Wat gaat er fout met ons volk? a ad ri75" 81 buitenland in m r Badderen in Beieren! OAD CITY SALE donderdag 27 december 2012 Mensen in India eisen massaal de doodstraf voor zes verkrachters van studente in bus Amerika zit met de schiet partij in Newtown, India is niet minder aangeslagen door de gruwelijke verkrach ting van een studente in een stadsbus. De grootste filmster van Bollywood, Amitab Bachchan, eist de 'strengste straffen ooit' voor de daders. Maar hij stelt ook de vraag die velen in India bezig houdt: 'Wat gaat er fout met onze samenleving, met ons volk?' Waar Amerika bij zichzelf te rade gaat na de schietpartij op een school in Newtown, daas-is India in het diepst van haar ziel geraakt door een gruwelverkrachting. Zel den was er zo'n collectieve veront waardiging in het land dat meer dan een miljard inwoners telt. De media staan bol van de zaak, politici rollen over elkaar heen en de politie van New Delhi wordt uitgekotst wegens incompetentie en vermeende partijdigheid. De volkswoede over de afgrijselij ke marteling, verkrachting en bero ving van een 23-jarige medicijnen studente door zes man in een par ticuliere stadsbus komt maar niet tot bedaren. Een 47-jarige Indiase politieagent die in New Delhi in el kaar werd geslagen tijdens de eer ste rellen over de zaak is dinsdag overleden in het ziekenhuis. Steeds meer details over de ver krachtingszaak komen in de natio nale media. Het slachtoffer was sa men met haar 28-jarige vriend op weg naar huis na een bioscoopbe zoek. Ze namen een van de vele vergunningsloze, particuliere bus jes en werden al snel lastiggevallen door vijf dronken mannen en de buschauffeur. Terwijl het busje rondreed door de stad en-zo bleek later - probleemloos twee politiecontrolepunten passeerde, werd de vrouw meer dan een uur gemarteld met, volgens artsen, een 'stomp voorwerp'. Daarna werd ze door zes man verkracht Samen met haar eveneens in elkaar gesla gen vriend werd de studente ver volgens gedumpt langs de kant van de weg. In het ziekenhuis moest een deel van haar darmen worden geamputeerd. Ze ligt al da gen op de intensive care van het lo kale Safdarjun Hospital, lijdt aan inwendige bloedingen en haar toe stand zou verslechteren. De zes daders, inclusief de bus chauffeur, zijn al voorgeleid. Twee van hen, een 19-jarige fruitverko- per en een 20-jarige sportschool medewerker bekenden naar eigen zeggen een 'afgrijselijke misdaad' en vonden dat ze het verdienden te worden opgehangen. Niets min der eisen ook de demonstranten die al dagen de straat opgaan. De verkrachting staat niet op zich maar is de zoveelste. Het aantal verkrachtingen in New Delhi is dit jaar met 17 procent gestegen ten opzichte van 2011. Het Indiase Bu reau voor Misdaad Statistieken meldt dat vorig jaar 24.206 keer aangifte werd..gedaan. Nauwelijks een kwart van de daders werd ver oordeeld. Daarbij kwamen ook nog eens 228.650 andere gevallen van 'geweld tegen vrouwen', inclu sief aanranding en ontvoering. Ook hier werd nét een kwart van de daders veroordeeld. Dat laatste mede vanwege het ta boe dat op verkrachting rust en de Indiase machomaatschappij die an dere prioriteiten heeft dan het er barmelijke lot van veel vrouwen: Zelfs als daders worden aangehou den duren de procedures tot een veroordeling vaak zo lang dat veel zaken uiteindelijk worden gesepo neerd. Tot wanhoop van slachtof fers en vrouwenorganisaties. De heftige protesten op straat zijn volgens waarnemers pure frustra tie over de jarenlange apathie van de Indiase politiek en de politie te genover verkrachters. De volkswoe de hierover heeft de laatste dagen al twee doden en 150 gewonden gekost. Indiase vrouwenorganisa ties denken dat de werkelijke cij fers van verkrachting en aanran ding een veelvoud zijn van wat de officiële statistieken laten zien. Veel boosheid treft met name de politie die aangifte van verkrach ting zelden serieus neemt. Ook in het geval van de 23-jarige studente die het land nu zo bezighoudt, blijkt alweer geknoeid met het exacte aantal verkrachters en ruzie den politiemannen en de onder zoeksrechter over het al dan niet vastleggen op video van verklarin gen. Veelzeggend was een onder zoek van het tijdschrift Tehelka, journalisten deden zich voor als wetenschappelijke onderzoekers naar verkrachting en spraken met meer dan dertig ervaren en leiding gevende politiemannen in verschil lende wijken van New Delhi, een stad van ten minste 15 miljoen in woners. Het overgrote deel van de politiemensen legde de 'schuld' bij de vrouwen. 'Echte slachtoffers van verkrachting doen geen aangif te. Degenen die dat wel doen zijn uit op geld of hebben losse zeden', zo werd gesteld. Tekenend ook voor de sfeer is een uitspraak van een politiecommissaris die in een reactie op de zaak opmerkt dat 'mannen ook niet veilig zijn om dat hun zakken worden gerold.' New York Barcelona Londen 4 dagen 3 dagen 3 dagen va. 579 p.p. va. 189 p.p. ij va. €l 89 p.p. Extra voordeel New York Extra voordeel Barcelona 3=2,1 day gratis New Dagtour Sitges& Cava, York Pass 2 personen boeken, 40% korting op de "1 persoon gratis musical Wicked 25 korting op de korting oplopend tot 20% Barcelona Highlights op hotelovernachtingen Fietstour korting oplopend tot 15% op hotelovernachtingen Extra voordeel Londen Gratis overnachtingen hotel Days Waterloo 25% korting op de tour Londen per fiets 2=1,1 dag gratis excursie Hop on Hop off ind. Thames Cruise Niet geldig voor Disneyland Paris, minimale besteding 500,- Ga vooralle voorwaarden naar oad jil/postnl-actie. informatie naar uw ANVR-reisadviseurofoad.nl/stedentrips oad.nl/stedentrips REIZEN 6- oj- 3-daag£& l\Aore> InolvSi Ve rrek de wandelschoenen aan en vul uw longen met gezonde boslucht! Ook bijzonder weldadig voor lichaam en geest zijn de 'Wohlfühl-fherme'. Hier borrelt het thermale mineraalwater op uit meer dan 1520 meter diepte. Ook voor uitstapjes zit u uitstekend. Bezoekt u de mooie drie- rivierenstad Passau? Of maakt u een tochtje de grens over naar Mozartstad Salzburg! Uw verblijf Aktiv Vital Hotel Residenz in Bad Griesbach biedt prachtig uitzicht op het Rottal, aan de voet van het Beierse Woud. Het hotel beschikt o.a. over restaurant met wintertuin, café, bar, biergarten, terras en zonneweide met ligstoelen. Er is een well- nesscentrum met o.a. thennaalbad, sauna, infraroodsauna. Uw kamer is voorzien van o.a. satelliet-tv, koelkast, badkamer met bad/douche en balkon of terras. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoek boekcode 81002 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. 6e-nf v daar al 'n£ euro p.p. 6 of 8 dagen Duitsland zoek boekcode 81002 Inbegrepen 5 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 5 of 7x driegangenkeuzemenu (naar keuze 's middags of 's avonds) welkomstdrankje activiteitenprogramma met o.a. Aqua Fun, Nordic Walking avondprogramma o.a. met dans, Beierse avond (ma t/m za) 25 korting op greenfee golfregio Donau-lnn flesje bronwater en vitaminegroet gebruik wellnesscentrum en badjas Prijzen 20/01-23/03 24/03-06/04 07/04-27/04 28/04-01/06 02/06-27/07 195 28/07-12/10 245 13/10-21/12 175 6-d 175 245 195 245 8-d 245 335 265 335 265 335 245 Prijzen in p.p. Voor kinderkorting en prijzen 4-pk zie: www.pharosreizen.nl Niet inbegrepen: reserveringskosten, toeris tenbelasting en kosten calamiteitenfonds. pharos Langste tgv-lijn De langste hogesnelheidslijn ter wereld is gisteren in China in ge bruik genomen. Het verbindt de hoofdstad Peking met de econo misch belangrijke stad Guangzhou in het zuiden van het Aziatische land. Met een snelheid van 300 ki lometer per uur wordt de tot nu toe gebruikelijke treinreis van 22 uur ingekort tot 8 uur. BEIROET Tientallen doden Syrië Zeker twintig mensen, onder wie acht kinderen, zijn om het leven ge komen bij een granaataanval in het noorden van Syrië. Dat zegt de Syri sche oppositie. De aanval was op het dorpje al-Qahtania in de pro vincie Raqqa. Het hoofd van de mi litaire politie van Syrië is uit het le ger gedeserteerd en heeft zich giste ren aangesloten bij de opstand. JERUZALEM Geld om niet te kiezen De antizionistische Satmar-bewe- ging betaalt 100 dollar aan iedere Is raëliër die tijdens de verkiezingen volgende maand niet gaat stem men. De beweging, met wereld wijd zo'n 120.000 volgers, be schouwt de staat Israël en het zio nisme als zondig en illegaal. MADRID Hasj voor Nederland De Spaanse politie heeft met de in beslagname van 11 ton hasj en de arrestatie van 35 mensen een grote bende ontmanteld. De drugs wa ren onder meer bestemd voor Ne derland. Behalve de drugs werd 159.000 euro aan contanten meege nomen. De meeste hasj werd ge- rj- vonden in een loods in Toledo. vakautie- korting REfJÉN Profiteer nu van hoge kortingen op pakket reizen, fietstours, excursies en musicals, maar ook gratis hotelovernachtingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8