De Wever wint in Antwerpen Armstrong raakt zeges kwijt Ook meldkamer verdwijnt maandag 31 december 2012 van Bleker, maar trok de steun in toen de onderhandelingen in het Catshuis waren geklapt. Daarmee was er geen meerderheid in de Ka mer meer. Als we over tien jaar te rugkijken zal blijken dat ontpolde- ren niet het verstandigste kabinets besluit is geweest. Er zijn alleen maar verliezers. De natuurwinst zal verdampen. De Zeeuwse bevolking zal zich miskend voelen. Er is iets doorgedrukt en dat leidt tot ver vreemding van de politiek. De emo ties zullen hoog oplopen als proce dures worden gevoerd tegen ontei gening." Door het jarenlange felle verzet kan niemand in politiek Den Haag het woord Hedwigepolder nog horen. Koppejan vindt niet dat de anti-ont- polderaars zichzelf in de voet heb ben geschoten. „Ik was de discussie ook zat. Er is te veel aandacht ge weest voor de ontpoldering. Maar het alternatief was om als makke lammeren naar de slachtbank te worden geleid. De discussie is wel onnodig gepolariseerd. Het gaat al lang niet meer om de zaak, maar om winst of verlies, om ego's. Er was een alternatief: tweederde droog houden. Niet volmaakt, wel het maximaal haalbare." Alle aandacht gaat bij de gemeenteraadsverkiezingen in België uit naar Antwerpen. Bart de Wever, de charisma tische leider van de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA) is uitdager van burgemeester Patrick Janssens van de Socia listische Partij.anders (SP.a). De Wever weet 23 van de 55 zetels in de wacht te slepen. Dat betekent het einde aan meer dan 70 jaar rood stadsbestuur. De Wever vormt een coalitie met de christendeomocratische CD&V en de libe rale Open VLD en wordt burgemeester. Antwerpen lijkt voor De Wever de springplank naar de nationale macht. Na de Kamerverkiezingen van 2014 hoopt De Wever met zijn N-VA een eind te maken aan de 'subsidiëring' door het relatief rijke Vlaanderen van het armere Wallonië. Het was verwacht, maar toch reageert de internarionele weielerwereld geschokt als de internationale wielrenunie (UCI) op 22 oktober Lance Armstrong schorst voor het le ven. Aanleiding vormt het rapport van de Amerikaanse dopingautoriteit USADA, die hem op 24 augustus 2012 schuldig bevindt aan jarenlang gebruik van verboden do- pingmiddelen. De Amerikaan raakt zijn zeven overwin ningen in de Ronde van Frankrijk kwijt. Armstrong blijft intussen alle beschuldigingen ontkennen. Anderen erken nen alsnog hun dopinggebruik in het verleden. De affai res leiden ertoe dat de Rabobank zich terugtrekt uit de wielerwereld. De ploeg gaat verder onder de naam Blanco Pro Cycling Team, met als sponsor fietsenfabriek Giant. De meldkamer van politie, brandweer en ambulance ver trekt vrijwel zeker uit Zeeland, zo wordt in oktober be kend. De nieuwe vestigingsplaats wordt Bergen op Zoom of Roosendaal. De verhuizing hangt samen met de vor ming van een landelijke politiekorps met tien regionale eenheden. Zeeland wordt samengevoegd met West- en Midden-Brabant. Bij de meldkamer werken ongeveer hon derd mensen. De verplaatsing volgt op het vertrek van veel rijksdiensten uit de provincie. In november wordt be kend dat ook het Huis van Bewaring Torentijd in Middel burg eraan moet geloven. Bovendien wordt de rechtbank in Middelburg stukje bij beetje uitgekleed ten gunste van Breda. foto Ruben Oreel Ad Koppejan: „De natuurwinst van ontpoldering is twijfelachtig." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55