v 25 Gent zoekt toenadering tot Zeeland Seaports Krimp slaat toe op Walcheren Nieuwjaars receptie m zaterdag 29 december 2012 WISSENKERKE Wandelen en fietsen over Noord-Beveland Toerclub De Kroon uit Wissenker- ke houdt zondag 6 januari een ATB tour- en wandeltocht over Noord- Beveland. De ATB-tochten zijn 15, 30 en 60 kilometer lang. De wan deltochten 10, 15 en 21 kilometer. Starten kan van 9 tot 11 uur bij café De Kroon in Wissenkerke. WAARDE Praise the Lord zoekt nieuwe zangers Zangkoor Praise the Lord uit Waar de is op zoek naar nieuwe zangers en zangeressen vanaf 16 jaar. Het koor gaat uit van de gereformeerde gemeente en staat onder leiding van Henriette de Bat. Meedoen kan vanaf 8 januari. Meer informatie via 0113-501661. OOSTKAPELLE Middeleeuwse spelen bij Terra Maris Natuurmuseum Terra Maris in Oostkapelle houdt volgende week woensdag (2 januari) een familie middag met middeleeuwse buiten spelletjes. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen in de museumtuin. Toegang: entreeprijs van het mu seum. Giften, zoals deze baco, zijn te zien in de expositie 'Harte-plicht'. door Wout Bareman GENT - Het Havenbedrijf Gent wordt zelfstandig en onderneemt pogingen tot een nauwere samen werking met de collega's van Zee land Seaports. Het gaat niet zozeer om een nauwere band met de ha ven van Vlissingen, maar wel met Terneuzen. De directie van Zee land Seaports wijst de samenwer- kingsgedachte niet af. Tijdens het afscheid van gouver neur André Denys van Oost-Vlaan deren pleitte burgemeester Daniël Termont van Gent hartstochtelijk voor nieuw onderzoek naar de (wettelijke) mogelijkheden van de door Maurits Sep MIDDELBURG - De al langer voor spelde krimp van de bevolking is op Walcheren dit jaar begonnen. Het inwonertal is in 2012 gedaald met 319 mensen. Dit blijkt uit de voorlopige bevol kingscijfers die gisteren door de drie gemeenten zijn bekendge maakt. Middelburg raakte de mees te inwoners kwijt: tweehonderd. Vlissingen verloor 71 inwoners, Veere telt nu 48 mensen minder. Naar de oorzaken is het deels nog gissen, omdat de gemeenten nu al leen nog maar de cijfers in beeld hebben. Bovendien zijn de cijfers nog niet definitief; pas in de loop van 2013 wordt de werkelijke ba lans opgemaakt, als alle gegevens van geboorte, sterfte, vestiging en vertrek zijn verwerkt in de admini straties. Dat duurt altijd wat lan ger, omdat sommige meldingen niet meteen worden gedaan. Toch lijkt de conclusie gerechtvaar digd dat de krimp nu is ingezet. Immers, alledrie de gemeenten lo pen in inwonertal terug. In 2011 daalde het aantal inwoners van Walcheren ook al, maar toen was dat volledig te wijten aan de da ling in Middelburg, en dat had weer volledig te maken met de sluiting van het asielzoekerscen trum. Vlissingen en Veere groei den in 2011 nog licht. Dat Middel burg nu wederom de grootste da ler is, kan door de gemeente nog niet worden verklaard. 10% KORTING OP ALLE NIET AEGEPRI3SDE ARTIKELEN. GEEN KORTING OP BESTELLINGEN Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: info@sjaakvanzee.nl Maten t/m 62 'A, 64 en 57 Ook op maandagen van 13.00 tot 17.30 u geopend vorming van één havenbedrijf voor de Kanaalzone. Z'n collega Jan Lonink van Terneuzen onder steunde diens pleidooi. Termont deed tien jaar geleden al pogingen. Toen wist hij zich gesteund door Loninks' voorganger Ron Barbé. Nu het havenbedrijf van Gent zich afscheidt van de stad Gent en auto noom verder gaat, ziet directeur Daan Schalck nieuwe mogelijkhe den, al voegt hij eraan toe dat een fusie 'vandaag niet aan de orde is'. Maar in het bestuursakkoord van de nieuwe Gentse coalitie staat wel dat Gent streeft naar 'een structurele samenwerking' met Zeeland Seaports. noörd-b'evéland Graag heffen het glas op het Wij nodigen u van harte uit voor de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Noord-Beveland op donderdag 3 januari 2013 van 19.3d uur Thema Cultuur Het thema van de nieuwjaarsreceptie is 'cultuur' in de breedste zin van het woord. De gemeente heeft weer veel organisaties bereid gevonden om dit thema goed onder uw aandacht te brengen. Tijdens deze avond vindt de jaarlijkse kunstverkiezing plaats. U kunt stemmen op één van de drie genomineerde kunstwerken. Deze avond is een uitstekende gelegenheid om andere inwoners, ondernemers en het gemeentebestuur te ontmoeten. Iedereen van binnen en buiten Noord-Beveland is hartelijk welkom. Wij hopen u op donderdag 3 januari te mogen begroeten. Locatie De nieuwjaarsreceptie wordt gehouden in Land Zeezicht, St. Felixweg 3 in Kamperland. Op deze avond zijn er verkeers regelaars aanwezig om het parkeren in goede banen te leiden. Het achterste caisson van het Watersnoodmuseum beschikt over tafels met touchscreens. foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93