Gemeenten gaan door met preventie WALCHEREN Aandachtstrekker •ooWPi^fe almanak Oudejaarslot MAANDAG 31 december 2012 Nota gezondheidsbeleid Walcheren 2013-2016 door Carla van de Merbet VLISSINGEN - De preventie van alco hol- en drugsgebruik, overgewicht, depressie en eenzaamheid blijven de komende vier jaar de speerpun ten van het gezondheidsbeleid van de gemeenten Vlissingen, Middel burg en Veere. Dat blijkt uit de no ta gezondheidsbeleid, die Vlissin gen voor alle drie de Walcherse ge meenten heeft opgesteld. Het pre ventiebeleid blijft worden uitge voerd in samenwerking met orga nisaties als GGD, Indigo en Sport Zeeland. De gemeenten hebben de afgelo pen jaren al ingezet op het terug dringen van alcoholgebruik onder jongeren. Deels met succes. Uit on derzoek blijkt dat het alcoholge bruik onder 14- en 15-jarigen op Walcheren in 2012 lager is dan in 2008. Het percentage ouderen dat overmatig alcohol gebruikt, is niet significant gestegen. Het gebruik van soft- en harddrugs in de ge meente Veere is in vier jaar ge daald. In Middelburg en Vlissin gen is dit ongeveer gelijk gebleven. Door het opzetten van activiteiten op het gebied van beweging zijn de Walcherse gemeenten de afgelo pen jaren het probleem van overge wicht te lijf gegaan. In bepaalde leeftijdsgroepen blijkt overgewicht te zijn teruggedrongen (13-jarigen in Middelburg); in andere juist toe genomen (10-jarigen in Veere). On der volwassenen op Walcheren kampt ongeveer de helft met over gewicht. Het aantal inwoners met een depressie en het aantal inwo ners dat zich eenzaam voelt, is on geveer gelijk gebleven. Ondanks de positieve of stabiele onderzoeksgegevens vinden de ge meenten dat ze door moeten gaan op de ingeslagen weg. Preventiebe leid blijft nodig, voor meer verbete ringen en om te voorkomen dat het de verkeerde kant opgaat, al dus de nota. Zo wordt het alcohol- ontmoedigingsproject voor jonge ren 'Laat ze niet (ver)zuipen' in 2013 voortgezet. De nota gezondheidsbeleid 2013-2016 ligt voor inspraak tot en met 4 februari ter inzage bij de ge meenten. Op 30 januari wordt op een nog nader te bepalen locatie een informatiebijeenkomst gehou den over de nota met de drie ge meenteraden. Betrokken instan ties en platforms worden hiervoor uitgenodigd. Ook burgers kunnen erbij zijn. Later wordt de definitie ve nota behandeld in de gemeente lijke commissies en gemeentera den. MELISKERKE - Een tank trekt deze dagen in Melis- kerke de aandacht naar de vuurwerkverkoop van Rotte in de Torenstraat. Met zeker tien man sterk werd zaterdag gewerkt om alle klanten voor vuurwerk vlot te kunnen helpen. „Het was druk, maar niet zo druk als vorig jaar", zegt Carlo Rotte (op de foto links, staand voor de tank). „Ik hoorde dat het bij anderen drukker was. Ik weet niet hoe het komt. Het ligt er soms aan hoe de dagen aan het eind van het jaar vallen. En men sen weten dat ik toch altijd veel in voorraad heb." Hij hoopt dat er vandaag nog veel klanten komen. Daarna is het weer klaar met de vuur werkverkoop. En gaat de tank terug naar zijn ei genaar in 's-Gravenpolder. foto Ruben Oreel ■snsHMBanHBMKsanrasBaxaEHBHOBaSiHHm Tip? redactie@pzc.nl Tijdens het kerstdiner met de familie werd druk gesproken over de Oudejaarsloterij.- Wat zou je wel niet met al die miljoenen euro's kun nen doen als je dit keer de hoofdprijs zou winnen? Allerlei bestedingsdoelen werden ge noemd. Met de kerstgedachte in het achterhoofd waren diverse deelne mers aan het gesprek bereid om er ook nog van uit te delen aan ande ren. David van 7 had zich buiten de dis cussie gehouden. Maar toen werd hem gevraagd wat hij nou met zo'n prijs zou doen. Zonder er verder nog over behoeven te denken sprak hij: „Voor oma koop ik een nieuwe bril en voor opa een gehoorapparaat!" Watersnoodmuseum pakt uit 14 GOES Dronken man twee keer aangehouden De politie heeft afgelopen week end in Goes twee keer een 46-jari- ge Goesenaar aangehouden omdat hij dronken zijn auto bestuurde. In de nacht van vrijdag op zaterdag moest de man zijn rijbewijs inleve ren omdat hij zes keer te veel had gedronken. Toch werd de man in de nacht van zaterdag op zondag weer aangehou den. Toen had hij negen keer te veel gedronken. Zijn auto is in be slag genomen en hij kreeg een pro ces-verbaal. De man had nog maar net zijn rijbewijs. GOES/HANSWEERT Politie neemt illegaal vuurwerk in beslag De politie heeft in Goes en Hans- weert illegaal vuurwerk in beslag genomen. Zaterdagmiddag werd, na een melding, in een garage aan de Wilgenstraat in Goes zestig kilo illegaal vuurwerk gevonden. Een 20-jarige Goesenaar is aangehou den. Vrijdagmiddag vond de poli tie in de Maasstraat in Hansweert ruim vierhonderd kilo illegaal vuurwerk. In verband met die zaak is een 27-jarige man uit de gemeen te Reimerswaal aangehouden. Iets dat goed is, moetje vanaf blijven 14 en 15 Oudejaarstr^kjsing 31 december Nog tot 16.00 uur vanmiddag! f e®testingvrW Intratuin Koudekerke Galgeweg 5. 0118-551623 Vandaag de laatste kans op schitterend vuurwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13