Leegstaand pand Bru leidt tot onrust SCHOUWEN-DUIVELAND Oliebollen voor Thuredriht almanak Oudejaarslot tyiljoe^ MAANDAG 31 december 2012 13 PZC Erfgoednota zal niet in la verdwijnen 14 en 15 Omwonenden verpauperd gebouw Lange Ring zien jaarwisseling met angst en beven tegemoet door Piet Kleemans BRUINISSE - Een aantal bewoners van Bruinisse ziet de komende jaarwisseling met angst en beven tegemoet. In een van de leegstaan de panden aan de Lange Ring hou den zich volgens hen regelmatig jongeren op. In het pand zou ook vuurwerk afgestoken zijn. Omwonende Peter Spelt houdt zijn hart vast. „Ik ga echt niet met een gerust hart de jaarwisseling in", aldus de Bruenaar. Hij ging za terdag poolshoogte nemen en trap te de poortdeur open. Daarbij zou één van de jongeren gewond zijn geraakt. Hij kreeg de deur tegen zijn neus. De vader van de jongen in kwestie was daar niet blij mee en kondigde aan bij de politie aan gifte te zullen doen. De politie is inmiddels samen met Spelt een kijkje gaan nemen in het leegstaan de pand. Op dat moment werd nie mand aangetroffen. Later hield de politie er wel twee jongens aan. Zij zijn doorverwezen naar het Halt-bureau. Eigenaar van het pand is project ontwikkelaar Vine Batenburg uit Rotterdam. Die had aanvankelijk plannen voor de bouw van appar tementen op de plaats waar nu de leegstaande panden slaan. Begin 2012 gooide de projectontwikke laar de handdoek in de ring omdat het naar zijn idee veel te lang duur de eer de gemeente Schou- wen-Duiveland hem ruimte bood voor realisering van de plannen. Woordvoerder Marcö Jansen ont houdt zich vooralsnog van com mentaar. De problemen zijn be kend bij de politie, maar die zegt weinig te kunnen doen. „Er zijn eerder gesprekken geweest met ouders van kinderen die daar ge zien zijn. Misschien dat dat bij hen geholpen heeft, maar het kan nu wel weer een andere groep jonge ren zijn." Spelt hoopt dat er snel actie wordt ondernomen. „Dat pand is oud, de vloeren zijn slecht, je moet er niet aan denken wat er kan gebeuren als iemand door die vloer heen zakt of dat er brand uit breekt. Het is écht gewoon levens gevaarlijk." HANSWEERT/COES Honderden kilo's illegaal vuurwerk Vrijdagmiddag is in een woning en schuur aan de Maasstraat in Hans- weert ruim 400 kilo illegaal vuur werk in beslag genomen. Een 27-ja- rige man uit de gemeente Reimers- waal is voor deze zaak. Zaterdagmiddag rond 15.00 uur is een 20-jarige man uit Goes aange houden wegens het in bezit heb ben van illegaal vuurwerk. Kort daarvoor kreeg de politie mel ding dat er in een garagebox aan de Wilgenstraat in Goes illegaal vuur werk zou liggen. Er is ruim 60 kilo illegaal vuur werk aangetroffen en in beslag ge nomen. De huurder van de garage, de 20-jarige Goesenaar, is aange houden. ZIERIKZEE Sieraden gestolen bij inbraak in woning Tussen zaterdagmiddag 17.30 uur en zaterdagavond 20.55 uur is een inbraak gepleegd in een woning aan de Bermsloot in de Zierikzeese buitenwijk Noorderpolder. Uit de woning zijn sieraden weggeno men. Toegang tot de woning is verschaft door een deur te forceren. De om vang van de braakschade is bij de politie nog niet bekend. aussB9a9BKaHaRsnBSHBSHHMHRRBmR8KBMSKaM85MH Tip? redactie@pzc.nl Tijdens het kerstdiner met de familie werd druk gesproken over de Oudejaarsloterij. Wat zou je wel niet met al die miljoenen euro's kun nen doen als je dit keer de hoofdprijs zou winnen? Allerlei bestedingsdoelen werden ge noemd. Met de kerstgedachte in het achterhoofd waren diverse deelne mers aan het gesprek bereid om er ook nog van uit te delen aan ande ren. David van 7 had zich buiten de dis cussie gehouden. Maar toen werd hem gevraagd wat hij nou met zo'n prijs zou doen. Zonder er verder nog over na te hoeven denken sprak hij: voor oma koop ik een nieuwe bril en voor opa een gehoorapparaat! HAAMSTEDE - Het gaat geroutineerd en dat is ling oliebollen voor het goede doel. In dit geval is to Pie Boot (rechts) en Anita de Meulmeester - in geen wonder. Al zo'n 35, 40 jaar bakken de vrij- dat Stichting Thuredriht die zieke kinderen en ploegendiensten in totaal 2500 oliebollen. Zater- willigers van de Christelijke Gereformeerde Ont- hun ouders vakantie aanbiedt. In een container dag was de eerste verkoopronde, de tweede is moetingskerk in Haamstede rond de jaarwisse- achter de kerk bakken de vrijwilligers - op de fo- vandaag. foto Pieter van der Laan Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Vandaag de laatste kans op schitterend vuurwerk Oudejaarstrèkking 31 december *oofW- 1 Nog tot 16.00 uur vanmiddag! Staatsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61