Verschillend parkeertarief 221 zeeland TPö IFDD[LO [j [JO '*>e '10nc'erc'e,, bezoel<ers aan Kerstviering in de Grote Kerk hadden het gezellig, na afloop. zich aan bij Burgernet Ff JPÜW PZC almanak Tip? redactie@pzc.nl Knopjes donderdag 27 december 2012 Grote Markt Hulst naar 1,30 euro per uur Er verzamelden zich op kerstavond ruim 350 mensen in de Grote Kerk in de Noordstraat in Terneuzen. „We hebben deze maand veel meer pakketten verstrekt dan normaal." Bep den Deurwaarder, heilsoldate. door Eugène Verstraeten HULST - Parkeren op de Grote Markt in Hulst wordt duurder en gaat van 1,10 naar 1,30 euro per uur. Met de invoering van dit 'luxe tarief komt de gemeenteraad een stukje tegemoet aan de wensen van de Ondernemers Vereniging Hulst Vestingstad (OVHV). Het ta rief voor parkeren aan de Statie, het Havenfort en het Stationsplein blijft 0,So euro per uur. In de rest van het betaald parkeren gebied blijft het uurtarief op 1,10 euro. Met dit besluit gaan de coalitiepar tijen, de oppositiepartijen stem den tegen, in tegen het voorstel van hun eigen college van Burge meester en Wethouders. Die wil den alle tarieven gelijktrekken naar 1,10 euro per uur. In een ge sprek hebben de ondernemers een deel van de gemeenteraad over tuigd dat er gedifferentieerde par keertarieven moet zijn. Volgend jaar moeten B en W met de onder nemers in conclaaf over andere parkeerwensen, is de opdracht die het college nog heeft meegekre gen. Die gesprekken moeten lei den tot een op de toekomst ge richt parkeerbeleid dat nog voor de zomer aan de gemeenteraad moet worden aangeboden. „Parke ren is een langslepend probleem en we zijn van mening dat er nu eindelijk eens een duidelijk en breed gedragen oplossing moet ko men", zeggen PvdA, WD, Groot Hontenisse en CDA in koor. Dat lukt volgens de oppositie ze ker niet met het nu aangenomen voorstel. „Dit is een stukje hap-snap beleid om geld binnen te halen", vertolkt Jos van Eek (ei gen lijst) het standpunt van de op positie. Naast de vaststelling van de tarie ven heeft de gemeenteraad ook een einde gemaakt aan het gratis parkeren op twee van de vier bol werken in de binnenstad. Het be taald parkeren gaat op zaterdagen en zondagen ook gelden op het Princebolwerk en het Solmsbol- werk. Er kan in de binnenstad in het weekeinde dan alleen nog maar gratis geparkeerd worden op het Galgebolwerk en Nassaubol- werk. De gemeenteraad besloot ook om het betaald parkeren met een uur te verlengen. Nu moet worden be taald tot 17.00 uur. Dat wordt van 9.00 tot 18.00 uur. Met uitzonde ring van de zondag. Op deze dag wordt betaald parkeren gehand haafd van 12.00 tot 18.00 uur. De wijzigingen gaan in maart in. door Wout Bareman TERNEUZEN - De afgelopen weken hebben zich 728 Terneuzenaren aangemeld bij Burgernet. Dat is ruim een verdubbeling vergeleken met het totale aantal aanmeldin gen tussen september 2011 en de cember 2012 is gedaan. Burgernet is een samenwerkings verband tussen burgers, politie en bewoners om de veiligheid in de woon- en werkomgeving te bevor deren. Uit de cijfers van Burgernet blijkt dat er nu 1433 deelnemers uit de gemeente Terneuzen zijn ge registreerd. Eind november waren dat er 705. Burgemeester ]an Lonink stuurde deze maand alle huishoudens een brief, waarin ze werden geïnfor meerd over twee nieuwe systemen die de overheid inzet voor de vei ligheid: Burgernet en NL-Alert. Postcode:Woonflaats: Telefoonnummer (o.a. voor bezorgcontrole): Bijna tien maanden is David nu. De Middelburgse jongen legt een grote belangstèlling aan de dag voor tech nische apparaten. Hij vermaakt zich kostelijk met een speelgoedtelefoon, waaruit vrolijke liedjes klinken als hij op één van de vele knopjes drukt. Het andere appa raat waar hij met zijn grijpgrage vin gertjes niet vanafkan blijven, is de afstandbediening van de televisie. Öm hem lekker te laten spelen en zelf ongestoord een programma te kunnen kijken, gaven zijn ouders hem de oude afstandsbediening, die immers kapot was. In de handen van David bleken sommige knopjes het echter toch nog te doen. Nu heb ben papa en mama er ook de batte rijtjes maar uitgehaald. Ik machtig de P2C om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer:Handtekening: Burgemet stuurt deelnemers via de telefoon, mail of sms een opspo ringsberichten, zodat ze kunnen uitkijken naar vermiste personen, voertuigen of verdachten van mis drijven. Aanmelden kan via www.burgernet.nl. NL-Alert is een alarmsysteem van de overheid via de mobiele telefoon. Met dit systeem worden mensen in de di recte omgeving van een noodsitua tie met een tekstbericht geïrifor- rheerd: In het bericht staat wat er aan de hand is en wat de ontvan ger van het bericht op dat mo ment het beste kan doen. Zo kun nen meer mensen snel worden be reikt en beter worden geïnfor meerd. Voor NL Alert hoeven mensen zich niet aan te melden. Wel moet de telefoon op een be paalde manier worden ingesteld. Nog niet alle telefoons zijn ge schikt. Info: www.nl-alert.nl. Veel belangstelling voor warme choloademelk met een snee kerstbrood. Jozef wekt zijn ouders om te Ik neem een kennismakingsabonnement van 6 weken voorC 9,95 (promcte). Ik neem een doorlopend abonnement en krijg de eerste 4 weken gratis (nam). Ik betaal doormiddel van automatische incasso: €28,95 per maand 82,50 per kwartaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64