a Sjoerd Heijning overleden Buitrug redt het niet Herkansing Louis van Gaal 2 maandag 31 december 2012 !S5f;:" iiMi: Cor Bos (foto) vindt dat voetballers de spelregels beter moeten leren kennen. foto Ruben Oreel lijk voetballen. De regels zijn heel duidelijk." Bos verwacht dat de KNVB op kor te termijn écht werk maakt van de situatie. „Ze moeten wel", denkt hij. „Zeker nu de politiek zich er mee bemoeit. Maar ook clubs moe ten in actie komen. Ze moeten op treden tegen publiek en spelers. Wat er allemaal geroepen wordt naar een arbiter, het kan echt niet." bleem op te lossen. De spelregels moeten strikter worden gehanteerd. En overtreders moeten veel stren ger worden gestraft. Verder moet het betaalde voetbal zich meer be wust zijn van z'n voorbeeldfunctie. Bos: „Als je ziet wat de vierde offi cial allemaal naar z'n hoofd geslin gerd krijgt van publiek, maar ook van trainers en spelers. Niet nor maal." Als vierde maatregel stelt Bos voor om de spelregelkennis bij de spelers op te krikken. Die is abominabel. Hij geeft tal van voorbeelden uit de wedstrijd WGZ-Altena, de laatste wedstrijd die hij voor de winterstop floot. Eén daarvan: „Ik geef een vrije trap buiten het strafschopgebied we gens hands. Vragen die spelers of het direct of indirect is. Daarop heb ik gevraagd hoe lang ze nou eigen hMflgMflMSWBWMBMi—I—WMMUMg—iMMHMH Gedeputeerde Sjoerd Heijning overlijdt zondag 9 decem ber op zestigjarige leeftijd in het Universitair Ziekenhuis in Antwerpen. Hij was enkele dagen daarvoor plotseling onwel geworden, toen een slagader was geknapt. Heijning was sinds het voorjaar van 2011 gedeputeerde. Daarvoor was hij sinds 2003 lid van Provinciale Staten en fractievoorzitter van de WD. Ook was hij acht jaar wet houder en twintig jaar gemeenteraadslid van de gemeen te Goes. Vrijdag 14 december nemen zeshonderd belangstellenden in de Nieuwe Kerk in Middelburg afscheid van de bestuur der. Daarbij staan diverse sprekers, onder wie commissa ris van de koningin Karla Peijs, stil bij het belangrijke stempel dat Heijning op de toekomst van Zeeland heeft gedrukt. De spanning duurt dagen: zal het lukken om de buitrug die op een zandbank bij Texel is gestrand, te redden? On danks alle pogingen lukt het niet; uiteindelijk wordt beslo ten het dier, dat inmiddels de naam lohannes heeft gekre gen, een laatste slaapmiddel te geven. Sommige natuurlief hebbers hebben in de dagen na de dood van Johannes zware kritiek op de aanpak van de overheid en bij de red dingspogingen betrokken instanties zoals Ecomare. Frac tieleider Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren pleit voor een 'platform voor gestrande dieren'. En minis ter Henk Kamp (Sociale Zaken) kondigt een protocol aan. Het mag allemaal niet meer baten voor Johannes; of eigen lijk Johanna, want het dier bleek een vrouwtje te zijn. Louis van Gaal keert in 2012 terug als bondscoach van het Nederlands elftal. De 60-jarige trainer is de opvolger van Beit van Marwijk, die na een mislukt Europees kampioen schap is opgestapt. Van Gaal is begonnen op 1 augustus. Zijn contract loopt tot en met het WK in Brazilië in 2014. „Ik ben blij dat de KNVB mij heeft benaderd. Dit is de uit daging waar ik op wachtte", zei Van Gaal, die er nooit een geheim van heeft gemaakt dat hij nog eens een EK of WK wil meemaken als bondscoach van een groot voetballand. Oranje sluit het jaar af als nummer 8 van de wereldrang lijst van voetballanden. Het nationale elftal begon 2012 nog als nummer 2, maar duikelde na het mislukte EK al snel een aantal plaatsen naar beneden. foto Robin van Lonkhuijsen/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59