Will Ml M UN N RI 'Voor de sfeer maakt het niet uit, voor de omzet wel' 14 JUNI 8000 man Alpe d'Huzes op Neckermann schrapt banen Op 6 en 7 juni fietsen en lopen in totaal achtduizend fana tiekelingen de Alpe d'Huzes in Frankrijk op, om geld te verzamelen voor de bestrijding van kanker. Het evene ment begon in 2006, met 66 fietsers die zich allemaal ten doel hadden gesteld, de 'Berg van 21 bochten' zes keer op één dag te beklimmen. Inmiddels is Alpe d'Huzes uitge groeid tot een enorm evenement, met duizenden deelne mers en nog veel meer vrijwilligers. Twee dagen lang sleuren de fietsers en lopers hun lichaam de berg op. Sommigen mikken nog altijd op zes beklimmingen. Maar er zijn ook deelnemers met een an der doel: zij vieren hun overwinning op kanker of geden ken juist de geliefden die ze aan de ziekte zijn verloren door één of twee keer naar boven te klimmen; op de fiets, op eèn tandem, op een handbike, rennend of wandelend. De opbrengst van alle gesponsorde inspanningen wordt in oktober bekendgemaakt: Alpe d' Huzes 2012 heeft in to taal ruim 32 miljoen euro opgebracht: een record. foto Bas Czerwinski/ANP Bij postorderbedrijf Neckermann Benelux met vestigin gen in Sint Jansteen, Temeuzen en het Belgische Temse verliezen 150 van de 492 medewerkers door een reorgani satie nog dit jaar hun baan. Half augustus moet bekend worden wie zijn werk kwijtraakt. De ontslagronde moet van oktober tot december haar beslag krijgen. Het personeel van Neckermann Benelux is donderdaga vond 21 juni ingelicht door de directie. Het postorderbe drijf gaat zich versneld toeleggen op het uitsluitend verko pen via internet. Het moederconcern in Duitsland staakt bovendien de verkoop van eigen modemerken, wat ook in de Benelux banen kost. foto Camile Schelstraete Na het geweldige WK van 2010 waren de verwach tingen voor het Europees Kampioenschap voetbal in Polen en Oekraïne hooggespannen. Tot ontsteltenis van Dennis Mijnsbergen ging Oranje al in de eerste ronde roemloos ten onder. door Rob Paardekam Mijnsbergen is uitbater van café Oranjeboom in 's-Heer Hendrikskin deren. Het voormalige eetcafé De 4 Sprong, pal daarnaast, wordt tijdens elk eindtoemooi waar aan Oranje meedoet door hem ver sierd. Dat begon in 2000 vrij onschuldig met een spandoek, maar de jaren er na pakte hij het steeds groter aan. Het café werd een keer helemaal in gewikkeld met zeil, terwijl het tij dens een ander toernooi werd inge pakt met grasmatten. „Het is een soort traditie geworden", stelt Mijns bergen. „Mensen verwachten ge woon dat we er elke keer weer iets moois van maken." Al deze creativiteit leverde hem in 2004 overigens wel een akkefietje met de gemeente op. Een iets te ijve rige ambtenaar van de welstands commissie vond het oranje zeil niet mooi, terwijl de brandweer niet kon garanderen dat het allemaal vei lig was. Vanwege het tijdelijke ka rakter maakte de toenmalige burge meester Dick van der Zaag van het laatste niet zo'n punt. De ambte naar van welstand had volgens hem al helemaal voor zijn beurt gespro ken. „Als het carnaval is maakt de welstandscommissie toch ook niet uit of een praalwagen mooi genoeg is om te gaan rijden?", stelde de bur gervader destijds. Sindsdien heeft Mijnsbergen nooit meer problemen met de gemeente gehad over zijn creatieve uitingen. Dit jaar pakte hij het nogal rigou reus aan door het voormalige eetca fé helemaal oranje te verven. „We waren met vier man, maar het was toch nog een behoorlijke klus", kan hij zich herinneren. Uiteraard waren de wedstrijden van het Nederlands elftal in het voorma lige eetcafé te volgen. Waar het in 2000 nog begon met één scherm, had Mijnsbergen er tijdens het afge lopen Europees Kampioenschap drie hangen, zodat alle klanten de wedstrijden goed konden volgen. „Het is elke twee jaar weer een enor me happening", zegt de café-uitba ter. „Ik hoef er niet eens. reclame voor te maken; het café stroomt toch wel vol. Het is echt een feestje om in die gezelligheid te mogen werken. Behalve de vaste gasten zie ik elke keer ook veel mensen die speciaal voor Oranje komen. Die zie ik daarna bij wijze van spreken twee jaar niet meer." Elk keer als Mijnsbergen het café aan het versieren is, komen er wel mensen langs die zeggen te hopen 'Natuurlijk is de sfeer iets bedrukter bij verlies, maar het blijft altijd gezellig' dat hij al die moeite niet voor drie wedstrijden doet. Meestal is dat ook niet het geval. Het Nederlands elftal was tot voor kort immers nog nooit in de eerste ronde van een eindtoer- nooi uitgeschakeld. Tijdens het WK van 2010 haalde Oranje zelfs de fina le en stroomde De 4 Sprong liefst zeven keer vol. Hoe anders loopt het in juni. In Charkov wordt Oranje genadeloos afgeschminkt. Na de verloren wedstrijd tegen De nemarken (op papier de zwakke broeder uit de groep) voorspellen veel mensen al de uitschakeling van de mannen van Van Marwijk. Toch zit het café weer vol voor de altijd beladen wedstrijd tegen de Duit sers. Zelfs nadat Oranje van die Mannschaft hadden verloren, is er nog hoop op de volgende ronde. Dus ook voor de wedstrijd tegen de Portugezen zit het café weer lekker vol. Toch leidt ook die wedstrijd tot weinig feestvreugde. „Het was één groot drama", stelt Mijnsbergen, die graag naar voetbal mag kijken. „En dan heb ik nog niet eens zo heel veel van de wedstrijden gezien. Daar heb ik simpelweg de tijd niet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46