11 Gedoogkabinet Rutte valt 3FM Awards voor Racoon Excuses voor knal Ritthem r maandag 31 december 2012 Toch nog onverwacht komt er zaterdag 21 april een einde aan het minderheidskabinet-Rutte en aan de gedoogcoali- tie met de PW van Geert Wilders. Het politieke experi ment leek de voorgaande anderhalfjaar wonderwel te sla gen. Tot Geert Wilders er een eind aan maakt met het door politieke tegenstanders fel bekritiseerde argument 'dat de PW zich niet wil neerleggen bij een Europese be grotingsnorm van maximaal 3 procent tekort'. Die norm bestaat al sinds jaar en dag. De PW heeft er in het gedoog- akkoord zelfs voor getekend. Het kabinet biedt zijn ont slag aan bij koningin Beatrix. Nederland staan dan op nieuw Kamerverkiezingen te wachten, de vijfde in tien jaar tijd. Racoon is donderdagavond 12 april grote winnaar bij de 3FM Awards. De Zeeuwse band verzilvert drie van zijn vier nominaties en sleept onderscheidingen in de wacht in de categorieën Beste Artiest Pop, Beste Single (No Mer cy) en Beste Album (Liverpool Rain). Opmerkelijk ge noeg gaat de prijs voor Beste Band niet naar Racoon, maar - net als vorig jaar - naar Go Back To The Zoo. Racoon is vooral vereerd met de prijs voor Liverpool Rain als het beste album. „Omdat we zelf zó ontzettend trots op deze plaat zijn", verklaart bassist Stefan de Kroon. De groep treedt ook op tijdens de prijsuitreiking in De Gashouder in Amsterdam. Racoon speelt No Mercy. Van de single zijn meer dan 10.000 exemplaren verkocht. De klap die op 23 september 2011 het caisson op het strand bij Ritthem verwoestte, was het gevolg van een on gelukje. Dat blijkt donderdag 26 april bij de rechtbank in Middelburg als een 24-jarige man uit Zoutelande (wiens huis werd onderzocht door de politie - foto) en een 45-ja- rige man uit Hilversum excuses aanbieden voor het ge beurde. Het duo verzamelt als hobby oorlogstuig. De Hil versummer wilde kruit verbranden, hetgeen normaliter geen problemen oplevert Bij Ritthem leidde het tot de ge noemde explosie. Kort na het gebeurde werden drie le den van een gezin uit Oost-Souburg aangehouden. Zij hadden niets uitstaande met de zaak. foto Ruben Oreel foto Ruben Oreel le week uit te smeren. Ik hoef niet meer alles in twee dagen te prop pen. Ja, mijn moeder kijkt er ook erg naar uit dat de kazerne naar Vlis- singen komt" Overigens is de laatste weken in Den Haag nog wel wat twijfel ont staan over de verhuizing. Dus mocht die toch niet doorgaan? „Dan verandert er niks en blijf ik dus gewoon op maandag naar Doom rijden en vrijdag terug naar Middelburg." Siebe van Waarde kijkt er naar uit dat de marinierskazerne in Vlissingen komt wend." Natuurlijk is het niet altijd prettig, ook niet voor zijn huidige vriendin. Zijn werk gaat bijna altijd voor. Hij moet soms lang weg voor oefeningen, en soms onverwacht een weekend. Dat vraagt veel van een relatie. De partner van een mari nier moet flexibel zijn. „En voor mij? Ik ben eraan gewend. En het wordt me opgedragen, dus het is een feit." Maar het wordt wel makkelijker. Dat hij meer thuis kan zijn, meer tijd aan zijn relatie kan besteden en meer vader kan zijn, betekent ander zijds dat hij zijn werk efficiënter zal moeten inrichten. Nog even 's avonds wat personeelszaken uit werken, of een extra uurtje sporten met collega's, dat zal hij niet meer doen als hij in Vlissingen werkt. Dan is het werk om kwart over vier ook echt gedaan, en thuis is thuis. „Ik kan mijn privéleven anders gaan inrichten. Ik heb straks de mogelijk heid om mijn afspraken over de he-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43