Platendeal is een opmaat naar meer 24 Werkzaamheden Boom verdwijnt alleen als 't echt niet anders kan Aanleg rondweg begint in tweede week januari DE NIEUWE V60 PLUG-IN HYBRID 5 JAAR 0% BIJTELLING Cappendijk Auto's Terneuzen B.V. weekenddiensten vrijdag 28 december 2012 Rijkswaterstaat begon in oktober met de recon structie van de N61. In deze rubriek volgen we de ontwikkelingen en de achtergronden. Vandaag: de bomenkap door Martijn de Koning Bij het aanleggen van een weg komt heel wat meer kij ken dan alleen graven en as falteren. Dat blijkt wel uit een op somming van de werkzaamheden die aannemer Rasenberg moet uit voeren om de reconstructie van de N6i tot een goed einde te brengen. Naast 'gewoon werk' als het aan leggen van wegen, fietspaden en fietstunnels is de aannemer bij voorbeeld ook verantwoordelijk voor het kappen van bomen. Daar mee wordt begonnen in de twee de helft van januari. Rijkswaterstaat heeft de aannemer in een inrichtingsplan precies op dracht gegeven welke bomen er weg moeten en welk soort bomen er teruggeplant moeten worden. „De komende weken kappen we zo'n 400 bomen", verklaart San- der van Rooijen, omgevingsmana ger bij Rasenberg. Het gaat om exemplaren die écht niet kunnen blijven staan. „We gaan er heel omzichtig mee om, want het kap pen, van bomen ligt soms gevoe lig", zegt Van Rooijen. „Als het een beetje kan, laten we de boom staan." Er vindt wordt vooral gekapt bij de kruising bij Hoek, bij De Braak man, tussen De Braakman en Bier vliet, bij IJzendijke en bij Schoon- dijke. Na de aanleg van de weg worden er 2100 bomen teruggeplant. Dat zijn er dus veel meer dan dat er verdwijnen. „Deels komt dat voort uit regelgeving", zegt Van Rooijen. „Maar Rijkswaterstaat mag hier ook compenseren wat elders ver dwijnt. Dan komen er in het ene plan wat meer en in het andere wat minder bomen terug dan voor heen." Bij het terugplanten wordt rekening gehouden met zichtlij nen, maar ook met de natuur. „Bij Schoondijke komen de bomen op een bepaalde plaats vanwege de vliegroute van vleermuizen", ver klaart Van Rooijen. Rasenberg moet ook op andere manieren rekening houden met de natuur. „Er is uitgebreid onder zoek gedaan op de plekken waar we werken. Als daar bijvoorbeeld sporen van een beschermde orchi dee worden gevonden, moeten we daar zoveel mogelijk rekening mee houden. We kunnen bijvoorbeeld de afgegraven bovenlaag bewaren en later weer in de nieuwe berm leggen. Zo is er een kans dat de za den opnieuw uitkomen." Alle bomen met een kruis moeten verdwijnen. Aannemer Rasenberg be gint op 7 januari met de aanleg van de rondweg Schoondijke. Op de plaats van de toekomstige weg wordt eerst de bovenste grondlaag weggegraven. Daar worden grote hopen zand op gegooid. Die dienen om de grond, die vooral uit 'slap' veen bestaat, te laten 'zetten'. Daarmee wordt voor komen dat de weg na de aanleg verzakt. Het zand blijft ongeveer drie maanden liggen. Voor het ver voer van het zand zijn vrachtau to's nodig. Die rijden zo weinig mogelijk door Schoondijke zelf. In de tweede week van januari wordt ook begonnen met de kap van bómen bij Schoondijke. Kort „ledereen maakt tegenwoordig muziek, we moeten er dus voor zorgen dat we ons onderscheiden van anderen." Lorenzo van Poele, dj van Class Hero Martin van Leenen (22) uit Hoek en Lorenzo van Poele (21) uit Terneuzen vormen samen het deejayduo Class Hero. On langs tekenden ze een contract bij een Engels label, maar daar laat het duo het niet bij. Ze heb ben nog veel grotere plannen. door Maxime Ambrosini Ze omschrijven hun muziek als Electro House en Bigroom. Dat zijn volgens de twee deejays muziek stijlen die vaak op festivals wor den gedraaid. De harde beats en sterke melodieën zijn hierbij ken merkend. Martin en Lorenzo zijn al vrien den vanaf de middelbare school. Toen Martin zag hoe zijn vriend kon draaien, wilde hij dit ook wel leren. „Ik heb Martin een aantal ja ren geleden platen leren draaien. Hij kwam dan vaak bij mij thuis om te oefenen. Al heel snel kocht hij zijn eigen spullen. Toen we er achter kwamen dat het draaien van platen ons allebei goed afging, hebben we besloten om samen verder te gaan", vertelt Lorenzo. Natuurlijk moest het duo verder onder een artiestennaam. Martin vertelt dat het bedenken van deze naam vanzelf ging. „Ons lievelings nummer is Classe A. Met deze ge dachte ben ik, aan de slag gegaan. mai9sifsss!ssse(B^mi»sesss3gz9>x«s>sss5^!m«gte& Ik kwam eerst uit op Class Zero, maar zero is ook maar zo weinig hè", vertelt Martin lachend. „Uit eindelijk kwamen we op Class Hero uit." Het duo draait regelmatig op feest jes in de binnenstad van Terneu zen. Zo draaien ze een keer per maand in bar De Kroeg en treden ze op in verschillende festivals in Zeeland. Met de jaarwisseling tre den ze op in de Terneuzense Nieuwstraat tijdens het evene ment New Street Vibe. Juist dit soort evenementen zijn voor het duo van groot belang. Lorenzo: „Hoe meer we onze muziek kun nen laten horen aan een groot pu bliek, hoe bekender we worden." Het duo bouwde een eigen studio in de tuin van Mar tin zodat ze iedere dag aan hun muziek kunnen werken. Martin: „We wilden een studio aan huis bouwen, omdat we steeds meer nummers produceren. Soms zijn we er wel meer dan veertien uur per dag mee bezig." De studio is zó door de jongens ge bouwd dat de buren er geen last van kunnen hebben. „Hoe harder de muziek staat, hoe beter we ons in de muziek kunnen inleven", zegt Lorenzo. De ouders van Martin gaven toe stemming om de studio te bou wen, op voorwaarde dat het duo serieus met muziek aan de slag zou gaan. „En dat is wel gelukt", vertelt Lorenzo trots. „We hebben foto Peter Nicolai daarna volgen alle andere exempla ren op het tracé. Dat werk moet klaar zijn vóór 15 maart. Dan be gint het broedseizoen. Overigens heeft het werk wat ver traging opgelopen. Eigenlijk zou Rasenberg nog dit jaar beginnen met de aanleg van de rondweg. De voorbereidende werkzaamheden, zoals het doen van metingen, duurde echter langer dan ver wacht. Om dezelfde reden is de aanleg van een rotonde bij Hoek ook met enkele maanden uitge steld. Die begint in het voorjaar. Volgens omgevingsmanager San- der van Rooijen komt de datum van oplevering van de nieuwe weg, eind 2014, niet in gevaar. Mr. F.J.Haarmanweg 49, 4538 AN Terneuzen T 0115 697455 www.cappendijk.nl een platencontract gekregen bij het Engelse label Exclusive Recor dings. Dit kwam doordat we ons nummer 'Draft' op Soundcloud hadden gezet. Soundcloud is een site waar allerlei verschillende ar tiesten hun nummers kunnen plaatsen. Toen we een mailtje kre gen van het label waren we natuur lijk- heel erg blij." Het nummer van Martin en Lorenzo is dankzij het platencontract inmiddels via verschillende websites te downloa den. Zaterdag 29 en zondag 30 december 2012 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Cent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur, voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Nucleus Huisartsenposten, Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte). Alleen na telefonische afspraak: 0115-643000. West-Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aar denburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofd plaat, IJzendijke, Breskens, Croede, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 8.00 uur: voor dringende huis artsenzorg en huisbezoeken. Nucleus Huisartsenpost West, Pastoor van Genk- laan 6, Oostburg. Alleen na telefonische afspraak, 0115-643000. Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: A.C.R. Bracké, Burg. Van Zuyvenstraat 81, Breskens, (0117-382931). Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: S. Vayegan, Anna Bijnsstraat 25, Terneu zen, tel. (0115)612320. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64