zeeland 15 'Vogelvriend' Izaak Kleuterkunstlab Ruimte voor Potappel onderscheiden in De Bakkerij van Oostflakkee Herbestemming GERARD en keramiekles ontwikkeling maandag 31 december 2012 S In de Nota Erfgoedbeleid wordt ervoor gepleit niet alles bij het oude te laten. Er moet wor den gekeken naar mogelijkheden voor herbestemming en dus ruimte voor hedendaagse ont wikkelingen. Sprekende voorbeelden zijn de vestiging van de Wereldwinkel in het monumen tale Gravensteen in Zierikzee en het creëren van een tijdelijk onderkomen voor kunstenaars in het voormalige pand van de Wereldwinkel aan de Melkmarkt. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl ZIERIKZEE Ophaalschema afval tijdelijk anders In verband met nieuwjaarsdag wordt dinsdag 1 januari 2013 op Schouwen-Duiveland geen afval in gezameld. Op nieuwjaarsdag wordt het groenafVal niet opgehaald. In het gemeentelijk informatieboekje van 2012 staat een drukfout betref fende de dinsdagen in januari 2013. De groene rolemmer wordt ge leegd op 15 en 29 januari 2013, de grijze rolemmer is op 8 januari en 22 januari 2013 aan de beurt. HEIKANT Brand verwoest groot deel van huis In Heikant is zaterdagavond een woning uitgebrand. De bewoners, een gezin met drie kinderen, ble ven ongedeerd..De brand ontstond rond 19.45 uur. Toen de brandweer aankwam, stond het huis al volle dig in brand. Een deel van het dak stortte in. Even na half negen gaf de brandweer het sein brand mees ter. Daarna is nog geruime tijd na geblust. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De woning is grotendeels verloren gegaan. GOES Man met zes keer te veel op achter stuur Een 46-jarige Goesenaar moest in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn rijbewijs inleveren omdat hij dronken achter het stuur zat. De au tomobilist werd rond 03.50 uur aan gehouden in de Westerstraat in Goes. Uit ademanalyse bleek dat de man, als beginnend bestuurder, onge veer zes keer te veel had gedron ken. Tegen de automobilist is pro ces-verbaal opgemaakt en zijn rijbe wijs is ingevorderd. Tot de sporen uit het verleden behoren niet alleen de monumentale gebouwen, maar ook elementen als dampalen, drinkputten, een vroeger tbc-huisjes, specifieke funderingen. foto's Dirk-Jan Gjeltema/collage Rolant Quist GOES Bekeuringen bij grote verkeerscontrole W U \J u ffl H O n ÜJ ia lil B OUD-VOSSEMEER - Izaak Potappel is zaterdag in De Vossenkuil in zijn woonplaats Oud-Vossemeer be noemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Dat gebeurde tij dens de viering van het 40-jarige bestaan van vogelvereniging De Vogelvrienden, waar Potappel me de-oprichter en secretaris van is. De Thoolse burgemeester Wim Nuis speldde Potappel de versierse len die bij de onderscheiding ho ren op bij de verraste dorpsbewo ner. Volgens het Kapittel voor de Civiele Orden kan de decorandus worden gekwalificeerd als 'iemand die zich geruime tijd ten bate van de samenleving heeft ingespannen of anderen heeft gestimuleerd'. Potappel was in 1972 mede-oprich ter van de vogelvereniging en hij bekleedt tot op heden de functie van secretaris. Maar hij zet zich op meer gebie den in voor de dorpsgemeen schap, zo is hij sinds 1978 vrijwilli ger bij Tennisvereniging Oud-Vos semeer, sinds 2000 vrijwilliger bij Carnavalsvereniging De Vlooien- trappers in Oud-Vossemeer, van 2005 tot 2011 vrijwilliger bij bouw club Groot Pesööt Oud-Vossemeer en sinds 2006 vrijwilliger bij de Hervormde kerk Oud-Vossemeer. DREISCHOR - In januari begint Ate lier de Bakkerij in Dreischor diver se nieuwe cursussen voor jong en oud. Kleuters kunnen naar harten- lust experimenteren in het Kleuter- KunstLab. Kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen mozaïeken naar eigen ontwerp. Bij voldoende belangstelling start er ook een groep voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar. Voor volwassenen star ten wekelijkse lessen keramiek. Er is professionele begeleiding en alle lessen zijn geschikt voor zowel be ginners als gevorderden. Kijk op de jaaragenda van Atelier de Bakke rij: www.atelierdebakkerij.nl OOLTGENSPLAAT - In haar laatste vergadering heeft de gemeente raad van Oostflakkee ingestemd met het Integraal Ruimtelijk Pro gramma Goeree-Overflakkee van de provincie Zuid-Holland. Dat programma richt zich met na me op het gebied rond het Haven kanaal van Ooltgensplaat en de Ga lathese haven. Er zijn al brain stormsessies geweest over de mo gelijke toekomst van dat gebied en het is de bedoeling dat de ideeën die daaruit voortgekomen zijn in 2013 door de nieuwe gemeente Goeree-Overflakkee verder ontwik keld wordt. Bij een grote verkeerscontrole in Goes door politie, KLPD en Mare chaussee zijn zaterdag bekeuringen uitgedeeld voor verlopen rijbewij zen, geschorste kentekens, overtre dingen van de geluidsnormen, rij den zonder rijbewijs, het niet to nen van identiteitspapieren en het in bezit hebben van illegaal vuur werk. Dit is in beslag genomen. In totaal zijn tussen 09.30 uur en 13.30 uur 60 voertuigen gecontroleerd. BIJ NADER E3S2J I In het artikel in de krant van zater dag over over de activiteiten van het watersnoodmuseum in Ouwer- kerk is een foutje geslopen. Schrij ver Jasper Goedbloed presenteert er zijn boek 'Noordzee 1953' op 26 januari. Dat is echter niet zoals in het artikel vermeld staat een woensdag maar een zaterdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63