HOTSHXRJTS sport 133 Regen deert Erik Cappon niet Kersttennistoernooien Eindejaarscross in Axelse Bos Volleybal voor duo's in DUO Hulst Sylvesterloop en Tankloop Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl Vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 december In Vlissingen en Kapelle en Burgh-Haamstede worden vrijdag, zaterdag en zondag de laatste da gen van de jaarlijkse Kersttennistoernooien afge werkt. Het toernooi in Vlissingen heet het Walchers Open en wordt gespeeld in het plaatselijke Racketcentrum. Aanvang: 10.00 uur. Het Herselman Sport Sjoemeltoernooi in het Racketcentrum in Kapelle begint dagelijks om 9.00 uur en het Nieuwjaarstoemooi in het Sportcentrum Westerschou- wen begint steeds om n.oo uur. Zaterdag 29 december vrijdag 28 december 2012 Zlatan Ibrahimovic toont z'n nieuwe shirt van Paris Saint-Germain. Links van hem suikeroom Nasser Al-Khelaifi, de directeur van Qatar Sports Investments. foto Christophe Karaba/EPA xs^sssssss-aszeB^sss^see^ssisssessssseessgseec^ii^osia^jfss^^ aKSE'SSESH: MIDDELBURG Langere ATB-tocht bij Kustmarathon De ATB-toertocht van de Zeeuwse Kustmarathon gaat op de schop. Het traject wordt uitgebreid van 42 naar 53 kilometer en de start wordt verlaat van 7.30 uur naar 9.00 uur. De extra kilometers worden ge maakt op Schouwen-Duiveland, on der meer op het mountainbikepar koers aldaar. Het is de bedoeling dat de fietsers pas na de start van de lopers in Burgh-Haamstede finishen. Er is op 5 oktober 2013 plaats voor 1250 mountainbikers in de ATB-toer- tocht. MIDDELBURG Thomas de Ridder trainer Nieuwdorp Thomas de Ridder is komend sei zoen trainer van Nieuwdorp. De 26-jarige inwoner van Kortgene kwam donderdagavond een con tract voor één seizoen overeen met de zaterdag-derdeklasser, die in de race is voor een plek in de tweede klasse. De Ridder is nu trainer bij vierdeklasser SKNWK. Nieuwdorp wordt voor de jonge trainer pas de tweede club waar hij als hoofdtrai ner actief is. Eerder was hij assis tent bij Duiveland. Bij Nieuwdorp wordt hij de opvolger van Jack Blij- levens, die na één seizoen vertrekt. MIDDELBURG Inschrijving Halve van Cadzand geopend De inschrijving voor de 22e editie van de halve marathon van Cad zand is geopend. De officieuze Zeeuwse titelstrijd wordt op zon dag 3 februari gelopen. Inschrijven kan via www.avdewie- lingen.nl of www.inschrijven.nl. Deelnemers kunnen ook kiezen voor een loop over 5 kilometer en er zijn ook jeugdlopen over 750 en 1500 meter. De organisatie is niet meer in han den van Jan van de Linde. Wim Huigh en Theo Rabout hebben de leiding overgenomen. door Wim de Vos BRESKENS - Met lede ogen keken de organisatoren Willy Faro en Peter Nicolai naar de start van de Kerstloop. Het was niet koud, wat in de donkere dagen rond kerst ge bruikelijk is, maar het regende. En niet zo'n klein beetje ook. De deel nemers deerde het blijkbaar niet. Winnaar Erik Cappon uit Zuidzan- de bereikte de finish na ruim tie- nenhalve kilometer net binnen de 40 minuten. Cappon zag er na zijn aankomst ontspannen uit. „Als je eenmaal aan het lopen bent, heb je geen last van de regen. Harde wind is er ger, maar daar hadden we geen last van. Maar de weersomstandig heden waren vandaag niet echt na tuurlijk", was de conclusie van Cappon. De belangstelling was met in totaal ruim honderd deelne mers alleszins behoorlijk. „Natuur lijk zijn er wel eens meer vertrek kers geweest maar met dit aantal zijn we zeker tevreden", stelde or ganisator Willy Faro, die daarna in actie moest komen om 'een vlekje weg te werken'. De voorfietser op de korte afstand, 5400 meter, sloeg een paar hon derd meter voor de finish plots links en de leider in de wedstrijd, Kevin Strubbe uit het Belgische Aaigem, volgde hem. „De fietser was blijkbaar niet op de hoogte dat er recht naar de aan- komstlijn gelopen moest worden. Ik denk dat Strubbe daardoor wel een 500 meter teveel heeft gelo pen", realiseerde Faro zich. Zo kon het gebeuren dat winnaar Strubbe en de nummer twee, Johnny de Jaeger uit Breskens, op de finish lijn bijna op elkaar botsten. Strub be was er net iets eerder dan De Jaeger, terwijl hij bij het ingaan van de laatste kilometer een voor sprong had van bijna twee minu ten. Bij de vrouwen ging Evelien de Visser uit IJzendijke ook al in een vroeg stadium aan de haal. Voor de rest stond er derhalve niet meèr op dan te strijden om de tweede plaats. De Visser kwam uit op 53.32 minuten en de nummer twee, Inge van Iwaarden uit Aar denburg, kwam uit op 55.08. Terese van Lare uit Sluis won bij de vrouwen de korte afstand. maandag 31 december In Zuidzande en Dishoek worden maandag, op de laatste dag van het jaar, twee hardloopwed strijden gehouden. De Sylvesterloop is in het Bos van Erasmus (in de omgeving van Zuidzan de), de Tankloop start en finisht op het pleintje bij de Kaapduinseweg in Dishoek. In Zuidzande staan drie afstanden gepland: 2100, 4200 en 10.500 meter. Start is om 14.30 uur. De jeugd begint een kwartier eerder. De Tankloop begint om 12.00 uur, de afstanden zijn 5,10 en 20 kilometer. Inschrijven in het Pannenkoekhuisje. uit AUTOSPORT Kerstrit Biggekerke. A-klasse: 1. R van Stee. Yerseke, 187 punten, 2. J. Leendertse, 's-Graven- polder, 200, 3. W. Olie, Hellevoetsluis, 210, 4. L. Wouters, Vlissingen, 216, 5. A. Wouters, Oost-Souburg, 217. B-klasse: 1. A. v.d. Berge, Kloetinge, 212, 2. R. Luteijn, Krabbendijke, 249, 3. R. Joosse, Goes, 258, 4. A. Cevaal, Ritthem, 287, 5. M. van Kruiningen, Kruiningen. C-klasse: 1. R. van Lieshout, Gemert, 111, 2. M. Christi- aans, Temeuzen, 121, 3. E. Hoekman, Middel burg, 163, 4. R. Pieper, Krabbendijke, 218, 5. A. Houterman, Middelburg, 222. PAARDENSPORT Nieuw- en Sint Joosland. Oudejaars Jumping. Paarden Z/ZZ: 1. Thomas Verschoor, Balou Z (Weelr.) 0/0/32.66; 2. Jane van Eijzeren, Dame Blanche (Weelr.) 0/8/32.78; 3. Yvonne Jakobsen, Ausi Ausi (Weelr.) S/9527 M: 1. Debora Ben schop, Climax (Weelr.) 0/0/29.34; 2. Sandy den Exter, Toto (Oranjezon) 0/0/33.18; 3. Anniek van der Linde, Chanel Z (Weelr.) 0/0/37.03. L: 1. An ne Sonnleitner, Kir Roal's Zafra (Roosendaal) 0/0/32.77; 2 Monique van Sabben, Klaasje 0/0/33.36; 3. Marcelle de Kam, Widam's Woprei- na (Oranjezon) 0/0/33.91. B: 1. Elvera Boorgaard, Atrichta (Sé-Ros) 0/84,5; 2. Margo Schrauwen, Rucphen) 0/78,5; Loes Duynkerke, Caretina Z (Weelr.) 0/76,5. Pony's Z cat D: 1. Marcia Minderhoud, Paris XI {Gouwe Reyers) 8/73.70. M cat CDE: 1Mabel Acda, Anjershof Rodrigo (Weelr.) 0/0/27.56. L cat DE: 1. Nina de Haas, Cadanz (Kleppertjes) 0/0/29,94. L cat BC: 1. Linsey van derSlikke, Sur- price (Eendrachtr.) 0/0/26.03. Scheidsrechtersvereniging Zeeuws-Vlaanderen en atletiekvereniging Scheldesport hebben al 35 jaar een goed huwelijk. Zo lang al organiseren ze samen aan het eind van het jaar de Eindejaars cross in het Axelse Bos. Ditmaal is gekozen om zaterdag arbiters en atleten aan de start te laten komen. De laatste jaren is de belangstelling voor deze loop behoorlijk toegenomen. Aan de succesfor mule is dan ook niet gesleuteld. De starts zijn om 13.30 uur (3200, 6400 meter en de jeugd over 500 meter) en 14.30 uur (9600 meter). Inschrij ving is in de kantine van w Axel. In sporthal Den Dullaert in Hulst wordt zater dag de vierde editie van het DUO-Hulst-evene- ment. gehouden. Een belangrijk onderdeel van dit evenement is het internationale twee tegen twee-volleybaltoer nooi, dat tussen 13.00 uur en 17.30 uur gespeeld wordt. Voor het toernooi hebben zich duo's ingeschre ven op Recreatief/Jeugd- of Competitieniveau (Dames-, Heren- of gemengd). In de verschillende categorieën zijn er mooie geld- en vele extra prijzen te winnen. Het toernooi is helemaal volgeboekt met 36 duo's. Dit toernooi maakt onderdeel uit van de 'Albert Heijn's DUO volleybal Tour 2012-2013'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33