cheap.nl dagactie 5 'Kun je nagaan hoe ver het al is in Amsterdam' Jongeren in gevangenis agressiever 2 nachten entree Paleis Het Loo 'Er is met automatisch vuur geschoten op twee motoragenten, zijn direct gaan liggen' Vuurwerkoverlast cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 maandag 31 december 2012 per /toplocatie één superactie! AMSTERDAM 'Illegaliteit strafbaar stellen onverstandig' Burgemeester Eberhard van der Laan (PvdA) van Amsterdam ziet niets in het wetsvoorstel van het kabinet van WD en PvdA om ille galiteit strafbaar te stellen. Dat zei hij gisteren in het tv-programma Buitenhof. Als de wet er echt komt, zal Amsterdam zich eraan houden. Maar Van der Laan vindt dat hij wel zijn mening mag geven over een plan om iets bij wet te regelen. UTRECHT Man pleegt overval op kinderboerderij Een man heeft zondag in Utrecht een kinderboerderij overvallen. Rond sluitingstijd bedreigde hij twee medewerkers en ging er met een geldbedrag vandoor. Dat meld de een woordvoerster van de poli tie. De man liet de dieren onge moeid. Op het moment van de overval waren er geen kinderen meer aanwezig in de boerderij aan de Koppeldijk. DEN HAAG Soepeler uitstel van betaling ondernemers Ondernemers die tijdelijk weinig geld hebben, kunnen vanaf mor gen gemakkelijker uitstel van beta ling krijgen bij de Belastingdienst. Staatssecretaris Frans Weekers (Fi nanciën) wil hun op deze manier 'wat extra luchf geven nu de eco nomische omstandigheden min der goed zijn. Ondernemers kun nen de fiscus telefonisch maximaal vier maanden om uitstel vragen. WIRDUM 4500 oliebollen met beestjes verkocht Een brassband in het Friese Wir- dum heeft zonder het te weten on geveer 4500 oliebollen verkocht met beestjes erin. Nadat klachten waren binnengekomen van kopers, werd de verkoop gestaakt, maar toen was bijna alles al verkocht. Vermoedelijk gaat het om meelwor- men. Hoe ze in de lekkernij zijn ge komen, is niet bekend. DEN HELDER Nederlands zeilschip redt stuurloze Duitser Een Nederlands zeilschip heeft, midden op de Atlantische Oceaan, een uitgeputte Duitser gered. De 65-jarige man dobberde al twee we ken stuurloos rond in zijn zeil schip, zo meldden opvarenden van het Nederlandse schip de 'Tres Hombres' zaterdag. De Duitser stuurde een noodsignaal vanwege een gebroken roer. BRUSSEL Ryanair spreekt beschuldiging tegen De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair ontkent dat ze piloten on der druk zet om met minder brand stof te vliegen om daarmee geld te besparen. De beweringen die daar over zijn gedaan in het KRO-pro- gramma Reporterzijn 'feitelijk on juist", stelde het bedrijf gisteren. „Ryanairpiloten moeten wel priori teit geven aan veiligheid." 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis welkomstdrankje 1 x entree Paleis Het Loo Midden in de bossen gelegen Golden Tulip Epe Wijkagente Andrea Prins kogels zijn op z'n minst afgevuurd op de Range Rover, aldus de misdaadsite Camilleri AMSTERDAM - De Amsterdamse burgemeester Eberhard van der Laan toonde zich gisteren in het te levisieprogramma Buitenhof ge schokt over de jongste schietpartij in zijn stad. Na een achtervolging vielen er twee doden en werden zelfs motoragenten beschoten. Van der Laan zei dat het deson danks goed gaat met de veiligheid in Amsterdam. Maar dat is niet helemaal waar. Het was de afgelopen maanden va ker raak met liquidaties of pogin gen daartoe. Die waren niet zo spectaculair als de afrekening van zaterdagavond, maar toch. Zo wordt op vrijdag 26 november in Badhoevedorp, tegen Amster dam aan, een 41-jarige man dood geschoten. Twee anderen, onder wie een vechtsporter uit Haarlem, raken gewond. De schietpartij heeft een link met mensen uit het Amsterdamse criminele milieu. Het dodelijke slachtoffer is de zoon van een crimineel die een cel straf uitzit voor betrokkenheid bij de invoer van 250 kilo cocaïne. De ze man is weer voorbijgekomen in het grote liquidatieproces Passage. Volgens kroongetuige Peter la S. zou hij op de nominatie staan om geliquideerd te worden. In het eerste weekeinde van de cember wordt op de oprit van zijn woning in Diemen de 40-jarige Pa trick Brisban dood in zijn auto ge vonden. Ook hij is een bekende uit het criminele milieu. Hij is met meerdere kogels om het leven ge bracht Op camerabeelden is te zien dat de schutter uit een auto stapt die al enkele uren voor de woning geparkeerd staat. Brisban werd vorig jaar verdacht van betrokkenheid bij de smokkel van bijna 130 kilo cocaïne in Ant werpen. Hij werd samen met enke le andere verdachten aan België uitgeleverd, maar kwam na korte tijd weer op vrije voeten. Anderhalve week geleden, op woensdag 19 december, raken twee mannen zwaargewond bij een schietpartij in een woning in Amsterdam-Osdorp. De twee slachtoffers worden door de brand weer uit de woning op de tweede etage getakeld. DEN HAAG - Geweld tegen mede werkers in jeugdgevangenissen is de afgelopen jaren toegenomen. 45 procent van de medewerkers heeft in 2011 en 2012 te maken ge had met fysieke agressie door jon ge gedetineerden. In 2007 was dat nog 30 procent. Daarnaast kreeg 62,5 procent te maken met tegen hen uitgeoefend- verbaal geweld. Dat blijkt uit onderzoek van het ministerie van Veiligheid en Justi tie bij de vier rijksinrichtingen en bij drie particuliere instellingen. Vrouwelijk gevangenispersoneel kreeg minder vaak met agressie (fy siek en verbaal) te maken dan de mannen: 58 procent tegenover 72 procent van de mannelijke mede werkers. Werknemers zijn wel meer tevreden over hoe zij onder ling met elkaar omgaan. Vakbond AbvaKabo FNV wil snel in gesprek met staatssecretaris Fred Teeven van Justitie over de problemen in de jeugdgevangenis sen. „De toename van de fysieke agressie tussen 2007 en 2012 is schokkend. We moeten leren van deze cijfers", stelde vakbondsbe stuurder Frans Carbo zaterdag. Die onderstrepen volgens hem dat de miljoenenbezuiniging die het kabi net wil doorvoeren op de jeugdge vangenissen, onacceptabel is. ROTTERDAM - Met de jaarwisseling voor de deur groeit de overlast door vuurwerk. Legaal vuurwerk wordt te vroeg afgestoken, illegaal vuurwerk wordt gebruikt om spul len op te blazen, zo bleek afgelo pen weekeinde. De graadmeter voor de overlast door vuurwerk is dit jaar een speciaal meldpunt op internet. Stond de teller van het meldpunt vrijdagmiddag nog op 35.000 klachten, gisteravond was de grens van de 50.000 meldingen doorbroken. Haarlemmerweg Schutters laten auto achter op Bok de Korverweg. GeuzeqVeld- Sloterrneer Slc^terpark ,7 Schietpartij Amsterdam Politie zet achtervolging in op schutters in grijze - Audi A4. Agenten komen op Haarlemmerweg j Jï2 onder vuur te liggen. Beschoten Franse Range Rover strandt in Staatsliedenbuurt. Twee inzittenden op de vlucht. Eén ter plekke doodgeschoten, e ander overlijdt later i fc= in ziekenhuis. infographic ANP ■Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C15 per boeking Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5