Soepeler met bestemmingsplannen P1B ZEEUWS-VLAANDEREN Kennismaking Gewapende overval op bewoner van Elzenstraat in Vogelwaarde Nog 4% 3 dagen! tyiljoe?' VRIJDAG 28 december 2012 21 Grote schoonmaak op het strand 22 en 23 Raadslid Rian de Feijter (TOP/GB): College moet creatiever met vergunningaanvragen omspringen door Wout Bareman AXEL - De gemeente Terneuzen houdt te star vast aan bestem mingsplannen. Dat beperkt bedrij ven in hun mogelijkheden. De be stemmingsplannen zijn vaak ouder dan dertig jaar en toe aan vernieuwing. In afwachting daar van moeten burgemeester en wet houders in hun vergunningenbe leid meer creativiteit tonen. Een meerderheid van de gemeen teraad vindt dat het college bij het verstrekken van vergunningen de nodige souplesse moet hanteren. Die opdracht werd in de decem- bervergadering verwoord in een motie van raadslid Rian de Feijter (TOP/GB). De Feijter: „Het zijn zorgelijke tij den voor burgers en ondernemers. Daarom vraag ik van het college en de raad de nodige creativiteit. Zeker tijdens de voorbereiding van nieuwe bestemmingsplannen, waarbij de mogelijkheden van het midden- en kleinbedrijf worden verruimd, is het wenselijk dat op de nieuwe situatie en de nieuwe re gels wordt geanticipeerd." Volgens wethouder Frank van Hul- le (ruimte) probeert het college nu al met veel creativiteit mee te den ken met ondernemers met plan nen. „Maar we moeten natuurlijk wel opereren binnen de grenzen van de wet." Volgend voorjaar wordt een aantal bestemmings plannen geactualiseerd. Ondernemer Jan Hollebek, eige naar van de gelijknamige kwekerij/bloemisterij op het be drijventerrein Vaartwijk in Axel vindt dat de gemeente helemaal niet soepel opereert. Hij heeft al verschillende kandidaat-kopers voor zijn bedrijf over de vloer ge had. „Met bouwcentrum Praxis was ik zo goed als rond, maar de gemeente heeft daar een stokje voor gestoken. Want er liggen hier gevaarlijke leidingen van Dow en dergelijke onder de grond. Ja zeg, ons bedrijf zou dus op een 'tijd bom' zitten. Dat is net zo'n grote onzin als de agrarische bestem ming van het bedrijventerrein. Al leen agrarisch georiënteerde bedrij ven? Er zit hier van alles." Van Hulle wijst erop dat de aanwe zigheid van de leidingen de vesti ging van bedrijven in bepaalde sec toren beperkt. „Maar we kijken binnen de mogelijkheden wel naar alternatieven." De belangstel ling van een bouwcentrum waagt hij overigens te betwijfelen. „Die oriënteren zich meer op locaties in en om Terneuzen." TERNEUZEN - Sporthal De Vliegende Vaart in Terneuzen stond gisteren helemaal in het te ken van korfbal. Basisschoolleerlingen konden daar op een speelse manier kennismaken met de korfbalsport. Er werden toernooien gehou den, maar ook aan de kleintjes was gedacht. Voor de leerlingen van groep 1 en 2 was een circuit uitgezet, waarin ze diverse spelletjes konden spelen. „Zo maken de kleuters kennis met de sport en zo doen ze ook nog wat korf balvaardigheden op. We hopen zo de aller jongsten warm te maken voor onze korfbalver eniging Luctor", zo vertelde Petra Geene, orga nisator van het spelcircuit. foto Mark Neelemans V/deo op www.pzcnl/video vrijdag 18u30 VOGELWAARDE - De bewoner van een huis in de Elzenstraat in Vogel waarde is woensdagavond rond 23.00 uur overvallen door twee mannen. De overvallers bedreigden de man, die op dat moment alleen thuis was, met een voorwerp dat op een vuurwapen leek. De man liep geen verwondingen op. De politie kon gisteren geen mede delingen doen over de mogelijke buit. Een signalement van de da ders is nog niet bekend. Meteen nadat de overval was ge meld zijn agenten een onderzoek gestart. Ook begon er gisteren een buurtonderzoek met het doel te achterhalen wat er precies is ge beurd tijdens de overval. Buurtbe woners zeggen niets gemerkt te hebben van het incident. Oudejaarstrekking 31 december Staatsloterij e®'astingvrtiv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61