'Als je geschoren wordt moet je stilzitten' Poetin wint verkiezingen Nederland heerst in Thialf 8 m.... WTIJ Mi K I Hij was twee keer eerder president en één keer premier van Rusland. En na zondag 4 maart weet Vladimir Poetin (59) zich verzekerd van nog een termijn als president Hij sleept bij de verkiezingen ruim 60 procent van de stem men in de wacht en weet daarmee een tweede stemronde te voorkomen. Poetin geeft de bevolking vrij van 6 tot 9 mei, 'zodat men sen hun tuintje kunnen onderhouden'. Hij verzwijgt dat in die periode, behalve de viering van het eind van de Tweede Wereldoorlog, ook zijn inhuldiging valt. In Russi sche steden, waaronder Sint Petersburg, gaan duizenden mensen de straat op om te protesteren tegen het in hun ogen frauduleuze verloop van de stembusgang. Volgens Poetin heeft het ongenoegen van de oppositie niets te ma ken met het verloop van de verkiezingen. Hij noemt die onvrede 'onderdeel van de politieke strijd'. foto EPA Het wereldkampioenschap schaatsen in Heerenveen loopt in het laatste weekeinde van maart uit tot het suc cesvolste ooit voor Nederland. De oranje-schaatsers vero veren vijf keer goud, vijf keer zilver en vier maal brons. Tweemaal wint Nederland goud op de ploegachtervol ging. De andere kampioenen zijn Stefan Groothuis (1000 meter), Sven Kramer (foto, 5000 meter) en Bob de Jong (10.000 meter). Het publiek reageert uitzinnig in het Thialf-stadion. Nederland doet ook weer mee bij de korte afstanden. Michel Mulder pakt een zilveren medaille op de 500 meter bij de heren. Hij eindigt op één honderdste achter winnaar Mo Tae Bum. Thijsje Oenema wint het brons op dezelfde afstand. foto Jerry Lampen/ANP Begin maart ontstaat ophef over een grappig bedoel de tweet van burgemeester Jan-Frans Mulder van de gemeente Hulst. Hij twittert over drie overvallen op Chinese restaurants in Zeeland door een karikatuur van de Chinese spreektaal te maken. Hij vervangt in zijn bericht de 'r' door de '1'. door Eugène Verstraeten Voor Jan-Frans Mulder wordt twitteren nooit meer hetzelfde. Hij maakt weliswaar op persoonlijke titel gebruik van dit sociale me dium, maar weet dat zijn woorden als burgemeester op een goudschaal tje gewogen'worden. „Ik ben voor zichtig, ik wil niet nog een keer zo'n scène hebben." Eigenlijk is er niet zoveel aan de hand. Gewoon een met humor doorspekt, maar serieus bedoeld commentaar op een gebeurtenis, zo als hij dat wel meer doet. Mulder: „Wij hadden hier in Hulst ook mee gemaakt dat er een Chinees was overvallen. Dus wilde ik alleen maar de hoop uitspreken dat de da ders snel gepakt zouden worden. Ik heb het in de vorm van een grap ge goten omdat ik dacht, dan wordt het gelezen. En dat was dus ook zo..." De tweet wordt opgepikt door de landelijke media. „En dan sta je versteld hoe zoiets gaat werken. Ie dereen dook er op." Sommigen vinden dat de burge meester de draak steekt met een be volkingsgroep, heel veel anderen kunnen er wel om lachen. „In mijn oude regio Dordrecht heeft De Dordtenaar ook een belrondje ge maakt. 'Hij is gelukkig nog niets ver anderd', zeiden de mensen." Naar aanleiding van de ophef gaat Mulder de uitbaters van het overval len Chinese restaurant in Middel burg een bloemetje brengen, maar hij houdt zich verder buiten de dis cussie. „Als je geschoren wordt moet je stilzitten, zeg ik. Al is dat als bestuurder soms wel moeilijk." Hij heeft nog wel contact met Koninklij ke Horeca Nederland en schrijft een brief die ook in de krant voor Chine se restauranthouders wordt afge drukt. „Ik heb vroeger zelf nog in een Chinees restaurant gewerkt", onthult de burgervader. „Dus ik ken de Chinese mensen. Ik weet best wel hoe Chinezen zijn. Ik heb de koepel van restauranthouders ook uitgenodigd om een keer te komen Chinezen in Hulst. Het is er niet meer van gekomen, die club is uit elkaar gevallen. Jammer." Meer dan 1000 volgers heeft Jan-Frans Mulder op Twitter, maar veel berichtjes stuurt hij niet meer. Voorzichtiger geworden? „Ja, dat ook. Maar de gemeente Hulst twit tert nu zelf ook. Dat was begin dit jaar nog niet zo. Daarom stuurde ik regelmatig zelf nieuwtjes over de ge meente." 'In de vorm van een grap wordt het gelezen, dacht ik. En dat was dus ook zo...' Mulder is niet de enige met slechte ervaringen op Twitter. „Neem bij voorbeeld Paul de Leeuw. Die heeft ook iets meegemaakt en dat heeft zelfs geleid tot juridische procedu res geloof ik. Die twittert helemaal niet meer. Twitter was bedoeld als een veilige omgeving om informatie uit te wisselen. Dat vond ik de meer waarde. Als ik kijk naar bijvoor beeld calamiteiten en rampen, dan kun je via Twitter snel een be richtje zenden." Voorlopig is Jan-Frans Mulder vaker te vinden op Facebook. „Dat vind ik leuker, je krijgt er meer reacties op." Maar er zijn ook andere social me dia-speeltjes waarin de eerste bur ger van Hulst zijn energie tegen woordig kwijt kan. Zoals Pixable. „Helemaal geweldig", vindt hij. Mul der vindt het leuk om bij foto's die hij op het internet tegenkomt, hu moristische onderschriften en com mentaartjes te zetten. Pixable, een gratis app voor de iPhone, door zoekt Facebook op foto's die men sen er op geplaatst hebben. „De foto met de meeste reacties wordt dan uitgeroepen tot foto van de dag of tot foto van de week." Dat lukte Mulder al een paar keer. Zoals een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40