WD en PvdA winnen Ouderen betalen het gelag Tante Cor (106) overleden maandag 31 december 2012 derzoek tegen hem instelde. Dat laatste verwijt raakt Suijkerbuijk niet. Hij stelt dat politie en OM niets kunnen als ze geen signalen krijgen vanuit de samenleving. „Wij zien maar een heel klein stukje van wat er mis is. Wij zijn afhankelijk van anderen. Als een gemeenschap ervoor kiest de ogen te sluiten voor iemands gedrag, mag niet naar ons gewezen worden als de instantie die niet optrad. Wij willen optreden, maar als er twintig jaren lang geen piep wordt gegeven, hoe moeten wij dan weten wat er speelt?" Mogelijk mag W. al over twee jaar voor korte periodes zijn tbs-kliniek verlaten. Daar leert hij dat hij zijn gevoelens voor jongeren niet mag opvolgen. „Het beste zou zijn als hij een gewo ne gezonde relatie krijgt met een man, zo vinden gedragsdeskundi gen. Maar dat wil hij niet. Door zijn geloof kan hij een homofiele relatie niet aan." Suijkerbuijk weet niet of de artsen straks toestaan dat W. terugkeert naar Westkapelle. „Misschien." Hij hoopt en verwacht dat er dan wel voldoende inwoners zijn die W. te rechtwijzen als hij weer intiem con tact zoekt met jongeren. De Tweede Kamerverkiezingen op woensdag 12 septem ber leiden tot een verrassende uitslag. De WD wordt met 41 zetels winnaar, samen met de PvdA die met 38 zetels ook onverwacht groot uit de bus komt. Het CDA haakt met slechts 13 zetels af als volkspartij, terwijl ook de PW een dreun krijgt. De kiezer heeft de politiek met een moei lijke opdracht opgezadeld, want hoe krijg je de kemp hanen van rechts en gematigd links in een kabinet. De sceptici krijgen ongelijk, want WD-onderhandelaar Mark Rutte en zijn PvdA-kompaan Diederik Samsom timme ren in korte tijd een regeerakkoord in elkaar. Dat wordt pijlsnel weer gewijzigd wegens onenigheid over de invoe ring van een inkomensafhankelijke zorgpremie. De crisis heeft grote gevolgen voor Nederland, zo blijkt dinsdag 18 september op Prinsjesdag. Gepensioneerden worden het hardst getroffen. Volgend jaar meegerekend gaan ze er in vier jaar tijd 5,25% op achteruit, hebben de rekenmeesters van het Centraal Planbureau (CPB) becij ferd. Uitkeringstrekkers leveren over die periode 4% koop kracht in, werknemers 3,75%- In 2013 komt het koop krachtverlies gemiddeld uit op 0,75%, maar 65-plussers zijn volgens het CPB slechter af omdat veel pensioenen niet worden geïndexeerd. Verder wordt de koopkracht aanvulling voor AOW'ers verlaagd. Extra ouderenkorting weegt daar niet tegenop. Ook ambtenaren zijn in 2013 flink de klos: hun lonen worden komend jaar bevroren. De oudste inwoner van Zeeland, Cornelia de Ruij- ter-Maartense, overlijdt maandag 24 september op 106-ja- rige leeftijd in Middelburg. 'Tante Cor', zoals ze in haar wijk Nieuw Middelburg bekend stond, woonde nog op zichzelf. Ze was een geboren Middelburgse. In haar jeugd woonde ze aan het Vlissingsch Wagenplein, een buurtje dat in de jaren zeventig moest wijken voor de aanleg van wegen naar de Schroebrug. Ze was een sociaaldemocrate in hart en nieren. Op haar achttiende werd ze lid van de SDAP, de voorganger van de Partij van de Arbeid. Toen die partij na de oorlog werd opgericht werd ze meteen lid. In mei 2011 (foto) ontving ze de Willem Dreespen- ning voor haar trouw aan de partij. foto Lex de Meester Wilfred Suijkerbuijk: „Er waren geen vaders die opkwamen voor alle zonen van Westkapelle. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53