Verdachte pleegt zelfmoord Syrië toneel van slachtingen Jeugd aast op recreatiebaan maandag 31 december 2012 Fred B., de man die ervan wordt verdacht in de nacht van 18 op 19 juli 2011 het echtpaar Henk en Trees Schroevers te hebben vermoord, wordt op 12 juli dood aangetroffen in zijn cel in de Penitentiaire Inrichting in Vught. Uit on derzoek blijkt dat hij zelfmoord pleegde. B. had een rela tie met de dochter van het echtpaar. Nadat de relatie werd verbroken, bleef hij het gezin belagen. B. verklaarde voor de rechtbank de dochter te hebben gespaard om haar lijden te vergroten. Het Openbaar Ministerie in Mid delburg eist op 28 juni levenslang. De rechtbank in Mid delburg zou uitspraak doen op de dag dat B. levenloos in zijn cel werd aangetroffen. Er bestond geen direct gevaar dat Fred B. zelfmoord zou plegen en daarom hoefden in het huis van bewaring in Vught geen specifieke maatrege len genomen te worden. Het personeel is daarom niet schuldig aan de zelfmoord, zo blijkt in december uit on derzoek door De Dienst Justitiële Inrichtingen. De meisjes uit Terneuzen zorgen op De Knol nu alleen nog voor Corrie en Nina. „Je wordt geraakt in het diepste van je hart, en dat door relatieperikelen tussen twee mensen die je amper kent. Je leest berichten over dit soort dingen in de krant, maar die gebeuren toch altijd heel ver weg? En opeens ben je zelf onderdeel van deze waanzin. Natuurlijk had ik niet voor eigen rechter moeten spe len, dat is geen manier om proble men op te lossen. Maar ik was in een roes. Ja, ik lach er nu een beetje om („Dat ik dit heb kunnen doen"), maar stiekem branden de tranen in mijn ogen. Weet je, wij ondervin den nog dagelijks de consequenties van deze ellende. We missen Loekie en Kruimel ontzettend." Romy krijgt nog steeds een verdrie tig gevoel als ze in de buurt van het dijkje is, Farah-Lee krijgt er steevast kippenvel. Het Syrische leger begint eind juli een offensief tegen ver zetsstrijders in de stad Aleppo. De actie markeert het grilli ge verloop van de burgeroorlog die sinds maart 2011 woedt. De wereld wordt diverse malen geconfronteerd met beelden van bloedbaden, waarbij ook kinderen wor den omgebracht. Tienduizenden mensen verliezen het le ven. Doordat er nauwelijks vrije pers in Syrië Werkt is het moeilijk te achterhalen welke partijen verantwoordelijk zijn. In de loop van het jaar neemt de vluchtelingen stroom toe. In december begint het er steeds meer op te lijken dat het Syrische leger uiteindelijk de strijd zal verlie zen. Ook bondgenoot Rusland houdt rekening met de val van president Assad. Het aantal jongeren dat deze zomer een vakantiebaantje zoekt bij recreatiebedrijven of in de supermarkt neemt toe. Er lijkt minder werk te zijn in de detailhandel en pro ductiebedrijven, waardoor scholieren en studenten mas saal aankloppen bij recreatie- en supermarktbedrijven. Roompot Recreatie, een grote speler in de recreatie in Zeeland en daarbuiten, rept van een stormloop op vakan- tiebanen. „We hebben ze voor het uitzoeken, het aanbod is enorm, terwijl we andere jaren moeite hebben voldoen de vakantiewerkers te vinden. Kennelijk gaat het in ande re sectoren minder goed. Voor ons is die ontwikkeling gunstig. Je kunt scherper selecteren en zo de beste krach ten aannemen", zegt commercieel directeur Yamina Ab- doen. foto Marcel van Hoorn/ANP Foekema wacht dus nog op een sanctie voor opzettelijke brandstich ting. De 50-jarige Axelaar moet zijn straf ook nog krijgen. Half septem ber werd hij vrijgelaten. Hij mag thuis zijn rechtszaak afwachten. Foe kema heeft inmiddels alle banden met mensen die ook maar iets met de zaak te maken hadden doorge sneden. Ook op het sociale mediaka- naal Facebook. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49