Deadline Thermphos nadert Overval op restaurant PZC Afscheid van Fleur Jaarwisseling nat Vakbonden en ondernemingsraad fosforproducent vragen duidelijkheid in open brief door Ondine van der Vleuten VLISSINGEN - Nog voor het einde van het jaar zou er duidelijkheid zijn over een eventuele doorstart van fosforproducent Thermphos in Vlissingen-Oost. Maar die is er op de laatste dag van 2012 nog steeds niet, schrijven OR en vak bonden in een brandbrief aan de curator van Thermphos. Vakbonden en de ondernemings raad (OR) van Thermphos vragen, op de drempel van het nieuwe jaar, in een open brief aan de cura tor van Thermphos Internationaal aandacht voor de nijpende situatie van de fosforproducent en zijn werknemers.. Voor de meeste werknemers van Thermphos is het op 3 januari ein de verhaal, schrijven vakbonden en OR in een door FNV-bestuur- der Liliane Schoone ondertekende brief Daarin wordt gememoreerd aan al le acties die sinds begin september 2012 vanuit OR en vakbonden on dernomen zijn om duidelijk te ma ken dat er wel degelijk een toe komst bestaat voor een bedrijf als Thermphos. 'Het is het enige bedrijf in Europa dat uit recyclestromen (afval dus) fosfor kan maken. Zo'n bedrijf laat je toch niet naar de bliksem gaan!' Ook het grote belang van de fosfor producent voor de werkgelegen heid in Zeeland wordt aangehaald. Na het faillissement liet de curator weten dat er voor het einde van 2012 duidelijkheid zou zijn over een eventuele doorstart. Maar op de drempel van het nieu we jaar is die er nog altijd niet, al dus de briefschrijvers. OR en vakbonden roepen de cura tor op, zich niet alleen te laten lei den door het belang van de schuld eisers. Zij vragen hem bij de selec tie van een kandidaaat voor een doorstart, toch vooral ook reke ning te houden met het belang van de werknemers en van de werkgelegenheid in Zeeland. MAANDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Natte 31 december 2012 I 254e jaargang nr. 311 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I jaarwisseling, 9° PZC MEPPEL - Deelnemers aan de stille tocht treu ren na afloop. Met de tocht herdachten zij Fleur Bloemen, het 15-jarige meisje dat op 11 december voor de trein sprong, naar verluidt omdat zij gepest werd. De stoet die zaterdag avond door Meppel voerde, heeft flink wat mensen op de been gebracht. Een woordvoer der van de gemeente hield het op duizend deelnemers, organisator Henk van Veen op tweeduizend. Een prijswinnend gedicht van Fleur over pesten werd voorgelezen als start sein voor de tocht. De burgemeester van Mep pel sprak voorafgaand aan de stoet. „De tocht door Meppel was enorm indrukwekkend. De sfeer was zo warm, zo meelevend", laat Van Veen weten. foto Erik van 't Woud/ANP Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 VLISSINGEN - De politie heeft: gister avond rond 21.30 uur via Burger- net gemeld dat een Chinees restau rant aan de Visserstraat in Vlissin- gen is overvallen. Het ging om res taurant De Lange Muur in de wijk Paauwenburg. Eén dader vluchtte na de overval te voet in de richting van de Goe man Borgesiusstraat. De politie vraagt mensen met in formatie over de overval of de ver dachten te bellen met 0800-0011. Het was gisteren nog niet bekend of er nog klanten aanwezig waren op moment van de overval. RIJSWIJK - Voor veel liefhebbers van vuurwerk dreigt 2013 teleur stellend te beginnen. De kans op een natte jaarwisseling is op veel plaatsen groot, zo verwachten weerdeskundigen. Vandaag is het overdag bewolkt en blijft het op de meeste plaatsen droog, 's Avonds gaat het volgens het KNMI enige tijd regenen. DE STELLING Zeeland wordt in 2013 verder uitgekleed Reageer op pzc.nl Zie ook pagina 2 en 3 UW MENING 446 reacties Ouderen krijgen voldoende bezoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1