten kwamen, meldden ze zich meteen aan de deur van het appar tementencomplex. Na de bevesti ging van hun angstige vermoeden toonden ze zich erg aangeslagen. „Het waren goeie mensen. We kwamen elke week bij elkaar op de koffie. Dit had ik nooit ver wacht." En over de achtergrond van het paar: „Zij had een dochter. Hij was met pensioen en daarvoor slager in een slachthuis. Ze wonen op deze plek vanaf het eerste be gin." Ook hun zoon is geschokt. „Dit slaat keihard in. Hij heeft me nog met de verhuizing geholpen." Hij was meer dan veertig jaar nieuwslezer en sprak de documentaires in van Peter R. de Vries. Arend Langen berg overleed afgelopen weekeinde, 63 jaar oud. door Niek Opten Zijn naam klinkt weini gen bekend in de oren, zijn stem echter des te meer. Het geluid dat zijn stembanden produceerden, werd veelal omschreven als sonoor, don ker, warm, betrouwbaar. Hijzelf koos voor 'warm doch zakelijk'. „Daarin klinkt iets van mijn per soonlijkheid door. Mijn coach zei altijd: 'je moet voorlezen alsof je het verhaal aan je moeder ver telt'", vertelde Langenberg eerder aan deze krant Langenberg was 21 jaar toen hij be gon als nieuwslezer bij Veronica, dat toen nog als radiopiraat uit zond vanaf de Noordzee. Op aanra den van een kennis, die hem wees op zijn natuurlijke radiostem. Er moest wel wat aan zijn uitspraak geschaafd worden, want zijn Ne derlands was er niet beter op ge worden na zes jaar Engelse kost- Arend Langenberg school. Bekend zou de geboren Amsterdammer worden bij deila- dionieuwsdienst van de publieke omroepen. Zeventien jaar lang bracht zijn stem het belangrijkste nieuws in de Nederlandse huiska mers, 'verzorgd door het ANP'. Daarbuiten was hij veel te horen in commercials en bedrijfsfilms, want Langenberg was niet vies van schnabbels. Ooit verweet een collega hem dat hij met al die neve nactiviteiten anderen een kans op werk ontnam. „Jouw vrouw werkt, de mijne niet. Dan blijft het toch gelijk?", beet Langenberg de criticaster toe. In 1996 maakte hij de overstap naar Sky Radio, waar hij hoofd nieuwsdienst werd. In datzelfde jaar ging hij ook in zee met mis daadverslaggever Peter R. de Vries. Hij werd de vaste voice-over bij de spannende tv-reportages over Nicky Verstappen, Marianne Vaats- tra en al die andere (toen nog) on opgeloste moordzaken. Nieuwslezer was niet het beroep waarmee hij zijn vader plezierde. De oud-president van de scheeps werf Rijn-Schelde-Verolme zag voor zijn zoon meer een carrière weggelegd in de scheepvaart. „Mijn vader was een levenslustige, intelligente oud-marineman. Voor hem, misschien wel onbewust, wil de ik er op latere leeftijd nog wel even aan trekken door nog com municatiewetenschap te gaan stu deren", zei hij vier jaar geleden in een interview. „Omdat ik vond dat ik niet mijn hele leven nieuwslezer kon blij ven." Langenberg ontving in 2001 de Marconi Award in de categorie 'Beste stem'. Hij overleed in de nacht van zater dag op zondag aan de gevolgen van darmkanker. Naast zijn stem roemden gisteren op Twitter veel collega's zijn hartelijkheid en colle gialiteit. per maand Een Samsung Galaxy S3 Mini en iedere maand: 275 belminuten of sms'jes 500 MB internetbundel Samsung Galaxy S3 Mini Mini met maxi prestaties De Samsung Galaxy,S3 Mini (t.w.v. €389,-) is het kleinere broertje van de Samsung Galaxy S3. En de prijs is net zo mini! Je betaalt voor dit toestel met 4-inch beeldscherm en 5 megapixel camera namelijk 24 maanden slechts €13,- per maand. En dat in combinatie met een supervoordelig Sim Only 275 abonnement voor slechts €9,25 per maand. Bovendien ontvang je een internetbundel van 500 MB voor slechts €1,25 per maand. Je totale voordeel loopt daarmee op tot ruim €320,- De eenmalige bezorgkosten bedragen €25,- en de aansluitkosten (normaal €10,-) krijg je van ons cadeau. Kortom, voor slechts €23,50 per maand krijg je elke maand 275 belminuten of sms'jes, een internetbundel van 500 MB én de Samsung Galaxy S3 Mini. Voordeliger kan niet Zakelijk abonnement nodig? Er is nu ook hollandsnieuwe voor ondernemers,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6