Ik begrijp het gevecht dat mensen leveren 221 zee i Fietsminnend Zeeland houdt een eindejaarsbijeenkomst College wil subsidie voor vestingwallen JbtUgpLus Lentekriebels Live jazz muziek Gemeente heeft alle grond voor Vestetuin binnen Snerttochten in Oud-Vossemeer en Scherpenisse Ondernemersplein vrijdag 28 december 2012 door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Fietsminnend Zee land heeft er een evenement bij: de einde jaarsmeeting. Het begint komende zaterdag bescheiden, maar als het aan initiatiefnemer Witte Andriesse ligt, wordt het in de toekomst breder van opzet. Andriesse, die samen met zoon Lennard de goed bezochte website www.zeelandfiets.nl heeft opge zet, denkt dat er behoefte is aan een bijeenkomst waar mensen uit de fietssector rustig met elkaar kunnen praten. „We blikken terug op het afgelopen jaar en kijken vooruit naar 2013." Volgens de inwoner van Scherpe- nisse is het evenement bedoeld voor fietsliefhebbers in de breed ste zin van het woord. Iedereen is welkom: wielrenners, recreatieve fietsers, mountainbikers, wielerco- mités, juryleden en supporters. De meeting vindt plaats in De Stenge in Heinkenszand en duurt van 16.00 tot 19.00 uur. „Natuurlijk komen mensen elkaar gedurende het jaar ook regelmatig tegen", zegt Andriesse. „Maar dat is vaak tijdens wedstrijden. Het vluchtige praatje dat dan wordt ge maakt, gaat vaak over tactiek of over de wedstrijd. Het leek mij aar dig om elkaar eens op een andere manier te ontmoeten. Bovendien lopen ook in dit wereldje veel con tacten via de sociale media. Soms spreek je iemand via deze kanalen heel vaak, maar heb je die persoon al een jaar niet gezien. Tijdens de meeting kunnen mensen elkaar weer eens in de ogen kijken." Tijdens de bijeenkomst kan uiter aard veel worden gepraat, maar er zijn ook presentaties van onder meer toerclubs en wielerverenigin gen. De organisatie van de Ride for the Roses geeft een toelichting op de editie van 2013. Ook de Zeeuwse wielrenners Mar co Minnaard en Nick van der Lijke geven acte de présence. „Ik heb ook nog contact gehad met John- ny Hoogerland", zegt Andriesse. „Maar die is zaterdag op trainings kamp in Spanje. Ik vermoed dat hij dat niet zal onderbreken om naar Heinkenszand te komen." Als het aan Andriesse ligt, wordt de meeting een jaarlijks terugke rend evenement. „Als het een suc ces is, kan het wellicht wat groter van opzet worden. Tot nu toe zijn de reacties erg positief." Goes heeft een nieuwe sport school: het Middelburgse Zee land Gezond opent in het nieu we jaar een vestiging aan de 's Gravenpolderseweg. Met hetzelf de concept en dezelfde filosofie als op Walcheren: bewegen is voor iedereen weggelegd. door Nadia Berkelder In Middelburg is het een suc ces: het aantal leden van Zee land Gezond verdubbelde in de twee jaar dat Marco Schroevers er de baas is. De sportschool, healthclub heet hij of ficieel, krijgt nu een vestiging in Goes. Zaterdag is er open dag. bij ons terecht konden als ze er gens last van hadden. We hebben moeten vechten tegen dat imago, hoewel je bij ons wel ergens last van mag hebben. Het draait om sporten, op een net iets ander ni veau, met goede begeleiding." Mensen moeten zich thuis voelen in een sportschool; vindt hij. Met fitnesscentra waar de sporters voor een raam worden gezet heeft hij niets. „Bij ons hangen geen spiegels, dat vinden veel mensen vervelend, er is geen bonkende muziek, er moeten zo weinig mo gelijk drempels zijn voor mensen om te gaan sporten. Het sociale contact is bij ons belangrijk, een praatje maken. Na de les drinken we vaak nog een bakje koffie. „Het klinkt misschien raar, maar HEINKENSZAND - Tot en met zondag kan iedereen nog knuffelen met kleine zachte pasgeboren lammetjes. Er even een vervroegd lentegevoel opdoen in de schaaps- zijn ook demonstraties spinnen, scheren en vilten, kooi bij Heinkenszand. In de kooi kunnen bezoekers foto Willem Mieras KORTGENE - In het Grand Café in Kortgene is zondag weer live jazz muziek te beluisteren. Deze keer verzorgt het Zeeuwse trio Nuages een optreden. Aanvang: 15.00 uur. De toegang is gratis. THOLEN - De gemeente heeft alle benodigde gronden voor Vestetuin binnen. Daarmee lijkt niets de komst van de nieuwe woonwijk in Tholen-stad nog in de weg te staan. Met het verwerven van de laatste gronden komt een eind aan een lang traject. Vestetuin komt op de plek van het sterk verouderde be drijventerrein Noord, dus moesten veel bedrijven worden uitgekocht. Veel ondernemingen vonden een nieuwe stek op bedrijventerrein Welgelegen, maar dat was niet voor iedereen een oplossing. Zo kreeg benzinestation Bal een nieu we plek aan de voet van de Oester- dam. In Vestetuin komen ongeveer 120 woningen, 50 appartementen en twee supermarkten. Bij die supers komen ook een aantal verswinkels en een bloemenwinkel. OUD-VOSSEMEER - In Oud-Vosse- meer en Scherpenisse worden van daag snerttochten gehouden. In Oud-Vossemeer kunnen deelne mers vanaf 18.30 uur starten bij het dorpshuis om vervolgens een tocht door het dorp te maken. On derweg worden ze op verschillen de plekken verwend met lekker nijen. Aan het eind van de vijf kilo meter lange tocht staat er erwten soep klaar. Het thema van dit jaar is het Wilde Westen. In de Scherpenissepolder houdt Staatsbosbeheer deze ochtend al een snerttocht. Tijdens een excur sie staan vogels en het landschap centraal. De tocht begint om 10.30 uur aan de Schoondorpseweg. Aansluitend, om 12.30 uur, wordt op camping Kruytenburg een kop snert met brood geserveerd. Daar na volgt nog een excursie door na tuurgebied De Pluimpot. De cardio-apparaten zijn nét aan gesloten, de spinningfietsen ko- men als het goed is nog op tijd, en de douches zijn pas in januari klaar. Het is een race tegen de klok, maar volgende week kunnen de eerste sporters terecht in de fit nessruimte aan de 's Gravenpolder seweg in Goes. Bij Zeeland Gezond kun je niet al leen sporten, maar ook revalide ren. „Ik geef bijvoorbeeld on- co-fit", zegt mede-eigenaar Elly Duijnhouwer. „Dat is een beweeg- programma voor mensen met kan ker; gericht op het herstel na en tij dens de ziekte of na een borstope- ratie. Iedereen die sport heeft spe cifieke aandachtspunten, we wer ken met kleine groepjes zodat we daar goed op kunnen inspelen." Toen Schroevers twee jaar geleden in Middelburg begon, had de sport school last van een oubollig ima go. „Mensen dachten dat ze alleen zelf heb ik helemaal niets met fit ness", lacht Schroevers, die ook nog trainer is bij voetbalclub Wal cheren in Vlissingen. „Kijk maar: ik geef vijf uur in de week spin- ningles, ik sta drie of vier keer in de week op een voetbalveld en er kan bij mij ook nog wel tien kilo af. Ik begrijp het gevecht dat men sen aangaan met hun lijf en ik be grijp ook waarom het veel mensen niet lukt." door Rob Paardekam THOLEN - Het plan mag dan op de lange baan zijn geschoven, de ge meente Tholen -wil een Europese subsidie aanvragen voor het her stel van de vestingwallen in Tho- len-stad. Het college aast op een zogeheten 'Horizon 2020-subsidie'. Daarmee kunnen sommige onderdelen van het plan wellicht voor 50 procent worden gesubsidieerd. Dat zou de haalbaarheid een stuk vergroten. Het opkalefateren van de wallen kost ruim 1,1 miljoen euro. In eerste instantie was er ruim 1,2 miljoen voor gereserveerd, maar vanwege de benarde financiële po sitie besloot de gemeenteraad het budget onlangs met tien procent te verlagen. Bovendien werd de uit voering van het plan uitgesteld tot op z'n vroegst 2017. Het college liet weten dat het verla gen van het budget ten koste gaat van wellicht een kunstwerk, het verbeteren van de entrees of het plaatsen van banken, afvalbakken en infopanelen. Met een subsidie kan wellicht wel het hele plan worden uitgevoerd. Het college zegt eerst de definitie ve subsidievoorwaarden af te wachten voor ze besluit of er een aanvraag wordt ingediend. Bij ieder mens past een kunststof Klarlnetweg 5 Middelburg T0118-628 707 www.alkuplus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56