zeeland! 15 Iets dat goed is, daar moet je van afblijven Burgemeester Lonink: Binnenstad Laatste dag nominaties van Terneuzen moet allure krijgen PZC vrijwilligersprijs GERARD maandag 31 december 2012 'Deze jongeren kunnen veel, maar hebben wel begeleiding nodig. Zet je die thuis, dan krijg je problemen' Michelle Bartlett en Joop Steeman, brasserie Eiggenwijzz ■'Ik speel liever een andere rol dan die van zorgafnemer' Frank van leperen Eén van de reacties op 'Denk mee over zorg' komt van Joop Steeman. Zijn vrouw Michelle Bartlett runt sinds mei brasserie Eiggenwijzz in de Lange- viele in Middelburg. Daar werken negen jongeren met een licht ver standelijke beperking, afkomstig van Walcheren en uit Goes. Sinds kort is er een kok in dienst voor op de drukke dagen. En binnen kort versterkt een zorgverlener het team. Steeman helpt mee als vrij williger. Hij en zijn vrouw zijn bei den gekwalificeerde zorgverleners. De brasserie is opgezet in overleg met de ouders van de jongeren. Met de persoonsgebonden budget ten die zij hebben - 50 euro per dagdeel dat ze er werken - worden de huur, vaste lasten en straks ook het salaris van de zorgverlener be taald. Het geld voor de salarissen van Bartlett en de kok komt uit de horeca-opbrengst. De meeste jon geren werken met behoud van hun Wajong-uitkering. Eiggenwijzz loopt goed en blijkt een groot succes voor de jongeren die er werken. Bartlett en Steeman vinden dan ook dat deze kleinscha lige vorm van dagbesteding zeker moet blijven. „Deze jongeren kun nen veel en voelen zich ook verant woordelijk. Maar ze hebben wel structuur en begeleiding nodig. Ze mogen hier zijn wie ze zijn. Zet je die thuis, dan krijg je problemen." Er is veel onzekerheid over het voortbestaan van dit soort klein schalige vormen van dagbesteding. Vanaf 2015 moeten de gemeenten mwawwa de organisatie en financiering heb ben overgenomen van het Rijk. Het is de vraag of de gemeenten het voor elkaar krijgen een rege ling te vormen voor al die klein schalige initiatieven, zeggen Bart lett en Steeman. „Nu gaat het rijks- geld ook naar de grote, wettelijk er kende instellingen als Arduin en Gors. Maar daar kost de zorg uit eindelijk zo veel meer. Het mana gement kost veel geld." Bartlett maakt zich zorgen. „Iets dat goed is, daar moet je van afblijven." verhuizingen en meubelopslag 0113-217531 g«f ardbouwense .n! HEIKANT Brand verwoest groot deel van huis In Heikant is zaterdagavond een woning uitgebrand. De bewoners, een gezin met drie kinderen, ble ven ongedeerd. De brand ontstond rond 19.45 uur. Toen de brandweer aankwam, stond het huis al volle dig in brand. Een deel van het dak stortte in. Even na half negen kon de brandweer het sein brand mees ter geven. Daarna werd nog gerui me tijd nageblust. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. De woning is grotendeels verloren ge gaan. De bewoners zijn bij familie. MELISKERKE Lammetjesdagen op kaasboerderij Kaasboerderij Mariekerke in Melis- kerke houdt vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur haar jaarlijk se lammetjesdagen. De Zeeuwse melkschapen op de boerderij heb ben al een heleboel lammetjes ge kregen. Kinderen kunnen met ze knuffelen in een speciale knuffel hoek. In de hooischuur kan geravot worden. De boer vertelt over de schapen op de boerderij en over de kaas die er gemaakt wordt Er kan kaas worden geproefd en er is ook soep en chocolademelk. OOSTKAPELLE Zeedieren schilderen bij' Terra Maris Kunstenares Ilse van Loo geeft don derdag in museum Terra Maris in Oostkapelle de workshop 'Zeedie ren schilderen'. Eerst is er een inlei ding over vissen die in zout water leven. Vervolgens gaan de deelne mers creatief aan de slag met vis sen van papier maché. De work shop duurt van 13.30 tot 15.00 uur. Geschikt voor iedereen vanaf 6 jaar. Deelname kost 9 euro voor vol wassen en 6,50 euro voor kinde ren. Aanmelden via 0118-582620 of www.terramaris.nl. door Henk Boot TERNEUZEN - B en W van Terneu zen zetten binnenkort de schijn werper vol op de binnenstad. Dat zegt burgemeester Jan Lonink. Hij vindt dat Terneuzen zich moet ontwikkelen tot de centrumstad van Zeeuws-Vlaanderen. Niet al leen wat betreft de (industriële) werkgelegenheid, want dat zit vol gens Lonink in de Kanaalzone wel goed. „We willen ook serieus werk maken van de ontwikkelingen in de binnenstad." Lonink heeft goede hoop dat er binnenkort rond Kenne- dylaan-West en de Kop van de Noordstraat doorbraken worden bereikt. „Er liggen daarvoor plan nen. Het is nu aan de initiatiefne mers en de ontwikkelaars om ze uit te voeren." Voor Lonink is een cruciale vraag wat Terneuzen aan wil met zijn binnenstad. Wat willen we hier en wat willen we waar, zo luidt die hamvraag in het kort. De burge meester is zich bewust van de kri tiek die onlangs werd geuit door Ronald Meijer van de Wijkraad Binnenstad. Die maakt zich grote zorgen over de Nieuwstraat-Zuid, waar volgens hem eenzelfde impas se dreigt te ontstaan als rond de ontwikkelingen aan de Kop van de Noordstraat. „Ook die Nieuw- straat moeten we in onze visie voor de binnenstad meenemen", aldus Lonink. Bij een centrumstad als Terneuzen hoort volgens Lonink ook een bin nenstad met de nodige allure. „Ik wil overigens het belang van de heropende skihal voor onze regio nale functie niet uitvlakken." Er zijn inmiddels drie bureaus in de arm genomen die met voorstel len komen over een citymarketing beleid. „Dat is nodig wil je je naar buiten een imago aanmeten", zegt de burgemeester. „Met vreemde ogen naar de stad kijken, levert soms een verrassende kijk op." MIDDELBURG - Vandaag sluit de ter mijn voor het nomineren van mensen voor de vrijwilligersprij- zen van de gemeente Middelburg en de publieksprijs voor de jonge vrijwilliger van de PZC. Mensen die actief zijn als vrijwilli ger in Middelburg maken weer kans op een Lange Jan Award. De vrijwilHgersprijzen worden op 12 februari uitgereikt in de schouw burg in Middelburg. Voor het eerst reikt de PZC een publieksprijs uit aan een jonge vrijwilliger. De win naar ontvangt een iPad Mini inclu sief een jaarabonnement op de PZC-app voor de iPad. Zowel voor de Lange Jan Awards, die door de Stichting Welzijn Middelburg en de gemeente worden uitgereikt, als voor de PZC Publieksprijs, kun nen vandaag nog kandidaten wor den genomineerd. De Lange Jan Awards zijn er in vier categorieën: initiatief, organisatie, vrijwilliger en jonge vrijwilliger. Die laatste ca tegorie wordt extra ondersteund door de PZC. Nomineren - een an der of jezelf - kan via internet. Uit alle nominaties voor de jonge vrij williger kiest de PZC tien kandida ten. Die worden in januari in de krant en op de website voorge steld. Lezers kunnen tot en met 31 januari stemmen op hun favoriet. www.pzc.nl/langejanawards Henk Verburg neemt een bestelling op in brasserie Eiggenwijzz in Middelburg. 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15