19 Zorg vraagt om hulp familie Stoelendans bij gemeente Olympische Spelen London maandag 31 december 2012 Aan een verkeersbord op het Hofplein in Middelburg was met grij ze tape een blikje vastgemaakt (foto boven). Linksonder het beeld dat het fotoblikje probeerde vast te leggen; rechtsonder het 'uitge pakte' blikje; onder de afzetting voor het onderzoek op 2 augustus. foto's Izaak Verkeste (boven) en Maurits Sep Zeeuwse verpleeg- en rusthuizen kondigen begin augus tus aan de komende jaren een extra beroep te doen op fa milie en bevriende relaties van patiënten. Zo hopen de zorgverleners het welzijn van de bewoners van de ver pleeghuizen en verwante centra op een hoog peil te hou den. Rien Heijboer is directeur van SVRZ, één van de grootste spelers in de zorg in Zeeland. Hij vertelt dat het mantelzorgbeleid van zijn stichting wordt aangescherpt. „De tijd dat we konden zeggen: we doen alles voor u, is voorbij. Dat vraagt een cultuuromslag. Overheid en instel lingen kunnen wel een goede zorg leveren. Maar voor een goede kwaliteit van leven is meer nodig. Voor de noodza kelijke extra's vragen we inzet van familie en relaties." De Landelijke Vereniging voor Raadsleden (LVR) begint eind augustus een onderzoek naar het tussentijds vertrek van lokale volksvertegenwoordigers. De aanleiding is het opstappen van 32 raadsleden in Zeeland sinds de verkie zingen in maart 2010, ruim 11 procent van het totale aan tal. Dit blijkt uit een inventarisatie van deze krant. In de gehele voorgaande raadsperiode (2006-2010) gaven 21 raadsleden er voortijdig de brui aan. De LVR wil weten of het vertrekpercentage in Zeeland een uitzondering is, dan- wel dat in andere provincies een soortgelijke ontwikke ling valt te bespeuren. Uit een enquête van het Centrum voor Lokaal Bestuur van de PvdA komt naar voren dat landelijk tot dusver 102 sociaal-democraten gestopt zijn. De Olympische Zomerspelen vinden van 27 juli tot en met 12 augustus 2012 plaats in Londen. De Amerikaanse zwemmer Michael Phelps is de succesvolste atleeet op de Olympische Spelen met in totaal zes medailles (vier gou den, twee zilveren). Nederland gaat naar huis met zes gouden, zes zilveren en Het was ook niet de eerste keer dat hij actie ondernam als oplettende burger, en het zal zeker niet de laat ste keer zijn. Marinus Willemsen hoopt juist dat mensen zijn voor beeld volgen. „De overheid en de politie kunnen niet alles alleen op lossen, ze hebben de oren en de ogen van ons allemaal nodig. Als burger heb je de taak om de samen leving veilig te houden, daar heb ben we allemaal een rol in, vind ik." Dat probeert hij zijn kinderen ook te leren. Dus toen bleek dat het in derdaad een onschuldig blikje met fotopapier was van de volkssterren wacht, en de explosievenexperts af gebeld konden worden, heeft hij nog wel met ze nagepraat: waarom hij had gebeld, en waarom dat zo be langrijk is. „Nee, mijn kinderen von den dat geen onzin." Dat hij door collega's bij de gemeen te en de brandweer korte tijd gek scherend werd aangesproken als 'dq. blikjesman', ach, hij haalt zijn schou der op. Immers: beter één keer te veel gebeld dan één keer denken dat het wel niks zal zijn en het toch iets is. „Handel naar het inzicht van dat moment. Doe je burgerplicht en laat het door een deskundige beoor delen." acht bronzen medailles. Gouden medaillewinnaars voor Nederland zijn het dameshockeyteam, wielrenster Marian ne Vos, windsurfer Dorian van Rijsselberghe, gymnast Ep- ke Zonderland (foto) op de rekstok en lest best: zwemster Ranomi Kromowidjojo, die twee gouden plakken weet te bemachtigen: één op de 50 meter vrije slag en één op de 100 meter vrije slag. foto Robin Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51