Heerlijke uitdaging voor slechte fee cultuur 117 agenda Expositie Full(?) Circle geldt als tijdelijk afscheid zaterdag 29 december 2012 Sprookjesmusical 'Doornroosje' in Middelburg en Oostburg Het begint een traditie te wor den: rond de jaarwisseling doet Van Hoorne Entertainement Zee land aan met een sprookjesmusi cal. Dit keer Doornroosje: zondag in de Schouwburg Middelburg en donderdag 3 januari in het Le- deltheater Oostburg. door Ali Pankow Zonder boze fee zou er weinig spaning zijn in het verhaal van Doorn roosje. In de musicalver sie door Van Hoorne Entertain ment zijn er zelfs twee slechterik ken: het duo Fien en Titus, ver tolkt door Esther van Santen en Michael van Hoorne „Die rol is natuurlijk een heerlijke uitdaging voor een slechte fee. Ik mag echt een Kenau zijn. Titus is mijn wat dommige man en die mag ik lekker afblaffen. Verder ben ik natuurlijk ook de gemene tovenares die wil dat Doornroosje zich prikt aan het spinnenwiel", vertelt Esther van Santen enthou siast over haar rol. Terugdenkend aan haar eigen kin dertijd scoort Roodkapje en de boze wolf als voorkeursprookje. „Dat werd me nog gewoon in rauwe versie verteld met de wolf die Roodkapje opvrat en de buik van de wolf die daarna werd open ge sneden. Geen gekuist verhaal, dus lekkere griezelen als kind." Van Santen houdt van rollen waar in ze een stevig wijf mag neerzet ten. In de 1953, De Musical, ook bij Van Hoorne Entertainement twee jaar geleden, speelde zij de doortas tende kroegbazin. „Daar bewaar ik heel goede herinneringen aan. Vooral de gesprekken na afloop met de toeschouwers waren vaak heel bijzonder. Spelen in een fami liemusical als Doornroosje is uiter aard heel wat anders, maar dat vind ik ook echt steeds weer een feest", concludeert de actrice. Haar passie voor theater ontsproot toen ze in 4-vwo zat. Ze deed audi tie voor de schoolmusical: Oliver Meer agendanieuws staat op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 29 DECEMBER Heinkenszand Gitaarshows (doorlopend), Studio Jos Rentmeester, Noordland 5, 10.00-17.00 uur Zaamslag Vertelavond, verhalen in de streektaal. Podium van Zaamslag, 20.00 uur OP PODIUM ZATERDAG 29 DECEMBER Goes 'Alladin, de musical' door Musicalvrien den. Na de voorstellingen Meet en Greet met de spelers in de foyer, en kreeg de rol van Nancy, het lief je van de brute boef Bill Sikes. Ook zo'n meid die haar mannetje weet te staan. „Ik vond het heerlijk in die rol op het podium te staan. Natuurlijk bleef ik dat jaar prompt zitten en werd het uiteindelijk de havo, maar ik wist inmiddels wel wat ik wilde. Maar toegelaten worden op een theateropleiding bleek lastig. Eerst werd het de Musicalfactory in Tilburg. Een opleiding in het weekend en dan door de weeks een baantje om het lesgeld te kun De Mythe, 14.00 en 20.00 uur Middelburg Pianist Ferenc Hannewijk speelt ver schillende songs uit de Top 2000. De Drvkkery, 16.00-17.15 uur Concert Muziekvereniging O.N.D.A. in het teken van het thema Water. Koor Pontifex verleent zijn medewerking. Rieks Veenker heeft een aantal muziekstukken bewerkt voor koor en fanfare. Het geheel staat onder leiding van dirigent Cora Del- lebeke. Hofpleinkerk, 19.30 uur Liza Ferschtmann Jeugdorkest Neder land. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Oostburg Revue Burlesque. Ledeltheater, 21.00 uur Oost-Souburg Minifestival met Bender, Tom Hou wing en Finvarra. Razzmatazz, 20.30 uur Terneuzen nen betalen. Daarna werd in Til burg de Kleinkunstfactory gestart en dat lag me net iets meer. Van mijn zangtalent alleen moet ik het niet hebben. Bovendien vind ik ac teren ook heel fijn om te doen." Van Santen was het eens met het advies van haar ouders dat 'een echt vak leren' toch ook wel goed zou zijn. Daarom opteerde ze naast haar theaterscholing ook voor de pabo. Lesgeven dus en die didactische kennis kwam haar weer goed van pas toen ze Michael van Hoorne leerde kennen. Hij Urbanus met 'Urbanus Zelf. Scheldetheater, 20.00 uur Hammond-Soul Night met dr. Buzz vs mr. Tall Mr. Small. De Pit, 22.00 uur Vlissingen Muzikale show van Stichting ROAT met muziek en dans voor jong en oud, verzorgd door Dubbel en Rasskulz, Green, Sami en MOJO, dansgroep Vibesz met streetdance act, Arsenaaltheater, 19.00 - 24.00 uur Waterlandkerkje Eindejaarvoorstelling van Adrie Ooster ling. Kerkje, 20.15 uur (uitverkocht) ZONDAG 30 DECEMBER Aardenburg Eindejaarssalon met optreden zange res Renee Stevense, GaleRichel, Weststraat 38,14.00 -17.00 uur Goes vroeg haar dans- en spellessen te gaan verzorgen. Een uitnodiging die ze graag aannam. Inmiddels be hoort ze tot de vaste kern bij Van Hoorne. Zij speelde in diverse sprookjesmusicals en doet daar naast ook kantoorwerk voor dit theaterproductiebedrijf. Als duo Fien en Titus maakten zij en Van Hoorne eerder al hun op wachting in de musical De gelaars de kat. Als slechte tovenaars bren gen zij aardig wat te weeg bij het publiek. „Je hoort de toeschou wers vaak gniffelen. Na afloop in 'Alladin, de musical' door Musicalvrien den. Na de voorstellingen Meet en Greet met de spelers in de foyer, De Mythe, 14.00 en 20.00 uur Kortgene - Live Jazz met Zeeuws trio 'Nuages' Grand Café Kortgene, 15.00 uur Middelburg Doornroosje, de musical. Na de voor stelling Meet en Greet met de artiesten in de foyer en prijsuitreiking voor de mooist verklede jeugdige bezoeker, Schouwburg, 13.00 uur Eindejaarssessie van Nick Sessieband met gastzanger Jeroen van de Berg, Schuttershof, 17.00 uur Oost-Souburg Eindejaarsconcert door het Busch En semble, met o.a. violist Mathieu van Bel len. Historische Kerk, 20.00 uur Vlissingen Concert Het Zeeuws Elftal. Ter Reede, 14.30 uur de foyer tijdens de Meet en Greet zie ik dat kinderen naar ons eerst heel afwachtend zijn. Natuurlijk willen de meesten eerst op de foto met Doornroosje, gespeeld en ge zongen door Maud Mulder. Pas als blijkt dat Titus en Fien toch niet zo eng zijn, komen ze ook naar ons toe." Zondag 30 december, Schouwburg, Middelburg, 13.00 uur, donderdag 3 ja nuari, Ledeltheater, Oostburg, 15.00 uur. Zaterdag 2 februari ook bij Aems- tie Alive in Burgh-Haamstede. MIDDELBURG - Beeldend kunste naars Hans Overvliet en Peter Steu- tel maakten onder de titel 'H.A.P.E.R.' in 1991 hun eerste Zeeuwse tentoonstelling. Dat de den ze in de kapel van Hoogelan- de in Grijpskerke. Na vele jaren van intensieve sa menwerking valt 'H.A.P.E.R' voor- lopig fysiek uit een. Peter Steutel verhuist in het nieuwe jaar naar el ders in het midden van Neder land. De expositie 'Full(?) Circle' geldt als een tussentijds afscheid. De pre- - sentatie van Hans Overvliet en Peter Steutel is vanaf zondag 6 ja nuari te zien in expositieruimte Mon Capitaine aan de Kinderdijk k.. 56 in Middelburg. De expositie is töt en met 27 janua ri geopend: elke zondag van 14.00 - 17.00 uur en op afspraak, tele foonnummer: 06- 5394S014. Esther van Santen en Michael van Hoorne als de twee slechte tovenaars Fien en Titus. Zij maakten eerder hun opwachting in De gelaarsde kat en hebben nu ook in Doornroosje, de musical waar allerlei duistere plannen. foto Wim Lanser

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17