Anbo verdeeld door conflicten Kogels vliegen tot in de kinderkamer 41 binnenland TO©S 'Minder onderhoud huurhuizen' Bij een wilde moordpartij zijn zaterdag twee mannen omgeko men. Het is de derde schietpartij in de hoofdstad in korte tijd, maar volgens de burgemeester is het veiliger in Amsterdam. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cpm Over de DONAU naar de ZWARTE ZEE maandag 31 december 2012 Lokale voorzitter voorspelt chaos door Jelte Postumus WOERDEN - De voorzitter van de Anbo-afdeling Zwijndrecht, Jan de Waal, beklaagt zich in een open brief over conflicten tussen het lan delijk bestuur en de afdelingen Bunnik, Hillegom, Houten en Zeist. Die verzetten zich, net als een aan tal andere afdelingen, tegen de snelheid waarmee de Anbo een nieuw bestuursmodel invoert. De Waal noemt de manier waarop Anbo-voorzitter Rinus Tazelaar omgaat met de kritiek 'te dwaas voor woorden'. Verder schrijft hij dat het 'door het hele land rom melt' binnen de Anbo. De interne kritiek op de bond met 180.000 leden lijkt maar niet te ver stommen. Inmiddels hebben enke le duizenden leden de overstap ge maakt naar de Nieuwe Bond voor Ouderen Nederland (NBvON). Die werd eerder dit jaar opgericht door voormalig Anbo-bestuurder Martin Hendriksen, die na een ja renlange ruzie door de Anbo ge royeerd werd. Eerder deze maand dienden er twee kort gedingen tussen ex- Anbo-bestuurders (waaronder Hendriksen) en de Anbo. Inzet daarvan waren de strijd om nieu we ledenwerving en het nieuwe bestuursmodel van de Anbo. Dat zou de bond ondemocratisch ma ken, zo luidde de kritiek. Ook ouderenbond Unie KBO (200.000 leden) kreeg eerder te maken met interne verdeeldheid. Net als bij de Anbo kreeg de centrale organi satie het verwijt te veel taken naar zich toe te trekken. Dat leidde vo rig jaar tot de afscheiding van de afdeling Brabant. De bond verloor daarmee 40 procent van haar le den. Daarvan is bij de Anbo nog geen sprake, maar de oprichters van de NBvON verwachten op korte ter mijn al te groeien naar 5.000 le den. PAUL KUSTERS toosenhenk.nl BB Bizar. Kijk uit mijn raam, zie een schietende machi- negun uit auto hangen en een jongen-heel hard ren nen.' Deze geschrokken twitteraar was zaterdagavond niet de enige die getuige was van wildwestach tig geweld in de Amsterdamse Staatsliedenbuurt. Verschillende mensen zagen hoe een Range Rover'met een Frans kenteken en een zilvergrijze Audi uit Neder land met grote vaart achter elkaar aan reden en op elkaar botsten. Hierna stapte een man met een bi vakmuts en een automatisch wa pen uit de Audi en beschoot de in zittenden van de andere auto. Overal in de omgeving sloegen ko gels in, onder meer in de slaapka mer van een kind op een woon boot. De misdaadsite Camilleri meldt dat er zeker zestien schoten zijn gelost en dat volgens een oog getuige de dader naast bivakmut sen ook een kogelvrij vest droeg en schoot met een volautomatisch wapen. Een van de mannen uit de Range Rover was op slag dood, een twee de werd een straat verder zwaarge wond aangetroffen. Hij overleed la ter in het ziekenhuis. De dader stapte weer in de Audi, die vervolgens richting de ring Aio raasde. Onderweg werden twee motoragenten beschoten. Die bleven ongedeerd. De auto, die bleek te zijn gestolen, werd la ter leeg teruggevonden. De slacht offers zijn twee Amsterdammers van 21 en 28 jaar oud. Wie het zijn, wil de politie niet zeggen, maar het duo 'komt voor in de sys temen van de politie'. Een buurtbewoner uit de Van Bossestraat, waar de gewonde werd gevonden, hoorde wel knal len, maar dacht dat het om vuur werk ging. „Op een gegeven mo ment ben ik toch maar naar bui ten gegaan om te kijken. Toen bleek dat onze straat helemaal afge zet was en deel uitmaakte van het plaats delict." Opvallend was dat wijkagent Andrea Prins (@PAA_Dijkgraafpl) op Twitter een liveverslag gaf van de achter volging. „Er is vanuit auto met au tomatisch vuur geschoten op twee 'Voertuigen in de omgeving lekken vloeistof door de beschietingen' motoragenten, zijn direct gaan lig gen"; „Inmiddels zijn twee betrok ken voertuigen leeg aangetroffen en in totaal twee slachtoffers"; „Ik ben meteen klaarwakker, dat dan weer wel"; „Diverse voertuigen in de omgeving lekken vloeistof als gevolg van de beschietingen." Luuk Koelman, columnist van de krant Metro, reageerde onmiddel lijk op de tweets van Prins: 'Am sterdam heeft het!' De wijkagente: 'Geen grapjes Koelman!' 17-daagse reis inclusief riviercruise per MS My Story* INCLUSIEF EENMALIGE AANBIEDING: het MS My Story* bevaart alléén begin april de Donau helemaal van begin tot eind! De Donaudelta, het ruige landschap van de IJzeren Poort, 'vergeten' steden als Mohacs en Belgrado, maar ook de échte Donau- klassiekers als Wenen, Boedapest en Bratislava passeren de revue. Bovendien is de busreis inclusief hotelovernachtingen, alle maaltijden en KRAS.NL-reisbegeleiding aan boord inbegrepen. De prijs is superscherp, u kunt al mee met deze 17-daagse reis vanaf 1299! Dag 1-2: busreis naar Passau, incl. hotelnacht. Inscheping. Dag 3-4: Wenen en Boedapest met o.a. het Vissersbastion. Dag 5-6: Kalocsa en Mohacs in Honganje en Belgrado in Servie. Dag 7-8: via de IJzeren Poort naar Rousse in Bulgarije. Dag 9-10: Cernavoda, Giurgiu en Turnu Magurele in Roemenië. Dag 11-12: terug via de IJzeren Poort naar Novi Sad in Servië. Dag 13-14: korte stops Hongarije en Servië, tijd voor Bratislava. Dag 15: Krems en Melk in het pittoreske Wachau-wijngebied. Dag 16-17: ontscheping Passau, busreis terug incl. hotelnacht. Aanrader! Vanaf 156 p.p. boekt u een excursiepakket bij, inclusief 6 stadstours door diverse steden. April 6 Prijzen p.p., o.b1 Hoofddek v.a. 1299 2-persoonsbuitenhut. Bovendek 1499 Zie www.kras.nl/91018 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. HILVERSUM - Ruim 20.000 huurhui zen ondergaan de komende jaren minder grondig onderhoud. Ook kunnen veel huurders dubbel glas of extra isolatie op hun buik schrij ven of ze krijgen het pas later dan gepland.'Desondanks moet drie kwart van de huurders wel meer huur gaan betalen. Dat blijkt uit zondag bekendge maakte resultaten van een rond gang van de NOS bij ruim 150 cor poraties die verspreid over het land een miljoen sociale huurwo ningen bezitten. De corporaties moeten fors bezuinigen, onder meer omdat het Rijk wil dat ze sa men 2 miljard euro aan 'verhuur dersheffing' betalen. Bijna de helft van alle corporaties stopt vanaf 2014 met nieuwbouw. vuurwerkerillen populair busreis 2 hotelnachten incl. diner en ontbijt 14 nachten cruise per MS My Story alle maaltijden aan boord reisbegeleiding aan boord UNIEK vaarprogramma door Oostenrijk, Slowakije, Hongarije, Servië, Roemenië en Bulgarije

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4