Beker misbruik blijft gevuld Warme lente, koele zomer Koningin buiten spel gezet 9 maandag 31 decernber2012 De beker van ellende rond seksueel misbruik in de Rooms Katholieke Kerk en de daaraan verbonden institu ten komt maar niet leeg. In maart blijkt dat geneesheer-di recteuren van de katholieke psychiatrische instellingen in Nederland in de jaren vijftig massaal castraties hebben la ten uitvoeren zonder zich te houden aan de protocollen. De betrokken minderjarigen en hun ouders werd niet om toestemming gevraagd. De inspecteurs voor de krankzin- nigenzorg waren daarvan op de hoogte. Dat blijkt uit de verslagen van de vergaderingen van inrichtingsdirecteu ren. De Tweede Kamer vraagt Wim Deetman om uitleg, omdat deze zaken niet voorkomen in diens rapport over seksueel misbruik in de Kerk. Maart verloopt meteorologisch gezien aangenaam. Het is meestal droog, de zon laat zich vooral in de tweede helft van de maand vaak zien en de temperaturen zijn hoog. In De Bilt bedraagt de gemiddelde temperatuur 8,3 graden te gen 6,2 graden normaal, zo meldt het KNMI. Daarmee staat maart 2012 op een gedeelde derde plaats van de zachtste maanden maart in ruim een eeuw. Het Limburg se Ell noteert met 20,8 graden de landelijk hoogste tempe ratuur. Het komt zelden voor dat het al zo vroeg in het jaar zo warm is. Zeeland krijgt in maart met plaatselijk 40 mm de meeste regen, maar ook dat is minder dan nor maal. De warme maand is overigens geen voorbode voor een heel warm 2012. De zomer verloopt nat en koeltjes. paar weken geleden nog, toen hij de half in elkaar gemonteerde kunst- kerstboom in het Hulster stadhuis fotografeerde. De kerstboom in Hulst is ook niet meer wat het ge weest is, grapte hij erbij. Een ander speeltje van jan-Frans Mulder is Pinterest. Sinds het twee jaar geleden gelanceerd werd is het een van de snelst groeiende sociale media ooit geworden. Pinterest is een soort van digitaal prikbord. De gebruikers kunnen plaatjes (pins ge naamd) op prikborden (pinboards) plakken. Zo kun je prikborden ma ken over elk favoriet onderwerp. De ze plaatjes kun je weer delen met an deren. Zij kunnen die pins leuk vin den en op hun eigen boards pin nen. Mulder: „Je ziet ergens een fo to die je leuk vindt en dan kun je er een commentaartje bij zetten." Hij heeft inmiddels al een uitgebreide categorie foto's met humor. Jan-Frans Mulder hoeft niet snel bang te zijn dat de landelijke pers weer bovenop hem springt. „Nee hoor, het gebruik van Pixable en Pinterest is redelijk veilig denk ik. Het is gewoon vooral heel leuk. Dus ik heb een mooie uitweg gevon den om toch mijn energie kwijt te raken." De koningin is niet langer betrokken bij kabinetsforma ties. Daartoe besluit de Tweede Kamer dinsdag 20 maart in grote meerderheid. Dit betekent dat de Tweede Kamer direct na de verldezingen debatteert over de uitslag en ver volgens beslist wie de onderhandelingen tussen de par tijen leidt, welke moeten uitmonden in de vorming van een nieuw kabinet. Het besluit volgt op geruchten dat ko ningin Beatrix te ver ging tijdens de kabinetsformatie in 2010. Zij zou er toen van alles aan gedaan hebben om de PW buiten de regeringsvorming te houden. Het besluit van de Kamer staat overigens na de verldezingen van 12 september een snelle formatie niet in de weg. Het kabinet kan op 5 november al worden beëdigd. foto ANP Burgemeester Jan-Frans Mulder is een stuk voorzichtiger geworden op Twitter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41