De NPV bedankt 27 Vervuiling haven Gent Daisy Dankers, Uitbaatster VEERE zaterdag 29 december 2012 Mgsaatswwww» re zijn uitgenodigd, iets wat wij niet wisten. Ook de kleintjes wa ren bij binnenkomst direct gespan nen, het viel hen namelijk op dat er onder de kerstboom heel veel pakjes lagen, en ja, wees nu eerlijk, pakjes en kids... ja vul het maar in. Onze Dani was helemaal de weg jg kerstdag kwijt, hij vergat zelfs te eten. Zijn nieuwe auto was die avond de hit van het jaar. liefWe hebben een toost gedaan op een mooie,gezellige avond en natuurlijk op een smaakvolle kerst. De avond heeft geduurd tot in de late uurtje vol met gezellig heid en natuurlijk lekker, eten. Maandag Ik ben opgegroeid in een horeca gezin en vanaf kleins af aan vieren wij kerstavond met de hele fami lie. Een traditie die voor ons heel belangrijk is, dit omdat wij alle-, maal de kerstdagen moeten wer ken. Mensen vragen wel eens aan mij of ik het nooit vervelend vind om te werken met kerst, maar ik ben er mee opgegroeid en ik vind het juist leuk om met kerst te wer ken, het brengt namelijk een be paalde gezelligheid met zich mee en het naar de zin maken van an dere mensen is een heel dankbaar werk. Al vele jaren zien wij vele vaste gas ten in ons restaurant terug,dat is een teken dat ze het als heel fijn er varen en daarvoor sta ik er met ple zier te werken. Dat we elk jaar op voorhand aan de hand van ons keuzemenu we ten wat onze gasten graag willen eten met kerst, maakt het voor de keuken een stuk gemakkelijker om zo'n avond soepel te laten verlo pen. En jawel na mijn gezin netjes in het pak te hebben gehesen, waren ook daar weer de pakjes onder de boom. O, wat waren de kindertjes Na een lekker ontbijt met mijn ge zin maak ik mij klaar om naar de zaak te gaan. Carlos is vandaag vrij en gaat samen met de kleine Dani naar zijn zus om daar gezellig kerst te vieren. Na mijn kerstoutfit te hebben gekozen vertrek ik richting de zaak om de laatste mice en pla ce klaar te zetten voor de avond die komen gaat. De 5 koks begin nen vandaag om twee uur om al les klaar te maken voor vanavond. Ik zorg dat er voldoende Jus d'orange is geperst en loop alle ta fels nog een keer na of er niks ont breekt. Tegen twee uur komt Mare Canto zijn muziekinstallatie opbouwen want dit jaar hebben we voor het eerst live muziek in de proeverij met kerst. Al vele jaren maken wij van kerst een feestje voor onze gas ten en ook dit jaar doen wij ons best om alles uit de kast te halen. Gelukkig hebben we geen afmel dingen gehad dus verwachten wij 90 personen vanavond. Het kerstmenu bestaat uit zeven gangen. De avond is super verlo pen en iedereen heeft genoten van zijn diner en de zang van Mare Canto. Op zulke avonden gebeu ren er altijd leuke dingen, Mare heeft eèn oom van 92 jaar die een nummer gezongen. Super- Er kwam ook een wat oudere vrouw naar me toe met de mede haar 2.300 Thuishulpvrijwilligers en -coördinatoren die in 2012 75.000 uur (terminale) thuishulp verleenden en mantelzorgers ondersteunden. Thuishulp ontvangen of vrijwilliger worden? Kijk op www.npvzorg.nl Drukke dagen voor Daisy Dankers van restaurant De Proeverij in Zierik- zee. foto Dirk-Jan Gjeltema deling 'mevrouw ik heb nog nooit zo'n fijne kerstdag gehad'. Op het eind van de avond krijgen we nog een spontaal applaus voor het be halen van de titel 'het leukste res taurant van Zeeland'. Kijk en dat is waar ik het allemaal voor doe. 2e kerstdag Nog pratend over de avond daar voor hoe gezellig het was, krijgen we een telefoontje dat er een tafel van 2 helaas niet komen. En ja dan sociaal media en hup 3 minuten la ter is het tafeltje al weer bezet. Na alles klaar gezet te hebben schuiven we weer aan bij moeders voor een hapje, net nog even snel voordat de eerste gasten arriveren. Vandaag hebben we Frank Polak als zanger en uiteraard brengt hij er de sfeer weer in die onze kerst nog bijzonderder maakt. De avond verloopt net als gister heel gemoedelijk en heel gezellig Ik zie alleen maar blijde gezichten en daar doen wij het als familie Donderdag Carlos moet vroeg beginnen van daag dus geen ontbijtje deze mor gen. Het werd gewoon een boter ham op schoot voor ons allen. Ik kijk terug op een geweldige kerst 2012 en ook namens mijn va der Ton Dankers en Janco staal wensen wij iedereen een gezond en smaakvol 2013 toe. NOG TE ZIEN OP: 29 DEC 20.00 UUR 30 DEC 14.30 UUR 1 JAN 14.30 UUR 2, 3, 4 EN 5 JAN 20.00 UUR 6 JAN 14.30 UUR CHASSE THEATER BREDA RESERVEREN 076 530 31 32 WWW.CHASSE.NL door Harmen van der Werf GAVERE - In de omgeving van het Vlaamse Gavere, tussen Oudenaar de en Gent, is de Schelde vervuild met honderden liters diesel. De brandweer en de civiele bescher ming probeerden vrijdag de ver ontreiniging in te dammen. Vlakbij Gavere, in Eke, is een brandstoffenbedrijf gevestigd, maar het is nog onduidelijk of de oorzaak van de lekkage daar moet worden gezocht. De vervuiling be streek gisteren enkele honderden meters. De brandweer van Gent was gealarmeerd om in de gaten te houden of de olievlek verder stroomafwaarts trok. In september leidde een chemi sche lozing in de Schelde - vermoe- - delijk in Wallonië - tot grote sterf te onder vissen in de rivier, ook ten zuiden van Gent. De verwach ting was dat het herstel van het vis bestand nog jaren zou kunnen du ren. Twee weken geleden was er ook al sprake van olievervuiling in de ha ven van Gent GEMEENTE Het gemeentebestuur van Veere nodigt u van harte uit op de nieuwjaarsreceptie op woensdag 2 januari 2013. U bent welkom van 19.00 uur tot 21.00 uur in het gemeentehuis in Domburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103