Leger des Heils is springlevend Stadswoningen aan de Beestenmarkt gereed Vogeltentoonstelling Geen extra ligplaatsen schippers in Terneuzen Rens Roos Beëdiging van Bruggeman tot burgemeester Inbraken in Axel leveren veel geld en sieraden op Lichtwandeling gidsenteam in Aardenburg „Opvallend in Temeuzen is dat hier erg veel ex-daklozen en ex-verslaafden worden bereikt. Meer dan in andere gemeenten. Er is door mijn voorganger René Pronk het juiste, toegankelijke klimaat gecreëerd. Daar ben ik hem dankbaar voor." donderdag 27 december 2012 foto's Peter Nicolai vertellen dat Maria zwanger is. Weerspiegeling AXEL - In de Halle in Axel kwetter den tijdens beide kerstdagen ruim 200 vogels van 18 inzenders. De le den van de Zeeuws-Vlaamse Vogel vrienden showden traditioneel met kerst hun vogels aan het pu bliek. Keurmeesters van de Neder landse bond van Vogelliefhebbers hadden de vogels vooraf gekeurd! Zij keken onder meer naar condi tie, kleur en houding. De expositie trok op beide dagen tientallen.bezoekers. Kinderen tot 12 jaar kregen als kerstcadeautje een dierenposter mee. Algemeen kampioen van de tentoonstelling werd P.van Bremen uit 's-Heeren- hoek. Het bondskruis was voor A. Platteeuw uit Nieuw-Vennep. De bondsmedailles gingen naar P.van Bremen, W. de Boëy, J. de Mae- sschalck en R. Bogaerd. Met ruim 350 man zat de Grote Kerk in Temeuzen maandagavond stampvol. Na een periode van afwezigheid keerde het Leger des Heils er terug voor een Kerstnachtdienst onder het motto Geloof jij het? Rens Roos, korpsofficier bij het Le ger, ziet in de opkomst een duide lijke behoefte. „Er zijn in Temeu zen veel te weinig van zulke nacht diensten. De mensen hebben er in deze tijd behoefte aan." De economische crisis deelt klap pen uit. Dat blijkt alleen al uit de groeiende vraag naar voedselpak ketten. Bep den Deurwaarder, me dewerkster van het voedselproject, beaamt dat. „We hebben deze maand veel meer pakketten ver strekt dan normaal. Soms kijk ik naar onze voorraad en bid tot de Heer 'onze voorraad is weer op, help ons'. Gelukkig worden mijn gebeden vaak verhoord." Tijdens de dienst worden kersdie- deren gezongen en voeren vrijwilli gers van het Leger een ietwat ko misch toneelstuk op. Jozef maakt zijn snurkende ouders wakker en vertelt van Maria's onbevlekte ont vangenis; De ouders reageren scep tisch en vragen zich af of Jozef het padje kwijt is. „Lag het aan de shoarma? Ik vond al dat-ie vreemd rook." Het doet de mensen schater lachen. Na de kerstliederen, een toespraak van Roos en het Onze Vader is er voor iedereen koffie, kerstbrood en chocolademelk. Voor bezoeker John Kaas is de nachtdienst een mooie gelegenheid om weer eens in Grote Kerk te zijn waar hij veer tig geleden trouwde. „Ook mooi is dat je hier veel minder grijze kop jes ziet dan in mijn eigen kerk. Dit trekt veel jongeren en allerlei soor ten mensen." Volgens een vrouwe lijke bezoekster is de drempel bij het Leger laag. „Veel lager dan wan neer ik mensen uitnodig om naar mijn eigen kerk te komen." Roos, sinds een half jaar actief bij het Leger in Terneuzen, is de avond daar ook voor bedoeld. „Vooral ook om mensen die niet elke zondag in de kerk komen te prikkelen." Opvallend vindt hij ook dat erg veel ex-daklozen en ex-verslaafden worden bereikt. Meer dan in andere gemeenten. Bij het ontwerp van de nieuwe stadswoningen is rekening gehouden met de sfeer van weleer. foto Woonstichting Hulst door Eugène Verstraeten HULST - De Woonstichting Hulst heeft aan de Beestenmarkt weer een stukje stadsvernieuwing in de historische binnenstad van Hulst gerealiseerd. Vorige week heeft aannemingsbedrijf Van Driessche De Koster vier woningen opgele verd aan de Woonstichting. Op de locatie van deze vier wonin gen aan de Beestenmarkt was in het verleden een garagebedrijf ge vestigd. De woningen zijn ontworpen door Architectenbureau RdH uit Middelburg. Daarbij is rekening ge houden met de sfeer van weleer. Aan de Beestenmarkt woonden en werkten in vroegere tijden voor al ambachtslieden. Bij dit stadsvernieuwingsproject gaat het om vier grote stadswonin gen, met tuin, berging en dakter ras. In de woningen zijn, verdeeld over drie etages naast de woonka mer en keuken, vier slaapkamers op een moderne lichte manier ge bouwd. Wonen op deze histori sche locatie is bijzonder in trek, zo blijkt volgens directeur/bestuurder Jos Valckx van de Woonstichting Hulst. Alle vier de woningen zijn namelijk al verhuurd voordat de e bouw klaar was. Valckx: „Het is de bedoeling dat we aan de Beestenmarkt binnen kort nog drie woningen gaan bou wen voor dezelfde doelgroep. De procedure daartoe is nagenoeg af gerond." De verwachting is dat de bouw van deze drie woningen in het tweede kwartaal van 2013 kan beginnen. ZELZATE - De liberaal Frank Brug geman wordt op de valreep toch beëdigd als burgemeester van Zei- zate. Op 1 januari treedt hij aan. Vrijdag wordt hij bij gouverneur André Denys in de ambtswoning in Gent verwacht om de eed af te leggen. Tegen Bruggeman loopt nog een strafrechtelijk onderzoek naar fraude met volmachten tij dens de gemeenteraadsverkiezin gen van zondag 14 oktober. Maar de Raad van Verkiezingsbetwistin gen in de provincie Oost-Vlaande ren heeft hem daarvan intussen vrijgesproken. De beschuldigingen waren afkomstig van de huidige burgemeester Freddy De Vilder. AXEL - In Axel is maandag ingebro ken in twee woningen aan de Ka naalkade. De inbraken werden ge pleegd tussen 15.00 en 23.00 uur. Uit één van de woningen zijn en kele duizenden euro's gestolen. Uit de andere woning zijn naast geld ook sieraden ontvreemd. Bij de inbraken is toegang ver schaft door het vernielen van een raam. Zondag tussen 16.30 en 20.15 uur werd ingebroken in een woning aan de Donze Visserstraat in Ter- neuzen. Uit die woning zijn een spelcomputer en computerspellen gestolen. Om binnen te komen is een deur geforceerd. AARDENBURG - Het gidsen- en vrij- willigersteam in Aardenburg houdt vandaag een lichtwandeling met als thema Wij komen tesa- men. De wandeling begint om 19.00 uur bij de schutterskantine aan de He- rendreef De tocht leidt verder langs verlichte monumenten naar de Sint-Baafskerk waar Rina Mar- teijn kerstliederen zingt. De tocht is circa drie kilometer lang en ein digt rond 21.45 uur in de rooms-ka- tholieke kerk. Daar verzorgt orga nist Toon IJzerman als afsluiting een kort concert. Er is ook een drankje. De deelnemers wordt ge vraagd lantaarns mee te brengen. door Wout Bareman TERNEUZEN - De binnenvaart hoeft voorlopig niet te rekenen op extra ligplaatsen in Temeuzen. Die zijn wél nodig, maar Rijkswaterstaat moet (ook in Zeeland) miljoenen bezuinigen en daardoor kan het lig plaatsenbestand in de Kanaalzone alleen worden onderhouden en niet worden uitgebreid. Voorzitter Johnny van Ijk van de afdëling Terneuzen van de schip persvereniging: „We moeten er wel rekening mee houden dat ër door de bouw van de nieuwe zee sluis ligplaatsen en overnachtings plaatsen zullen verdwijnen." Schuttevaer vindt dat met Rijkswa terstaat en havenbedrijf Zeeland Seaports nu al moet worden geke ken naar alternatieven. Hopelijk is daarmee rekening gehouden in de bouwbegroting van de nieuwe sluis." De wachtplaatsen zijn no dig om de voorgeschreven rusttij den voor de schippers veilig te stel len. Overigens heeft Zeeland Seaports positief gereageerd op een drin gend verzoek van de schippers extra ruimte voor duwbakken te creëren in de Autrichehaven bij Westdorpe. Daar worden nu extra palen geslagen, die plaats bieden aan veertien duwbakken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65