179 binnenland7 2013 wordt spannend jaar Rauwegroentejongen blijft thuis li Peuter uit Spier werd gewurgd Kroatië, een klasse apart! zaterdag 29 december 2012 AMSTERDAM - Tom Watkins, de 15-jarige jongen uit Amsterdam die alleen rauw voedsel eet, wordt niet uit huis geplaatst. Door een sa menwerking tussen de Wereld- school en het Geert Groote Colle ge Amsterdam zal hij vanaf 7 ja nuari erkend onderwijs volgen. Bu reau Jeugdzorg staakt daarom de spoedprocedure tot uithuisplaat sing, meldt de Kinderombudsman vrijdag. Tom zal afstandsonderwijs krijgen via de Wereldschool en tegelijker tijd ingeschreven staan als leerling van het Geert Groote College in Amsterdam. Op die manier kan hij zowel in Nederland les krijgen •als in Groot-Brittannië, waar hij re gelmatig naartoe gaat omdat zijn vader en broer daar wonen. De partijen kwamen tot deze afspraak in overleg met de Kinderombuds man Mare Dullaert. „Ik juich het toe dat er een oplossing is geko men, die aansluit bij de wensen en behoeften van Tom. Ieder kind heeft volgens het Internationaal Verdrag voor de Rechten van het Kind het recht om op te groeien bij zijn ouders én recht op onder wijs. Met deze oplossing komen al lé partijen hieraan tegemoet." Ver der wil de Kinderombudsman niets kwijt over de zaak. Ook het Bureau Jeugdzorg, Tom zelf en zijn moeder willen niet reageren op het besluit. Tom ging de afgelopen jaren niet meer naar school omdat hij daar zou worden gepest om zijn dieet. Bovendien verkocht de schoolkan tine niet het gewenste voedsel. Tom en zijn moeder eten onder meer rauwe groenten, fruit, noten, zaden, crackers, chocolade en smoothies. Volgens hen is het on gezond om verhit, gebakken of ge kookt voedsel te eten, waaronder ook vlees en zuivel. Zijn moeder gaf hem thuis les, maar had daar voor geen toestemming van de leerplichtambtenaar. Onlangs werd door de NCRV een televisiedocumentaire uitgezon den over de levensstijl van Tom en diens moeder. Daarin meldde een kinderarts dat de jongen onder voed zou zijn. Tom Watkins poseert samen met zijn moeder. DEN HAAG - Vier deskundigen la ten hun licht schijn over de eco nomische vooruitzichten voor het nieuwe jaar. Wil de econo mie kunnen groeien, dan moet het vertrouwen terugkeren. Maarten van der Molen, eco noom van de Rabobank: „Een groot deel van de bezuinigin gen waar het kabinet toe heeft be sloten, vindt in 2013 plaats. Daar door staan de bestedingen van de overheid onder druk en ook de condiment blijft minder uitgeven. Dat zal maar deels gecompenseerd worden door de stijging van han del en export. Pas in 2014 of 2015 zal er weer groei zijn, maar geen grote groei. Groeicijfers van 2 of 2,5 procent zoals we die voor de crisis gewend waren, kunnen we pas op langere termijn verwach ten. De werkloosheid zal komend jaar waarschijnlijk nog verder stij gen, maar op wat langere termijn neemt die, zelfs bij relatief lage groei, weer af Dat komt door de demografische ontwikkeling. De beroepsbevolking neemt af Daardoor komen er vooral in ver grijsde sectoren als de zorg en het onderwijs veel banen vrij voor jon geren en werknemers van middel bare leeftijd. Komend jaar zal geen best jaar zijn voor de woning markt, maar op wat langere ter mijn voorzieik een flinke ople ving. Het aantal huishoudens blijft stijgen, waardoor het tekort aan woningen nog verder toeneemt, vooral in de Randstad. En omdat er vrijwel niet gebouwd wordt, zal de vraag naar woningen op ter mijn zeker weer aantrekken en zul len de prijzen stijgen." Sylvester Eijffinger, hoogleraar financiële economie aan de Uni versiteit van Tilburg: „Het wordt een spannend jaar, eco nomisch en politiek. De hoop is dat het kabinet erin slaagt de eco nomie te laten groeien via structu rele hervormingen en niet in de bezuinigingsmodus gaat zitten. Die tekortnorm van 3 procent gaan veel EU-landen overschrij den, dus daar hoeven we niet zo zwaar aan te tillen. We krijgen ja ren van beperkte groei, omdat ie dereen - overheid, bedrijven en particulieren - zijn schulden aan het afbouwen is. De oplossing zit hem niet in meer bezuinigen. Het kabinet is nog niet klaar met 'for meren' en het is de vraag of de coa litie daadkrachtig genoeg is om echte hervormingen voor elkaar te boksen. Hoe beperk je de zorg vraag? Hoe krijg je de woning markt weer op gang, want die gaat op 1 januari op slot. En als je de WW beperkt, moet je ook iets doen om mensen om te scholen. 'Een land uit een economische crisis bezuinigen, lukt niet.' Ook Europees worden het belang rijke jaren. De fundamenten voor de begrotingsunie en het Europees bankentoezicht zijn gelegd, maar de instituties moeten nog opge bouwd worden. Je moet niet on derschatten hoeveel tijd} energie en daadkracht daar in gaat zitten. Je bent zo één, twee jaar verder." Econoom Barbara Baarsma, di recteur van SEO Economisch Onderzoek: „Het economisch tij zal in 2013 nog niet zijn gekeerd. Dat lukt niet in een jaartje. Cruciaal voor her stel is dat de wereldhandel aan trekt en dat in eigen land het con sumentenvertrouwen niet verder inzakt Binnenlandse bestedingen hebben nu al vijfjaar een negatief effect op de economische groei. Af zien van verdere bezuinigingen en lastenverzwaringen is de enige ma nier om die negatieve spiraal te doorbreken. Met drastische hervor- HAARLEM Geen wilde dieren meer bij Circus Renz Wie volgend jaar naar Circus Renz gaat, zal geen wilde, dieren meer zien optreden. De directie van het Nederlandse circus besloot vrijdag om geen wilde dieren meer te ge bruiken in de voorstellingen. Dat gebeurt naar aanleiding van het re geerakkoord van het kabinet-Rutte, dat voorziet in een verbod op het gebruik van wilde dieren in circus sen. DEN HAAG Verdachte vast voor ontvoeren Oosterhuis In Afghanistan is een man aange houden die ervan wordt verdacht dat hij leiding gaf aan de ontvoe ring van de Nederlandse hulpverle ner Peter Oosterhuis. Dat meldde Buitenlandse Zaken in Den Haag vrijdag. Oosterhuis werd in okto ber 2010 ontvoerd in Afghanistan en weken vastgehouden. ASSEN MEPPEL Stille tocht voor Fleur tegen pesten In Meppel is vandaag een stille tocht voor de 15-jarige Fleur, het meisje uit Staphorst dat zelfmoord pleegde omdat ze werd gepest. De 15-jarige Fleur sprong op 11 decem ber in Meppel voor de trein, toen ze op weg was naar school. De bur gemeesters van Meppel en Stap horst en de familie van Fleur lopen mee in de tocht. SURHUISTERVEEN Friese jongeren vervoeren kanon De politie in Friesland heeft don derdag jongeren aangehouden die een kanon vervoerden. Ze hadden op een aanhangwagen een kanon staan van anderhalve meter lang. De loop had een diameter van 30 centimeter. De politie vermoedt dat de jongeren het kanon, met een inhoud van 50 liter, gingen gebrui ken om carbid mee af te schieten. foto Robin Utrecht mingen op 'grote dossiers' als de woningmarkt en de arbeidsmarkt en de zorg is te lang gewacht, maar die zijn nodig voor de lange re termijn. De maatregelen die het kabinet in petto heeft, zijn begin netjes, maar het gaat niet snel ge noeg. Koersvast hervormen is be langrijk voor het consumentenver trouwen en dan niet bij de eerste de beste tegenvaller weer bezuini gen. Voor 2013 moet het kabinet in zetten op damage control. Een land uit een economische crisis bezuini gen, lukt niet." Jaap Smit, voorzitter vakcentra le CNV: „2013 wordt een jaar van pittige ge sprekken tussen kabinet, werkge vers en werknemers. Er is een eer ste gesprek geweest tussen de so ciale partners en dat was hoopge vend. We weten allemaal dat het moeilijke tijden zijn, dus zowel werkgevers als werknemers zullen moeten toegeven. Of de vak centrale koopkrachtbehoud kan ga randeren? Nou, voor ons is werk belangrijker dan inkomen en daar bij moeten we rekening houden met de wensen van verschillende groepen op' de arbeidsmarkt, jong en oud. Belangrijk is dat de doorgeschoten hang naar flexibili teit een halt wordt toegeroepen. Dit is niet de tijd voor versoepe ling van het ontslagrecht of verkor te duur van de WW. Met de toena me van de werkloosheid zouden veel mensen direct terugvallen op bijstandsniveau. Daar zit niemand op te wachten. Dat moet worden teruggedraaid, dat vinden ook werkgevers. Sociale partners moe ten gezamenlijk de creativiteit vin den om vier dingen te regelen: Er moet werk worden gecreëerd. Dat werk moet worden gedaan met we derzijds respect tussen werkgever en werknemer, tegen een normale beloning. Verder moet iedereen via onderwijs en ontplooiingskan sen ook op latere leeftijd nog kans hebben op een baan." Het 2-jarige jongetje uit het Drent se Spier dat zondag dood werd ge vonden in een auto die in het wa ter lag, is door verstikking of ver wurging omgekomen. Dat meldde het Openbaar Ministerie in Assen vrijdag. Het jongetje was al overle den toen hij in de auto werd ge legd door zijn moeder. De33-jarige vrouw reed in verwarde toestand haar auto het water in aan de Diep- weg bij Stuifzand. Zij en haar 7-jari- ge dochter konden eruit geraken. De vrouw werd aangehouden na dat ze bekende met opzet het wa ter ingereden te zijn. Ze is in bewa ring gesteld wegens moord dan wel doodslag op haar zoontje en poging tot moord dan wel dood slag op haar dochter. arrange-jvie'hf" Stelt u zich voor: een heerlijk resort, direct aan zee. Genieten van het goede mediter rane leven en van zonovergoten stranden. Maar ook van prachtige middeleeuwse plaatsjes, zoals Rovinj, Porec en Pula. U verblijft bij het middeleeuwse Vrsar, met haar schilderachtige centrum en gezellige boulevard. Vanaf het strand kijkt u uit op de prachtige eilandjes voor de kust! Uw verblijf Resort Petalon wordt omringd door een fraaie mediterrane vegetatie en heeft een buitenzwembad met met uitzicht op zee. Er is een restaurant, pizzeria, pub, cafeteria en een poolbar. Verder o.a: tennisbanen, vol leybal, tafeltennis en een gerenommeerde duikschool. De kamers hebben airco, douche, toilet, tv, kluis, koelkast en balkon. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met z.oek boekcode 81006 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. ✓anaf 8 dagen Hotel Petalon, Kroatië zoek boekcode 81006 Inbegrepen 7x overnachting met ontbijt 7x halfpension Extra in de meivakantie 1 uur gratis tennis 1 x minigolf en 1 x tafeltennis Prijzen Meivakantie 2/3-pk 4-pk appt. 27/04-10/05 179 239 239 Ove'rige periodes 11/05-17/05 309 439 309 18/05-21/06 309 439 419 22/06-28/06 389 549 499 29/06-30/08 479 679 589 31/08-06/09 389 549 499 07/09-13/09 309 439 419 14/09-20/09 309 439 309 Kinderkorting (bij 2 volbeta- lenden op de kamer Kinderen t/m 13 jaar: gratis Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reser- veringskosten en kosten calamiteitenfonds. antnb 6&nf v daar al 'nS ge-we-e-tf A P h 3 f O S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7