RCS voltooit trilogie in kersttoernooi 31 donderdag 27 december 2012 3 'Als het aan mijn agent lag, vloog ik elke week naar Londen om te praten met een geïnteresseerd bedrijf. sinds juni 2012 woont Tim visser 3 Maar ik heb het met rugby al druk genoeg.' jaar in Schotland en is hij gerech tigd uit te komen voor Schotland. Tim Visser, Schots rugbyinternational uit Nederland Tim Visser in actie als winger van Edinburgh Rugby. door Len Wolters GOES - Voor de derde keer achter elkaar is RCS erin geslaagd het kerstzaalvoetbaltoernooi in Goes te winnen. De Souburgers waren woensdag in de finale hoofdklas ser Goes de baas door na een ï-i-eindstand de strafschoppen be ter te nemen. Zonder een centje pijn bereikte RCS de finale van het kerstzaal voetbaltoernooi in Sportpunt Zee land. In de poulefase werden Lewe- dorpse Boys (0-6), Nieuwdorp (5-0), Meeuwen (4-1) en Oostka- pelle (0-4) vakkundig opzij gezet- In de kwartfinale maakte de zon dag-tweedeklasser het zichzelf on nodig lastig tegen Luctor'88. Na een snelle 3-0-versprong voor RCS, kreeg de tegenstander uit Heinkenszand tal van mogelijkhe den om de spanning terug te bren gen in de wedstrijd. Meer dan één doelpunt leverde het niet op voor Luctor'88. In de laatste minuten maakten de Walchenaren de 4-1. In de halve finale moest Kloetinge 2 eraan geloven. De groen-witten kregen alle hoeken van het veld te zien en verloren met 4-0. „Tegen mindere tegenstanders moet je vanaf het begin de aanval zoeken", vertelde RCS-speler André Siere- veld na afloop van de gewonnen fi nale. „Zeker in de groepsfase speel den we zo tegen ploegen waarvan we wisten dat we niet op achter stand mochten komen. Anders zouden ze zichzelf helemaal ingra ven voor hun eigen doel. Hoe snel ler je op voorsprong komt, hoe meer ruimte je krijgt." In de finale tegen Goes kreeg RCS allesbehalve ruimte. In de eerste minuten was het de formatie van trainer Gérard de Nooijer die de boventoon voerde. Dat resulteerde in de 1-0 van De Meza. De Zuid-Bevelanders kregen de kan sen, maar benutten deze niet. Toen viel de goal aan de andere kant. Mourad Azzanagui bracht RCS op gelijke hoogte. „In het be gin was het aftasten voor ons", ver telde Siereveld. In de laatste mi nuut van wedstrijd kreeg RCS nog een grote kans om de wedstrijd voortijdig in het slot te gooien. Goes-doelman Matthew Lentink zorgde ervoor dat de finale van het kerstzaalvoetbaltoernooi met strafschoppen beslist moest wor den. De Souburgers trokken hier bij aan het langste eind, nadat doel man Blind de derde strafschop van Goes wist te keren. „Als je het toernooi wint, ben je altijd de te rechte winnaar", zei Siereveld met een grijns op zijn gezicht. „Maar een strafschoppenreeks is en blijft een loterij." De RCS-speler was erg blij met de overwinning en ver telde dat elftalleider Jeffrey van den Berge een groot aandeel had in de zege. „Ik weet dat de jongens mij de 'succescoach' noemen", ver foto Lynne Cameron/GPD telde Van den Berge lachend. „Bij zaalvoetbaltoernooien ben ik altijd degene die de ploeg leidt. Dat le verde in zes jaar tijd zes finales op waarvan we er vijf wonnen. Het is natuurlijk niet zo dat deze titels door mij komen. We hebben een aantal jongens die zaalvoetballen bij onder meer Groene Ster. Het is geweldig om hen bezig te zien in de zaal." RCS zette geen record door het kerstzaalvoetbaltoernooi voor de derde keer op een rij te winnen. Gastheer van het toernooi, 's Heer Arendskerke, deed het ook al eens in de periode tussen 1989 en 1991. Eindstand: 1. RCS, 2. Goes, 3. Kloetin ge, 4. SSV'65, 5. Jong Ambon, 6. Meeu wen, 7. Luctor'88, 8. Bevelanders, 9. Nieuwdorp, 10. Dauwendaele, 11. Pa trijzen, 12. Robur, 13. Arendskerke, 14. Hoedekenskerke, 15. Lewedorpse Boys, 16. Colijnsplaatse Boys, 17. Wolfaarts- dijk, 18. Apollo'69, 19. Heinkenszand, 20. Oostkapelle. PARIJS Armstrong heeft nog één dag voor beroep Voor Lance Armstrong verstrijkt vandaag de termijn waarop hij bij het internationaal sporttribunaal CAS in beroep kan gaan tegen zijn straf. De internationale wielren- unie UCI ontnam de Amerikaan twee maanden geleden zijn zeven Tour-zeges na bestudering van het voor Armstrong dodelijke Usa- da-rapport. Het antidopingbureau concludeerde dat Armstrong aan het hoofd stond van het meest ge avanceerde dopingprogramma uit de sportgeschiedenis. SPRUNDEL Boy van Poppel tekent bij Vacansoleil Boy van Poppel fietst komend sei zoen voor Vacansoleil-DCM. De woordvoerder van de Nederlandse wielerploeg heeft dit woensdag be vestigd. Bij het team is zijn vader Jean-Paul van Poppel ploegleider en rijdt ook zijn broer Danny. Hij wordt tevens ploeggenoot van de Zeeuw Johnny Hoogerland. Van Poppel zou aanvankelijk gaan rijden bij de Canadese formatie Spi- dertech, maar die ploeg liet on langs weten in 2013 niet actief te zijn in hét peloton. BERLIJN Vettel wordt Europees sporter van het jaar De Duitse autocoureur Sebastian Vettel is door journalisten van 26 persbureaus uitgeroepen tot Euro pees sporter van het jaar. De rijder van Red Buil veroverde dit jaar voor de derde keer de titel in de Formule 1. Hij kreeg bij de verkie zing 137 punten en eindigde daar mee voor Bradley Wiggins (130). De Britse wielrenner won in 2012 de Tour en goud op de Spelen. Ra- nomi Kromowidjojo eindigde als achtste. De Nederlandse zwemster bleef onder anderen de Zwitserse tennisser Roger Federer voor. LONDEN Vier 'Nederlanders' in Marokkaanse selectie Vier Nederlandse voetballers zijn opgenomen in de Marokkaanse se lectie voor de Afrika Cup volgende maand in Zuid-Afrika. Oussama As- saidi, Nordin Amrabat, Mounir El Hamdaoui en Karim El Ahmad i ma ken deel uit van de selectie van 24 man. Assaidi en El Ahmadi zijn op dit moment bij respectievelijk Li verpool en Aston Villa actief in En geland. Amrabat staat onder con tract bij Galatasaray. El Hamdaoui verruilde afgelopen zomer Ajax voor het Italiaanse Fiorentina. BEVEREN Beens Genk verspeelt opnieuw punten KRC Genk heeft in de Belgische voetbalcompetitie opnieuw pun ten verspeeld. Na twee nederlagen tegen concurrenten bleef de ploeg van trainer Mario Been woensdag steken op 1-1 Bij het veel lager ge klasseerde Waasland-Beveren. Jelle Vossen had Genk kort voor rust nog wel op voorsprong gebracht, Barak Badash maakte na ruim een uur gelijk voor de thuisploeg waar de Nederlander Bas Sibum tegen een gele kaart opliep. Genk heeft inmiddels dertien punten achter stand op koploper Anderlecht. ;:.J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69