fc_ Delta ziet af van Borssele 2 Willem Holleeder komt vrij Ramp cruiseschip Concordia maandag 31 december 2012 Energiebedrijf Delta ziet de eerstkomende jaren af van het bouwen van een tweede kerncentrale in Zeeland. Dat maakt het energiebedrijf maandag 23 januari bekend. Aan het besluit ligt een combinatie van factoren ten grondslag. De benodigde investeringen, het actuele investeringskli maat en de overcapaciteit op de elektriciteitsmarkt met la ge energieprijzen leiden tot de conclusie dat voorlopig geen kerncentrale kan worden gebouwd. De aandeelhouders zijn geïnformeerd dat de plannen voor een tweede kerncentrale de komende twee tot drie jaar niet worden doorgezet. Eerder in december 2011 heeft directeur Peter Boerma zijn functie neergelegd nadat duidelijk wordt dat Delta de am bities voor de bouw van een tweede kerncentrale niet kan waarmaken. Topcrimineel Willem Holleeder, alias De Neus, komt 27 ja nuari vrij. Holleeder (53) heeft er bij zijn vrijlating zes jaar cel opzitten wegens afpersing en mishandeling van vast goedhandelaren. Hij heeft daarmee tweederde van zijn straf van negen jaar achter de rug. Zijn vrijlating betekent volgens het Openbaar Ministerie niet dat Holleeder niet langer als verdachte geldt voor een groot aantal liquidaties in de Amsterdamse onderwereld. Hij zou betrokken zijn geweest bij 25 afrekeningen in het criminele circuit. Holleeder kreeg in 1983 bekendheid als een van de ontvoerders van biermagnaat Freddy Hein- eken en diens chauffeur Ab Doderer. Nadat hij voor deze misdaad een gevangenisstraf had uitgezeten, zou hij zich hebben opgewerkt tot de top van de Amsterdamse mis daadwereld. Boënne voor een vroegrijp ras koos. Daarmee was hij als een van de eer sten, voor 'de bups', op de markt. Ook voor de aardappels ontving hij een behoorlijke prijs. Zoals de mees te boeren wedt hij niet op één paard. Boënne is een van de leveran ciers van gerst voor de mouterij van Growing Grolsch. En als zzp'er (zelf standige zonder personeel) wordt hij af en toe ingeschakeld voor het onderhoud van transportbanden. Voor komend jaar overweegt hij te gaan experimenteren met sojabo nen, een gewas dat sterk in op komst is. Ondanks die terugkerende onzekerheid over de prijzen voor zijn gewassen peinst Boënne er niet over om volledig over te stappen op 'contractteelt', waarbij een boer van tevoren prijsafspraken maakt met een afnemer. „Voordeel is dat je niet zo'n last hebt van de dalen, maar je profiteert ook niet van de pieken. Bovendien: waar ben je dan nog boer voor? Dan kun je net zo goed je vrijheid inleveren en in loondienst gaan. Als je niet met die onzekerheid kunt omgaan, moet je stoppen." Het cruiseschip Concordia vaart op 13 januari om kwart voor tien 's avonds tegen een rots bij het Italiaanse eiland Giglio. Aan bakboordzijde ontstaat een scheur van circa 70 meter. Het schip maakt zwaar slagzij en loopt bij de ha ven van Giglio aan de grond. Tijdens de ramp waren er 4229 mensen aan boord, van wie 3216 passagiers. Als in fe bruari de stoffelijke overschotten van de laatste vermisten worden gevonden, staat de teller op 30 slachtoffers. De ka pitein wordt verdacht van dood door schuld. Hij zegt dat de rots waartegen de Concordia aan voer niet op de kaart stond. De politie hecht daar geen geloof aan. foto EPA Gabriël Boënne uit Kloosterzande gaf zijn uien begin dit jaar nog gratis weg; dat is nu niet nodig, foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37