15 Egypte kiest president Griekenland wankelt Arendsslot mooiste maandag 31 december 2012 Dennis Mijnsbergen voor De 4 Sprong, dat in juni helemaal oranje was geverfd. foto Mechteld Jansen voor tijdens dat soort avonden. Ik vind het daarom ook moeilijk om te zeggen waar het aan lag. Pas later hoorde ik dat de spelers niet fit zou den zijn geweest. Dat kun je toch bijna niet geloven?" Qua sfeer maakt het volgens de ca fé-uitbater niet eens zo heel veel uit of het Nederlands elftal goed of slecht presteert. „Natuurlijk is de stemming iets bedrukter als Oranje verliest. Sommige klanten gaan dan meteen na de wedstrijd naar huis. Maar over het algemeen blijft het ge woon gezellig, hoor. In al die jaren heb ik nooit vervelende dingen mee gemaakt." De gezelligheid mag er dan niet 'on der lijden, voor de omzet waren de slechte prestaties van Oranje funest. „Dat mag duidelijk zijn", zegt Mijns bergen. „Ik had meer kunnen verdie nen als het Nederlands elftal de fina le had gehaald." Teleurstelling of niet, Mijnsbergen is vast van plan om het café in 2014 weer van de nok tot de onderste steen te versieren, mits Oranje zich plaatst voor het WK natuurlijk. Hij heeft nog geen idee hoe De 4 Sprong er dan gaat uitzien. „We we ten vast wel weer iets leuks te ver zinnen." Op 23 en 24 mei kiezen de Egyptenaren de eerste presi dent sinds de val van Moebarak, die volgde op de revolu tie van 2011. De verkiezingen worden gewonnen door Mo- hamed Morsi van de Partij voor Vrede en Gerechtigheid, de groepering van de Moslimbroederschap. Hij wordt op 30 juni ingezworen. Morsi vervangt de legertop, die tij dens de verkiezingen probeerde de macht van de presi dent te beperken door een grondwetswijziging. Later in het jaar komt de bevolking van Egypte echter opnieuw in opstand, ditmaal omdat Morsi te veel macht naar zich zou hebben toegetrokken. In december worden twee referen da belegd waarin de bevolking zich kan uitspreken over een nieuwe grondwet. Moebarak wordt op 2 juni veroor deeld tot een levenslange gevangenisstraf De Grieken kiezen in 2012 twee keer een parlement. Het lukt.de partijen na verkiezingen op 6 mei niet om een re gering te vormen. Intussen dreigt het land failliet te gaan. De overheid stelde de situatie jarenlang te rooskleurig voor. Alleen met steun van EU en IMF en door ingrijpen de bezuinigingen is een faillissement te voorkomen. Na de verkiezingen van 17 juni vormen Nieuwe Democratie en de linkse Syriza een coalitie die wil samenwerken met EU en IMF. Het wordt steeds duidelijker dat Griekenland alleen kan overleven na kwijtschelding van een deel van leningen. Langzaam ontstaat er meer vertrouwen. Krediet beoordelaar Standard Poor's besluit op 18 december de status van het land fors op te waarderen. Het Arendsslot bij 's-Heer Arendskerke wint glorieus de verkiezing van deze krant van het 'mooiste gebouw van Zeeland'. Het kasteel in de Bevelandse polders krijgt 1574 van de in totaal 3992 uitgebrachte stemmen. Er kan geko zen worden uit vijftig gebouwen die de afgelopen tien jaar zijn gerealiseerd. Strandpaviljoen Panta Rhei in Vlis- singen wordt tweede met 754 stemmen, en het half onder grondse gebouw bij Huys ter Schelde in Koudekerke ein digt op een derde plaats met 295 stemmen. De nieuw bouw van de Kamer van Koophandel in Middelburg ein digt als vierde met 153 stemmen, bed breakfast Parel- duyn in Oostkapelle bezet de vijfde plaats met 147 stem men. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47