igeni5 brieven cor de jonge zaterdag 29 december 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Parkeerbeleid Hulst Omdat ik in Hulst praktisch overal wordt weggejaagd met mijn auto, of ten minste moet betalen om te parkeren, ga ik voor mijn bood schappen naar Axel, Stekene en Sint-Niklaas. Er is namelijk nie mand die mij kan dwingen om be taald te parkeren! In 1962 heb ik ge zworen om nooit meer met het openbaar vervoer te gaan. Ik rijd met mijn auto tot voor de deur van de winkel, koop mijn beno digdheden en vertrek. Er is nie mand die mij kan verplchten mijn auto op een parkeerplaats te parke ren en X-honderd meter verder te winkelen. Ik winkel namelijk niet, ik doe slechts aankopen. Ik wil aan- - tonen hoe dom B en W, raadsle den en niet te vergeten de Hulster winkeliers zijn. Willem-Pieter van de Laar jr. Julianastraat 30, Heikant Verloedering Uit een enquête onder onderne mers in de binnenstad van Vlissin- gen blijkt dat in en om hun winkel het veiliger is geworden. Dat is goed nieuws. Daarnaast vinden véél mensen dat je als voetganger in een winkelstraat of op het trot toir fietsers en brommers tegen komt! Sterker nog: je moet uitkij ken dat je niet overhoop wordt ge fietst. Dit is niet alleen asociaal maar ook gevaarlijk en zeg er maar niets van, want dan krijg je een gro te mond terug. Hoogst irritant en onbeschoft eigenlijk. Vaak doen ze dat uit gemakzucht. Het is dus een mentaliteitskwestie. Om deze ver loedering tegen te gaan: bekeuren en flink ook. Als je afstapt en met de fiets aan de hand loopt, is er niets aan de hand toch! Of moeten er eerst ongelukken gebeuren? Om het voor iedereen veilig en rustig te houden is strakke regelgeving en zeker toezicht noodzakelijk! Wie helpt ons? Willem Cornelis Murre Irislaan 16, Vlissingen Consumentenvertrouwen Geen wonder dat het consumen tenvertrouwen zo laag is en de con sumentenbestedingen al evenzeer zijn gedaald. Op 1 oktober is de btw op alles wat niet eetbaar is met 10% verhoogd en de assuran tiebelasting bijna verdrievoudigd. Daarnaast wordt het eigen risico in de zorg met 80% verhoogd voor 2013. De schaarse belasting inkomsten worden voor een be langrijk deel besteed aan de Griek se schuldaflossing. Dat de bedrijfs investeringen achterblijven is ook wel begrijpelijk want het bedrijfsle ven is sterk gericht op de export naar Zuid-Europese landen, die nu eenmaal moeten bezuinigen. Jan Seij Jan van Calenstraat 84, Terneuzen Kinderopvang 3 Meneer of mevrouw Plansoen woont al jaren onder een steen? Ik ben met pensioen, maar ben altijd kostwinner in ons gezin geweest. Mijn man heeft met veel plezier onze kinderen opgevoed en het huishouden gedaan, zodat wij geen opvang nodig hadden. Onze kleinkinderen worden gedeeltelijk wel door anderen opgevoed. Met veel respect kijk ik hoe professio neel dat gebeurt. Meneer of me vrouw Plansoen heeft zelf iets ge mist in de opvoeding, namelijk het genuanceerd leren denken en gede gen onderzoek te doen om een oor deel te kunnen vellen. Ik wens haar/hem veel sterkte en wijsheid. Truus van Eenennaam Spaarnestraat 2, Oost-Souburg Schouwburg Pakketbezorgi Een onderzoek naar diverse opties dient meteen zorgvuldig te gebeu ren. Dus inclusief alle opties. Juist de ZEP-optie is er eentje die veel positieve kanten heeft. Allereerst hoort een theater met regionale functie daar thuis waar het voor ie dereen gemakkelijk bereikbaar is, met volop gratis parkeergelegen heid. Eerder onderzoek heeft uitge wezen dat slechts weinig schouw burgbezoekers vooraf of achteraf de binnenstad ingaan. Dus de loca tiekeuze voor de schouwburg beïn vloedt de inkomsten voor de hore ca niet. Op het ZEP daarentegen zijn omzetverhogende combinaties te maken door diverse activiteiten te creëren die aantrekkelijk zijn voor jong en oud,-zowel overdag als 's avonds. De infrastructuur ligt er al, inclusief Minimundi en een prachtig hotel als buren. Voeg daar een sportcentrum aan toe, en je hebt een 'total experience' cen trum waarbinnen samenwerking de grote kracht is. Wel is het essen tieel om dat gebied visueel aantrek kelijker te maken. Wim en Lonne van Liere Dam 63a, Middelburg rers In de krant staat dat pakketbezor gers zzp'ers tegen wil en dank zijn. Hiermee wordt verondersteld dat zij geen andere keuze hebben en gedwongen zijn om als zzp'er een overeenkomst aan te gaan met PostNL. Uiteraard is daar geen spra ke van. Per 1 april ben ik geheel uit vrije wil een vervoersovereen- komst aangegaan met PostNL. Wel iswaar vanuit een WW-situatie maar niet gedwongen. Voor mij is hiermee een wens uitgekomen, na melijk het zelfstandig zijn. Natuur lijk sluit je een overeenkomst en daarbij horen spelregels. Echter, er zijn nog genoeg zaken die ik ge heel zelfstandig kan bepalen. Ook is er van de tweehonderd stops per dag en een schamel inkomen geen sprake. Er is met dit werk een goed belegde boterham te verdienen. Zouden al die pakketbezorgers zich het schompes werken tegen een slecht inkomen voor een kwa de opdrachtgever? Ik denk het niet. Ivo Vriens Kloosterstraat 6, Westkapelle Orkest Het orkest moet na een debat in de Staten 36.000 euro aan jaarlijkse subsidie inleveren. Secretaris Lelie vernam dit, bij wijze van medede- ling. Een sponsor haakt af Bressiaander Van Aller was in staat om snel een subsidie van 100.000 euro bij ie mand van het provinciebestuur los te praten voor de 'Tour de France a la Voile'. Sluis betaalt mee! Een eendaags zeilfeestje met twin tig dure, volop gesponsorde, zeilbo ten. De wegbezuinigde 36.000 euro treft vele, doorsnee Zeeuwen, jaren lang in het hart. De royaal verstrek te 100.000 euro brengt vast wel en kel oesters, mosselen en kreeften happende bobo's kortstondig in de krant of op de buis. Verschil moet er kennelijk zijn. Wat wordt de volgende politieke te leurstelling? J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Standbeeld Het ziet ernaar uit dat de gemeen teraad van Vlissingen nooit beslist over het standbeeld op het Bel- lamypark. Destijds is door slechts twee procent van de Vlissingse be volking met een nipte meerder heid een keuze gemaakt. Maar een versteende, gekleurde 'etalagepop' is toch geen eer aan onze beroem de dichter? Zet of een gelijkend standbeeld van Bellamy neer of gooi het over een andere boeg: Vlissingen, mari tiem met een beeld van een visser, zeeman of loods. J. J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen riOUÜE. IAAESNA C*~CT L MAAR tAN HE6FT Y^l Hü OO K YiOO? 1 'M aeaee J0m Uitsluitend geldig op za. 29 DECEMBER Elders 135 verblijf in een familie hotel in Epen, beoor deeld met een 81 dagelijks ontbijtbuffet lx dagschotel Wandel door het Geuldal en bezoek Valkenburg Zie: www.kras.nl BOEK ONLINE of bel 0900-9697 is iesveiipgskoiten. 4 dgn ZUID-LIMBURG Vandaag bij KRAS.NL waarom zou je meer betalen i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15