eindej aarsdiner 9 spectrum maakmakers bij een koninklijk Badr Hari Epke Zonderland Diederik Samsom Mark Rutte Zaterdag 29 december 2012 Kickbokser met losse handjes. Badr Hari heeft een wat moeizame relatie met justitie. Hij aarzelde om naar het diner te komen omdat etentjes buiten de deur hem soms lelijk opbreken. Wil steeds het liedje 'Eenzame kerst' van André Hazes horen, maar Beatrix heeft alleen het Wilhel mus (in 137 uitvoeringen, dat dan weer wel). Geheime agenda: hoopt een vrijlating via koninklijke gra tieverlening te ritselen. Wil de gastvrouw daarom best even een handje helpen om lastige gasten de deur uit te werken. Koning van de turnzaal. Epke Zonderland was de gouden held van de Olympische Spelen. De publiekslieveling draai de aan de rekstok op spier- en wilskracht. Is één van de weinige BN'ers die niet denkt dat de wereld om hem draait De politici aan tafel hangen aan zijn lippen, want ze willen graag van Epke horen hoe je de ene draai na de andere kunt maken en tóch volop punten kunt scoren. Waar is Epke het gelukkigst? Turnend in de lucht. Dus laat de gastvrouw hem tussen de gangen door lekker stoeien, aan de kroonluchter. Geheime agenda: is mede uitgenodigd omdat hij arts-in-opleiding is. Dat kan goed uitkomen als één van de disgenoten zich verslikt in een kippenpootje. PvdA-leider Diederik Samsom werd tweede bij de verkie zingen, maar winnaar van de formatie. Hij wist de kabi netsplannen zó in te kleuren dat de WD-achterban stei gerde. Als Beatrix informeert naar zijn kinderen, houdt hij het kort Dat onderwerp belicht hij namelijk alléén in ver kiezingstijd. Omdat premier Mark er zo op aandringt, spe len ze na het toetje een spelletje Monopoly. Waarbij Die derik, zonder dat Mark het merkt, alle kanskaarten naar de linkerhelft van het spelbord weet te schuiven. Geheime agenda: hij hoopt stilletjes dat een grote homp vlees op zijn bord komt Zodat hij daarover als vegetariër een flinke discussie kan aanzwengelen. En kan winnen. Minister-president, lachende WD-leider en winnaar van de verkiezingen dit jaar. Mark Rutte zit naast Diederik Samsom. Op het eerste gezicht heel vriendschappelijk. Maar ondertussen houdt hij precies in de gaten of Die derik niet méér opgeschept krijgt dan hij. Kijkt voortdu rend over zijn schouder of zijn achterban hem nog wel volgt. Mark wil steeds een spelletje doen. Liefst een spelle tje dat hij kan winnen. Zoals hij dat gewend is. Geheime agenda: is danig opgelucht als hij bij binnen komst ziet dat Freek de Jonge niet is uitgenodigd. reageren? spectrum@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57