zeeland 123 Kinderboeken VERHUIZEÏ MET ZORG i j Speeltoestellen door gift van NSGK Oliebollen Piet Daane zijn beste van Zeeland pzc; 0113 22 22 20 Museum scheepsbouw mag blijven zaterdag 29 december 2012 Journalist en socioloog Herman Vuijsje heeft zich voor het boek 'De Ramp getekend' verdiept in de kinderboeken die na de Ramp van 1953 verschenen, zoals 'Stormvloed' en 'Rikkert en de Ramp' monPMimouERs j Op een veld aan de Vlasakkers in Haamstede wordt zaterdag 5 janua ri de jaarlijkse kerstboomverbran ding gehouden. De brandweer houdt een oogje in het zeil en Ko ninklijke muziekvereniging Witte van Haemstede zorgt voor de muzi kale omlijsting. Scouting en jeugd brandweer gaan 's ochtends op pad om bomen te verzamelen. De ver branding begint om 19.00 uur. ZIERIKZEE Lustrum voor Tweede Wereldoorlog." De presen tatie van het boek wordt gecombi neerd met de opening van de expo sitie 'Harte-plicht', in het tweede en derde" caisson. „Onze vrijwilli gers hebben foto's, documenten en andere voorwerpen bij elkaar gezocht die mensen in de loop van de jaren aan het museum heb ben geschonken. Daaronder zijn herdenkingsbordjes maar ook een eenvoudig prentje van de Ensche- dese vrouwen die iets hebben ge daan voor de slachtoffers en een houten wiegje dat de koningin ter beschikking stelde." door Joeri Wisse OUWERKERK - Kinderen die het ge bied rondom het Watersnoodmu seum bij Ouwerkerk bezoeken kunnen zich volgend jaar extra uit leven in het buitengebied. Rond om de caissons van het museum, de brasserie Vierbannen en de camping Vier Bannen komen aller lei speel- en sportvoorzieningen. De aanleg van onder meer een boomhut, een 'challenge pacours', een steiger en een pad langs de kreekoever maken onderdeel uit van een groter project „Eerder zijn onder meer wandelpaden aan gelegd", zegt Siemco Louwerse van het Watersnoodmuseum. „Door een gift van 20.000 euro van de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind (NSGK) is de financiering van de laatste fase nagenoeg rond." Verder betaalden vooral de gemeente en provincie aan het 150.000 euro kostende pro ject. De speelvoorzieningen wor den, mede dankzij de gift van het NSGK, toegankelijk voor kinderen met een beperking. Behalve bij de kreekoever aan de overkant van het Watersoodmu- seum, komen er ook speelvoorzie ningen in de bosstrook langs het parkeerterrein tussen de brasserie en de camping. DREISCHOR Neptunus start nieuwjaarsduik Niemand minder dan Neptunus, de god van de zee, geeft op 1 janua ri het startschot voor de Nieuw jaarsduik in Dreischor. De bijeen komst begint om 12.30 uur. Om 13.00 uur volgt de duik. Plaats: Aan het eind van de Adriaen Oudsweg, bij het 'strandje' van Dreischor. Voor het eerst wordt dit jaar in Dreischor de mogelijkheid gebo den mee te doen aan de wedstrijd 'best verklede duiker'. Het thema is 'held'. Voor niet-dui kers zijn wat spelletjes uitgezet. Ty pisch Drieschors is de inmiddels beroemde 'barbieduik', waarbij be zoekers op de wal vanaf een keu kentrapje barbies in een emmer kunnen gooien. HAAMSTEDE Kerstboomverbranding Burgh-Haamstede vrouwenprogramma Het radioprogramma Schouwse vrouwen wereldwijd van radio Schouwen-Duiveland viert 7 janua ri het eerste lustrum. Het program ma startte vijf jaar geleden en is een samenwerking met de Wereld vrouwen. Tijdens de jubileumuit zending is onder meer Commissa ris van de Koningin Karla Peïjs aan wezig. De uitzending is maandag 7 januari tussen 11.00 en 12.00 uur. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Twee jaar geleden nog bestempelden de keurmees ters van het Algemeen Dagblad de oliebollen van bakker Piet Daane als 'onverkoopbaar'. Dit jaar sco ren de bollen van Daane, met vesti gingen in Vlissingen en Middel burg, veel beter. Ze eindigden met een 7,5 zelfs als beste oliebollen van Zeeland. Piet Daane is er trots op. „Het is de verdienste van mijn zoon Peter. Hij is gek op oliebollen. Al vanaf september is hij er mee bezig ge weest. Sinds twee jaar is het pro ces verder geautomatiseerd.". Dat levert betere oliebollen op. „Hoewel het toch gaat om goed deeg en de juiste temperatuur van de olie." Bij de Hollandse Gebakkraam op het Oranjeplein in Oost-Souburg is de stemming er niet minder om. Ondanks de zeer slechte score (een 0) in de AD-test van dit jaar. „Vier jaar geleden waren we nog de beste van Zeeland", zegt Bianca de Caluwé. „En we doen het dit jaar net zo als toen." De verkoop bleef vrijdag goed. De klanten weten de oliebollen al ze ker vijftien jaar te waarderen. Daar komt de AD-oliebollentest niet VLISSINGEN - De Stichting Scheeps- bouwgeschiedenis mag het oude Vakbondsgebouw op het Schelde- terrein nog een jaar lenen van de gemeente voor een museum over scheepsbouw bij De Schelde. De bruikleenovereenkomst loopt op 31 december af In de loop van 2013 wordt besloten wat 'er met het gebouw gaat gebeuren. MUJJ1UI.UJ.IB Monnikenwerk Lees het weblog over kerken en ge loofsgemeenschappen in Zeeland. www.pzc.nl/monnikenwerk Kiek Noe Is er van alles te zien en te lezen op het klassenfotoblog Kiek Noe! Ga naar: www.pzc.nl/kieknoe TIPS schouwen-duiveland@pzc.nl Lees het laatste nieuws op www.pzc.nl/schouwen-duiveland Het achterste caisson van het Watersnoodmuseum beschikt over tafels met touchscreens. foto Pieter van der Laan m t! A.Ai MIDDELBURG Touwbaan 93 Hóek-appartement gelegen op de 5e etage met 2 slaap kamers, erker en balkon op het zuidwesten. Vraagprijs 259.000,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 83