'Laat ze in elk geval de lege huizen slopen' 221 zeeland Eerste verhuizing nieuw Ter Weel De NPV bedankt Ui verdringt suikerbiet Gymzaal Scherpenisse gaat tegen de vlakte Rotary schenkt 2500 euro aan Heilsleger zaterdag 29 december 2012 GOES - Woensdag kunnen de eer ste bewoners naar hun nieuwe ka mer: de eerste fase van de nieuw bouw van de verpleegafdeling van Ter Weel is klaar. Alle bewoners krijgen er een eigen slaapkamer, ze komen op een afde ling met uiteindelijk veertig bewo ners, verdeeld over vijf huiska mers. De nieuwe verpleegafdeling bestaat straks uit twee delen voor in totaal tachtig dementerenden. De mensen die vanwege lichamelij ke klachten in het verpleeghuis wonen, komen in een ander, nog te bouwen, pand op het terrein. „We kiezen voor kleinschalige KRUININGEN - Op de akkers in Rei- merswaal staan steeds minder sui kerbieten. De afgelopen tien jaar is het areaal met ruim een kwart ge daald. Ook het aantal aardappelvel den is afgenomen. De teelt van uien is gestegen. De ui is belangrijk voor Reimerswaal: Nederland heeft internationaal ge zien een belangrijke positie op de uienmarkt, tachtig procent van de Nederlandse uien komt uit Zee land en zeventig procent wordt in Reimerswaal verwerkt. Uit een overzicht in het nieuwe be stemmingsplan buitengebied van Reimerswaal blijkt verder dat er ■S&QSSSmiStBSSSSSSSi&iïtSSSZ haar ruim 64.000 leden die het mogelijk maken dat de NPV al 30 jaar opkomt voor de zorg voor het leven. m l voor het leven Wilt u de NPV ook steunen? Word lid voor 17,50 per jaar (jongeren t/m 25 jaar en 65+ 12,50). Meld u aan via www.npvzorg.nl of bel (0318) 54 78 88. zorg in een grootschalige omge ving", zegt Wilko Clarijs van Ter Weel. „De hele bovenverdieping is straks open. Bewoners mogen zelf kiezen waar ze willen zitten." Fa milieleden en andere belangstellen den konden gisteren al een kijkje nemen op de nieuwe afdeling. De bewoners van de verbouwde verpleegafdeling wonen nu nog in tijdelijke huisvesting, op het ter rein van het Gasthuis bijvoor beeld. Die woningen worden straks in gebruik genomen door de mensen van de benedenverdie ping. Begin 2014 is de hele ver- pleegafdeling vernieuwd. door Rob Paardekam Veel bewoners van Sint-Maartens- dijk-West zijn onge rust over de toekomst nu woningcorporatie Stadlander in een brief heeft laten weten dat de herstructurering van hun wijk op losse schroeven staat. „De boel is enorm aan het verpau peren", aldus een bewoner. Sint-Maartensdijk-West is een ja- ren-60-wijk met veel huurwonin gen. De boel is nogal versteend en er is weinig groen. Bovendien zijn de meeste woningen sterk verou derd en is de samenstelling van de wijk nogal eenzijdig. Dat was re den voor woningcorporatie Stad lander om de schop er eens flink in te zetten. De ongeveer 160 wo ningen die ze in de wijk bezit, moeten allemaal tegen de vlakte om ruimte te maken voor nieuwe, moderne huizen. In de Vier-Meistraat staan inmid dels alle woningen leeg, maar ook in de Henri Dunantstraat, Jacoba van Beierenstraat en Frank van Borselenstraat zijn al veel oude eengezinswoningen en bejaarden woningen verlaten. Dat zorgt voor een verpauperd straatbeeld. Stadlander heeft altijd gezegd dat ze deze leegstand niet te lang wil laten duren. De huizen in de Vier Meistraat zouden op korte termijn worden gesloopt. Een brief, die de corporatie heeft gestuurd naar mensen in de wijk, heeft echter voor onrust gezorgd. Daarin staat dat Stadlander in de financiële proble men komt als het kabinet haar plan doorzet om corporaties een verhuurdersheffing te laten be talen. In dat geval móeten de cor poraties in het land samen 2 mil jard euro per jaar extra ophoesten. Jn dat geval heeft Stadlander geen enkele financiële ruimte meer om oude woningen te slo pen en te vervangen door nieuw bouw", schrijft de corporatie. Woordvoerder Bert Jansen geeft een nadere toelichting: „Door de komst van deze heffing kunnen wij nu al geen leningen meer ge waarborgd krijgen bij het Waar- steeds minder boerenbedrijven zijn, maar dat die wel groter zijn. Tien jaar geleden had een gemid deld akkerbouwbedrijf 24,6 hecta re grond, vorig jaar was dat 35,2 hectare. Het aantal bedrijven daal de van 145 naar 93. Ook in de veeteelt groeiden de be drijven. Een rundveebedrijf had vorig jaar 143 dieren, tien jaar eer der nog maar negentig. Het aantal koeienboeren daalde met tien naar 22. Van de zes kippenbedrijven zijn er nog twee over: met gemid deld 182.500 kippen. Dat waren er tien jaar geleden gemiddeld nog 34.000. Het is de vraag of de huizen aan de Vier Meistraat snel worden gesloopt. door Rob Paardekam SCHERPENISSE - De oude gymzaal aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse gaat in de tweede week van januari tegen de vlakte. Dat heeft de gemeente bekendge maakt. Sloopbedrijf Sinke uit Kruiningen begint op 7 januari met de werk zaamheden. Die duren vermoede lijk tot en met 25 januari. De gymzaal moet plaatsmaken voor het nieuwe woonzorgcen trum. Het dorp wacht daar al vele jaren op, maar door allerlei om standigheden kon de bouw steeds maar niet beginnen. Nu lijken er geen beren meer op de weg. Deze maand heeft de ge meente de aanbesteding gedaan. Ze hoopt volgende maand te be slissen welke aannemer het woon zorgcentrum mag realiseren. De bouw moet nog in het eerste kwar taal beginnen. In het woonzorgcentrum komen behalve een aantal appartementen voor senioren ook een dorpshuis, gymzaal en ruimte voor een klei ne supermarkt. Of die laatste er komt, is de vraag. Beoogd uitbater Arjan van Ommen liet onlangs we ten van het plan af te zien als er grote nieuwe supermarkten ko men in Tholen en Sint-Annaland. borg Fonds Woningbouw. En zon der die leningen wordt het lastig om nog plannen uit te voeren." Een rondje door de wijk leert dat veel bewoners ongerust zijn. Een vrouw zegt dat ze het verschrikke lijk zou vinden als het plan wordt stopgezet. „Dan hadden ze er be ter helemaal niet aan kunnen be ginnen, want dan werden de hui zen tenminste nog bewoond. Nu staan ze te verpauperen. Worden ze nog wel gesloopt?" Volgens een andere inwoner zou het een ramp zijn als de boel hele maal stil komt te liggen. Hij woont in een koopwoning aan de Ooster- scheldestraat en kijkt uit op de Vier Meistraat. „Ik heb er best be grip voor dat Stadlander geen geld meer heeft om het hele plan uit te voeren, maar laat ze alsjeblieft de leegstaande huizen wel slopen. We ervaren daar nu al veel over last door. Sommige huizen zijn al opengebroken en volgens mij wordt er ook drugs gedeald." Bert Jansen van Stadlander kan de ongerustheid niet wegnemen. „Begin volgend jaar wordt hopelijk duidelijk of de verhuurdersheffing voor corpora ties doorgaat en in welke vorm. Dan zullen we knopen doorhak ken over onze projecten. Ik kan op dit moment dus nog niet zeggen of en wanneer de leegstaande wo ningen in Sint-Maartensdijk wor den gesloopt. Geloof me, Stadlan der wil dolgraag al zijn plannen uitvoeren, maar het moet finan- cieel wel haalbaar zijn." Volgens Jansen is er overigens weer een sprankje hoop. „De Eer ste Kamer lijkt oor te hebben voor de noodkreet van de corporaties", stelt hij. „Minister Blok heeft de opdracht gekregen om de verhuur dersheffing aan te passen, zodat corporaties kunnen blijven investe ren." SSSSSSSSSS^SeOSOSt GOES - Tijdens de bijeenkomst van de Rotary club Goes heeft John Zwartepoorte namens de club vrij dag 2500 euro overhandigd aan het Leger des Heils, afdeling Goes. Als vertegenwoordiger van het le ger nam Rien Heijboer de bijbeho rende cheque in ontvangst. Rond om Sinterklaas heeft Rotary Goes ruim 5000 chocoladeletters ver kocht. Met het bedrag kan het Le ger des Heils via het zogenaamde noodfonds individuele mensen helpen die in de problemen zijn geraakt. Rotary Goes heeft ook ac tie gevoerd voor de voedselbank in Goes. Die kreeg 100 diepvrieskip pen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 90