K— Meldpunt Polen wekt woede Whitney Houston overleden Friso onder lawine bedolven maandag 31 december 2012 Het PW-meldpunt waar mensen hun beklag kunnen doen over Polen leidt tot boze reacties in Oost-Europa. Gevreesd wordt voor economische en imagoschade van Nederland. Een rondgang langs Nederlandse ondernemin gen leert echter dat het initiatief van de PW niet heeft ge leid tot een boycot van vaderlandse producten. Wel is er sprake van imagoschade. Het meldpunt leidt zoals ver wacht tot boze reacties in Oost-Europa. Men denkt dat het gaat om een regeringszaak, terwijl het meldpunt is op gezet door gedoogpartij PW. Het Europees Parlement spreekt met grote meerderheid uit dat het gaat om een discriminerend en kwaadwillend initiatief Sussende op merkingen van premier Rutte doen daar niets aan af. Fans en collega's reageren geschokt op de dood van de Amerikaanse zangeres en actrice Whitney Houston. Zij sterft zaterdag 11 februari op 48-jarige leeftijd in een hotel in Beverly Hills in Los Angeles. Van de artieste zijn ruim 200 miljoen platen verkocht. Whitney Houston kampte jaren met een drugsverslaving. Zij stierf volgens de lijk schouwer door verdrinking, mogelijk door een hartaan val. Die zou het gevolg zijn geweest van een medisch pro bleem en drugsgebruik. In de New Hope Baptist Church te Newark in New lersey wordt op 18 februari, de herden kingsdienst gehouden, hetzelfde bedehuis waar Whitney als kind zong in het gospelkoor. Een dag later wordt ze be graven op het kerkhof van Westfïeld, naast haar vader. haartsdijk en Archie Staal uit Nieu w-Haamstede. Voor Janse is het een spannend debuut, dat hij voor geen goud had willen missen. Staal heeft de tocht al vier keer eer der gereden. „Op het Slotermeer was het ijs heel slecht. Het zou volle dig onverantwoord zijn geweest daar een heel peloton overheen te sturen. Ik snap dus wel dat de orga nisatie het niet aandurfde", consta teert hij terugblikkend. In Renesse wordt ook de traditionele straovie- ring afgelast. Op cruciale stukken van de route ligt nog veel sneeuw. Dat zou de veiligheid van paarden en ruiters te veel in gevaar brengen. „We zijn blij dat we voor de kinde ren een alternatief programma heb ben gebracht. Voordat de dooi in viel konden we nog net op de ijs baan schaatsen en ringsteken met de 'straobobslee' memoreert voor zitter Jan van Hengel van de strao- commissie. Hij hoopt dat de viering het ko mend jaar weer normaal doorgang kan vinden. Al zal dat niet op de oorspronkelijke datum - zeven we ken voor Pasen - zijn. „Festival Ae- mstie Alive is ineens van datum ver schoven. Daarom wijken wij maar uit naar 16 februari." Prins Friso wordt vrijdag 17 februari bedolven onder een lawine. Hij was met zijn 42-jarige vriend Florian Moos- brugger buiten de piste aan het skiën. De tweede zoon van Beatrix wordt gereanimeerd en naar de universiteits kliniek in Innsbruck gebracht. Hij wordt de eerste dagen bij een lage temperatuur in een kunstmatige coma gehou den. De artsen hopen zo de schade aan de hersenen te kunnen beperken. Later blijkt dat Friso ernstige hersenbe schadiging heeft overgehouden aan het zuurstofgebrek. Het is onzeker of hij ooit weer bij bewustzijn komt Op 1 maart wordt Friso overgebracht naar het Wellington Hos pital in Londen. Op 1.9 november meldt de Rijksvoorlich tingsdienst dat de prins af en toe tekenen vertoont van zeer gering bewustzijn. foto Frans van Beek/ANP Zwieren in een drietal op de ijsbaan in Bruinisse, foto Dirk-Jlan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39