Moszkowicz uit ambt gezet Moord Vaatstra opgelost Sluiting Torentijd dreigt maandag 31 december 2012 Nederlands bekendste strafpleiter Bram Moszkowicz (52) mag het vak van advocaat nooit meer uitoefenen. De Raad van Discipline legt hem die straf eind oktober op. De Raad vindt dat Moszkowicz de regels te vaak heeft overtreden. Volgens de raad heeft Moszkowicz vele duizenden euro's aan contant geld aangenomen, voorschotten van cliënten niet terugbetaald, slechte rechtsbijstand verleend en niets gedaan om zijn vakkennis op peil te houden. Zijn admini stratie was volgens het tuchtcollege voor advocaten niet op orde. Het is de zwaarste straf in het tuchtrecht voor de advocatuur. De advocaat gaat in hoger beroep; hij mag daarom voorlo pig aan de slag kan blijven als advocaat, zegt zijn raads man Gabriel Meijers. Na dertien jaar wordt de moord op Marianne Vaatstra op gelost. Op 19 november wordt bekend dat de politie in Oudwoude een 45-jarige verdachte heeft aangehouden. Hij woont op 2,5 kilometer afstand van de plek waar het stoffelijk overschot van Marianne Vaatstra werd aangetrof fen. Het toen 16 jaar oude meisje werd in de nacht van 30 april op 1 mei 1999 verkracht en vermoord. De verdachte wordt aangehouden nadat er in september een grootscha lig DNA-onderzoek werd verricht onder ruim 8000 men sen. Zijn DNA kwam geheel overeen met het genetisch materiaal dat werd aangetroffen op het stoffelijk over schot. De man legt begin december een bekentenis af en zegt zo lang te hebben gezwegen teneinde zijn gezin te be schermen. Penitentiaire inrichting Torentijd moet mogelijk sluiten. Staatssecretaris Fred Teeven wil de Middelburgse gevange nis opheffen, zo meldt het tv-programma Nieuwsuur op 21 november. Vertrouwelijke stukken leren volgens Nieuwsuur dat elf van de 29 bajesen dicht moeten en dat daardoor zon 700 banen verdwijnen. Het ministerie van Justitie laat weten dat Teeven voorjaar 2013 met zijn plan nen komt om aan de bezuinigingen te voldoen. Volgens het ministerie is er nog geen besluit genomen. „Ik maak mij zorgen", reageert de Middelburgse burgemeester Ha- rald Bergmann. Hij voorziet dat de politie kostbare tijd verliest aan het op en neer rijden met verdachten naar een gevangenis buiten de provincie, foto Eldridge Pentury januari voor de meeste de laatste werkdag. „Waar ik me het meest druk over maak zijn de eisen van het UWV", zegt Mulderij„Ik wil solliciteren, maar niet verplicht wor den tot allerlei rare dingen. Ik zie wel waar ik uitkom. Je krijgt twee maanden 75 procent van je laatst verdiende loon. Dat is niet veel." Sichterman maakt zich druk over het schrijven van sollicitatiebrieven. valse hoop geven. Dat is soms moei lijk. Nog steeds wordt gesproken met mogelijke overnamekandida ten. Curator, provincie en het minis terie van Economische Zaken heb ben nog vertrouwen. Dan moeten ook wij dat vertrouwen uitstralen." De dochterbedrijven van Therm- phos kunnen nog tot eind januari worden voorzien van grondstoffen. Daarna vallen ook die stil. Toch is 3 „Dat is lang geleden. Ik heb peen tjes gezweet toen ik mijn CV moest maken." Gekscherend; „Ik heb voor werkniet.nl gezeten. Als dat nou flit send liep... dan kun je niet inloggen, dan word je er weer uitgeknikkerd en kun je weer opnieuw beginnen. Dat maak je er niet vrolijker op. Ver der maak ik me pas zorgen als het echt nodig is en niet voor wat mis schien komen gaat" "'VrP Ewout Sichterman (links) en Ronald Mulderij. Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57