Genieten van een dag wellness in eigen land? ELY IUM -Aü__ jjSjjj reizen@wegener.nl reizen 024-3650360 Zaterdag 29'december 2012 Dat kan bij wellnessresort Elysium www.elysium.nl Villa Termal das Caldas de Monchique ligt tegen een heuvel aangeplakt. volgd door een esfoliagao corporal com azeite e laranja do algarve, of wel een body peeling met olijfolie en sinaasappelen van de Algarve. Het leven is goed hier! De naam Algarve is een verbaste ring van het Arabische Al Garb, dat zoiets als 'Het land in het wes ten' betekent. Ook al verlieten de Moren rond 1200 deze regio, toch zijn de Arabische invloeden nog steeds aanwezig. Zo is de Kasbah spa van Vila Monte helemaal in Moorse stijl met onder meer een authentieke hamam (stoombad) met een temperatuur van maxi maal 40 graden. Een strategisch omgegorde handdoek behoort hier wel tot de huisregels. Vila Monte zeifis een weids opgezet, bijzonder groen resort met diverse zwembaden, een tennisbaan en golffaciliteiten. In het huisrestau rant de Orangerie eten we catapla- na: de lokale versie van bouillabais se, met dit verschil dat er behalve lokale minerale bronwater al om bij te komen van hun veroverings tochten. Dit resort ligt op 550 me ter hoogte tegen een beboste heu- velwand in een nauwe kom van een haarspeldbocht richting het bergdorp Monchique. Het uitge breide pakket aan behandelingen dat je er kunt ondergaan, neigt naar het medicinale, meer dan bij Vila Monte. We brengen er heerlij ke uren door in de hamam, de sau na's (ook hier wordt een hand doekje om op prijs gesteld), de zwembaden en de zonneweiden. In Restaurant 1692, wijzend op het jaar waarin de bisschoppen van Algarve de vergunning ver leenden om hier een spa te ope nen, is goed te merken dat de Por tugese keuken er de laatste jaren flink op vooruit is gegaan. De (rui me) porties geroosterd varkens vlees smaken ons uitstekend. Zo'n 7 kilometer verderop ontdek ken we het bergdorp Monchique, dat op de route van de Via Algar- viana ligt. Dit mountainbike- en wandelpad begint in het oosten bij de Spaanse grens en slingert zich zo'n 300 kilometer door heu vels en laaggebergte tot aan de At lantische Oceaan. Deze pittige rou te, die geopend is in 2008, is alleen bedoeld voor geoefende mountain- bikers en wandelaars. Wat fietsen betreft besloten wij het.te houden bij ontspannen tochtjes met de toerfiets vanuit Vi la Monte door het glooiende land schap van de barrocal en over de zo goed als vlakke Ecovia aan de. kust. Afgesloten met massages en welnessbehandelingen in de Kas bah spa. Nu kijken we vanaf ons hooggelegen terras voor onze ka mer uit over de landerijen van de barrocal. In het westen is de zon langzaam aan het zakken en zuide lijk aan de horizon dompelt de Ria Formosa zich langzaam onder in het goud en purper van een gloedvolle zonsondergang. We vlijen ons nog wat dieper in de be haaglijke loungekussens van onze ligbedden, een glas wijn binnen handbereik, terwijl we ons vleien met de gedachte dat we nog drie iortmg Alleen geldig tegen inlevering van deze coupon bij incheck. Maximaal 2 personen per bon. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen en niet wisselbaar voor contanten. Geldig van maandag tot en met donderdag van 7 januari t/m 28 februari 2013. vis en mosselen ook worst aan wordt toegevoegd. Van de somme- lier krijgen we er een wijn uit de Algarve bij die alleen in Vila Mon te te proeven is: Taylor's Lord's Chip Dry, een rosé met intens flu welen afdronk. Voordat we in Vila Monte neerstre ken, brachten we al enige dagen door in de oudste spa van de Algar ve: het Villa Termal das Caldas de Monchique Spa Resort. Naar ver luidt gebruikten de Romeinen het volle dagen voor de boeg hebben in Vila Monte. Een algeheel gevoel van welbehagen maakt zich van ons meester, een gevoel van well ness aan de Algarve! m Een vlucht naar de Algarve van uit Nederland heb je binnen drie uur achter de rug. Dagelijks vertrekken meerdere vliegtuigen naar het zuiden van Portugal. De luchtvaartmaatschappij Transavia onderhoudt het hele jaar door vluchten naar Faro vanaf Amster dam, Rotterdam en Endhoven. Zie ook www.transavia.com. De beste tijd voor een wellness- verblijf aan de Algarve (zeker in combinatie met fiets- en wandel tochten) is van nu tot medio mei en daarna weer vanaf medio september. Voor meer info, zie: www.vilamonte.com, www.monchiquetermas.com, www.visitalgarve.pt en www.visitportugal.com. Reageren? L -: reizen@depersdienst.nl SPANJE Atlantische Oceaan PORTUGAL Lissabon foto's John May

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63