Groene Ster moet eventjes gas geven 20 221 Clausing en De Kok klasse apart in Kapelle Recordjacht De Ridder Martijn Rentmeester wint sneldamtoernooi maandag 31 december 2012 In 2013 wordt de twintigste editie van het Emergo- toernooi gehouden. Organisator Sjaak den Herder mikt dan op de deelname van twintig teams. door Sven Bakker KAPELLE - Tennissers Frank Clau sing en Jens de Koster hebben het Herselman Sport Sjoemeltoernooi in het Racketcentrum in Kapelle op hun naam geschreven. De twee waren in het dubbelspel in de cate gorie 2 tot en met 4 met 7-3 te sterk voor Emiel Gideonse en Mar- tijn Hendriksen. Dat Clausing en De Koster beslag legden op de hoofdprijs was niet zo heel verrassend, want zij waren de torenhoge favorieten voor de eindoverwinning. Eerder in het schema waren Clausing en De Kos ter ook al beter dan Jan Pijpelink en Marlon Wisse (12-2) en Harold Schipper en Willem Veldhoen (7-4)- In het gemengddubbelspel in de categorie 2 tot en met 4 had Emiel Gideonse meer geluk, want in die :ategorie won hij samen met Mar- an Ganseman de titel. Met 7-3 wonnen Gideonse en Ganseman in de finale van Alexander de Reu en Emerence van Wingen. In de door Lianne Meerman MIDDELBURG - Bij een van de laat ste zwemwedstrijden in 2012 had Ruden de Ridder van DZK snode plannen. Hij had de vorige wed strijd zijn zinnen gezet op het Zeeuws record 100m vrij -12 jaar. Dat lukte hem toen net niet. In Dordrecht slaagde hij wel in zijn iviuStt acircipLt; uei re cord met 0,6 seconde aan tot 1.01.33. Ook het Zeeuws record op de 50m vlinder verbeterde hij, tot 31.28. De tijden van Ruden de Rid der op de 50m vlinder, 100m vrij door Daaf Kasse S-GRAVENPOLDER - Martijn Rent meester is zaterdag in het dorps- ïuis van 's-Gravenpolder winnaar geworden van het achtste PWG Damtoernooi. De Delftse student had na een sneldamtoernooi over vijftien ronden twee punten voor sprong op Johnny de Leeuw uit Goes. De Vlissinger Peter Schunse- laar eindigde als derde. Martijn Rentmeester heeft het dammen wegens zijn studie de laatste tijd op een iets lager pitje gezet. Het gebrek aan wedstrijdrit me kostte hem in de openingsfase de nodige punten. Hij incasseerde enkele remises tegen op papier zwakkere spelers en leed zelfs een nederlaag tegen Kees Rijk. Na tien van de vijftien ronden moest hij de eerste plaats delen met Peter Schunselaar, die een verrassend sterk toernooi speelde. 23-voudig Zeeuws sneldamkampioen Johnny de Leeuw had onderweg wat ave rij opgelopen en volgde op een achterstand van twee punten. Warmgedraaid liet Rentmeester, speler van het Schiedamse Van halve eindstrijd wonnen Gideonse en Ganseman met diezelfde cijfers ook al van Rob van den Broek en Liesbeth Voeten. Ganseman was samen met Jean- tien van den Dries ook de beste in het vrouwendubbelspel. Samen wonnen zij beide poulewedstrij den. Eerst werden Marloes en Me rel Meulmeester met 8-4 geklopt, waarna ook' Liesbeth en Rosema- rie Voeten met 6-5 werden versla gen. Hét mannendubbelspel in de vijf de categorie ging naar Martijn Hendriksen en Remco Paauwe, die in de finale met nipte cijfers (7-6) te sterk waren voor Edwin Ganzeman en Wilfred Meulmees ter. Bij de vrouwen in de 5 ging de eindzege naar Joke Ganseman en Cora van de Pas na een 8-4-over- winning op Sabrine de Marco en Lizette Bustraan. Het gemengddub belspel 5 ging naar Yvonne Goe man en Remco Paauwe na een 5-4-zege op Annemarie Verschuu- re en Michel Pikaar. en 50m vrij waren alle onder de li miet van de NK junioren. Ook ploeggenote Kirsten Walraven mag op het NK starten. Zij zwom op de 200m vrij en 50m vrij snel ler dan de limieten. Pechvogel was Laura Nieuwland (DZK), die op de 200m vrij haar pr verbeterde maar 0.27 seconde boven dejimier hlppf. Zp.wptH yüf- cie. up de 200m wissel werd ze derde. Clubgenoot Sam Zegelink werd op de 200m wissel tweede. Marloes van der Vlies (DZK) snel de in 1.09.91 naar de eerste plaats op de 100m rugcrawl. Stigt Thans, in de slotfase zien hoe sterk hij is. Achtereenvolgens ver sloeg hij de sterke Rotterdammer Radjinder Jharap, Jaap Veerhoek, Ko Louwerse en Jaap de Jonge. Johnny de Leeuw bleef met vier winstpartijen op rij goed volgen, zodat zijn achterstand bij het in gaan van de slotronde nog steeds twee punten was. In de laatste ron de stelde Rentmeester zijn eerste plaats veilig door een gedecideerde overwinning op het jonge Bel gische talent Jens Dekimpe. John ny de Leeuw, die de hete adem van Peter Schunselaar in zijn nek voelde, versloeg Rianka Rentmees ter en verzekerde zich daarmee van de tweede plaats. Schunselaar moest nog even alle zeilen bijzet ten tegen Kees Rijk maar dankzij zijn remise won hij het prestige- duel met clubgenoot Daaf Kasse om de derde plaats. Aart Slager werd winnaar in de B-categorie. De dammer uit Scher- penisse liep in zeventien partijen slechts twee verliespunten op. De Belgen Keita Desmet en Alex Lib- brecht eindigden als tweede en derde. Groene Ster wint de negentien de editie van het Artec-Emergo zaalvoetbaltoernooi. Door Geen Idee/Vanuus in de finale met 4-1 te verslaan, eist de eerste-divisio- nist uit Vlissingen voor de vierde keer op rij de eindzege voor zich op. door Len Wolters VLISSINGEN - Groene Ster startte als topfavoriet aan het Artec-Emer- go-zaalvoetbaltoernooi in sportcen trum Baskensburg in Vlissingen. Niet zo heel gek als je bedenkt dat de Vlissingse fofraatie koploper is in de op één na hoogste zaalcom petitie van Nederland en twee we ken geleden de kwartfinale van het KNVB-bekertoernooi bereikte. Toch ging het allemaal niet zo ge makkelijk als voorafgedacht werd. In de finale won het hoogst zaal voetballende team van Zeeland weliswaar overtuigend met 4-1, maar in de groep had Groene Ster het toch lastig. „Iedereen dacht dat wij dit toernooi vooraf wel even El Hattach, namens Groene Ster de absolute smaakmaker in de fina le. „Maar wij wisten wel beter. Als je tegen ploegen moet spelen waar bij jongens van Goes en VC Vlis singen meedoen, weet je dat het lastig gaat worden." Hiermee doel de El Hattach op jongens zoals Josi- mar Pattinama van Goes en Jona than Constancia van VC Vlissin gen. In de praktijk bleek het inderdaad lastig te zijn. Groene Ster won van Team Souburg (2-0), GPC Vlissin gen (4-3), FC Dauwendaele (3-1), SC Baskenburg (5-1) en Engiplast/Uiterton (3-1), maar in de vijfde wedstrijd verloren de Vlissingers. Geen Idee/Vanuus was met 3-2 dq»Walcherse formatie te machtig. In een partij die op een 2-2-gelijkspel leek af te stevenen, scoorde Geen Idee/Vanuus in de laatste minuut voor tijd. Hierdoor won de ploeg waar onder andere Constancia en Jeremy de Nooijer (Sparta Rotterdam) meededen. „Sinds een hele lange tijd hebben we weer eens een wedstrijd verlo ren", vertelde El Hattach. „Dat kan gebeuren. Het is niet iets om je meteen zorgen over te maken. In de finale hebben we in ieder geval op een goede manier revanche kunnen nemen." In de finale stuitte Groene Ster we derom op Geen Idee/Vanuus. Ook in deze wedstrijd creëerde de ploeg die eerder nog te sterk was voor El Hattach en de zijnen diver se mogelijkheden, maar meer dan een doelpunt van Jeremy de Nooijer leverde dat niet op. In te genstelling tot de wedstrijden in de poulefase was Groene Srer nu tufaiuit aLiieiper voor ae goal. De Vlissingers vónden vier maal het net en wonnen met 4-1. Len Evers- dijk en El Hattach (drie doelpun ten) zorgden voor de treffers aan de kant van Groene Ster. Het twee de doelpunt van zowel Groene Ster als El Hattach was de mooiste van de finale. Hij omspeelde zijn directe tegenstander en schoot de bal keihard in de kruising. Door de 4-1-overwinning wonnen de Vlissingers het Artec-Emergo- toernooi voor de vierde keer op rij. Hiermee schreef Groene Ster FM Sranang en café Tympaan uit de recordboeken. Die ploegen won nen het evenement drie keer ach ter elkaar. El Hattach was na afloop erg blij met de zege. „Het is toch een beet je ons toernooitje natuurlijk. Over al waar we meedoen, willen we winnen. Dat was ook deze keer de doelstelling en dat is ons gelukt. Ik ben dus tevreden. We hebben van daag goede dingen en minder goe de dingen laten zien. Aan de min dere momenten zullen we moeten werken. Ook deed er weer iemand mee van het tweede team, zodat hij alvast aan het echte werk kon ruiken. Hier worden we in de breedte steeds sterker van." De laatste jaren is er steeds minder animo voor het Artec-Emergo toer nooi. Dit jaar deden er veertien ploegen mee, twee minder dan vo rig jaar. Net zoals toernooiorganisa- tor Sjaak den Herder vond El Hat tach dit jammer. „Er deden maar zeven prestatieve ploegen mee, waardoor er maar één poule was. Voor het toernooi is het leuker als er meerdere ploegen deelnemen." non LJ1I— uai er in 2013 alles aan zal doen om meer ploegen naar Vlissingen te halen. „Volgend jaar is de twintig ste editie, dus we gaan voor de twintig teams." Over het verloop van deze editie van het Artec-Emergo toernooi- was Den Herder erg tevreden. „Ik heb weer genoten. De teams heb ben geweldige wedstrijden laten zien en er zijn gelukkig geen gekke dingen gebeurd," vertelde de toer- nooiorganisator met een glimlach op zijn gezicht. Samantha Miltenburg debuteerde met haar paard Benz Z in de.Z1 -klasse en werd daarin meteen tweede. foto Izaak Verkeste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68