Vrees voor uitstel Nieuwstraat-zuid Levende stallen en kindjewieg ZEEUWS-VLAANDEREN Nog DONDERDAG 27 december 2012 21 PZC Leger des Heils is springlevend 22 en 23 Raadslid Peter Clijsen (Groenlinks) slaat alarm door Wout Bareman TERNEUZEN - Na de vertraging bij de invulling van de Kop van de Noordstraat dreigt nu een tweede project in het stadscentrum van Temeuzen op de lange baan te worden geschoven: Nieuw straat-zuid. Raadslid Peter Clijsen (GroenLinks) vreest daarvoor. Clijsen beschikt over informatie dat zorginstelling Het Gors, die woonruimte en faciliteiten biedt aan mensen met een beperking, het plan voor een wooncomplex op de plaats van een achttal ver pauperende panden in Nieuw straat-zuid een paar jaar wil uitstel len. Het Gors ontwikkelt het plan in samenwerking met woonstich- ting Clavis en de gemeente. Clij sen heeft het mogelijke uitstel aan gekaart bij het college van B en W. „In de Nieuwstraat ontrolt zich een tweede Kop van de Noord straat-scenario. Straks zitten we met nog meer open plekken en voorafgaand daaraan gebouwen die beetje bij beetje verrotten. Dat kunnen we de Nieuwstraat niet aan doen." Hij wil van het college weten of het, als het Gors de af spraken niet kan nakomen, direct op zoek wil gaan naar andere pro jectontwikkelaars of initiatiefne mers. Van Clijsen mag de gemeen te - eigenaar van zes van de acht panden in de straat - daarbij best een sturende rol spelen. Voorzitter Ronald Meijer van dè Wijkraad Binnenstad is het hartgrondig met Clijsen eens dat het zuidelijk deel van het uitgaanscentrum al veel te lang staat te verpauperen. „Ieder een klaagt er steen en been over. Het is te gek voor woorden. De ge meente moet nu trouwens eens duidelijk kiezen tussen de Markt en de' Nieuwstraat als uitgaansge bied. Allebei lukt kennelijk niet, blijkt tot nu toe." Wethouder Frank van Hulle (stads- en dorpsvernieuwing) zegt dat hij juist de indruk had dat het plan in een afrondende fase ver keert. „De zorg wordt momenteel wel getroffen door fikse bezuini gingen, maar signalen dat Het Gors de plannen in verband daar mee zou willen opschorten, heb ik tot nu toe niet gekregen." Dat geldt ook voor directeur Ro bert de Ridder van Clavis. Het Gors was in verband met de kerst vakantie onbereikbaar. HULST - Het verhaal over de nacht waarin Jezus geboren werd, is al heel oud en toch wordt het ieder jaar weer verteld. In verschillende regionale parochiekerken werd in de kerstperiode het verhaal aan schouwelijk gemaakt voor de aller kleinsten. Het Kindje Wiegen trok ook veel ouders, opa's en oma's. In Koewacht beeldde het kinderkoor 'Goed Gestemd' als levende kerst stal het verhaal uit. Er werden tra ditionele kerstliedjes gezongen en na afloop was er voor iedereen iets lekkers. De basiliek in Hulst stroomt al jaren op eerste kerstdag goed vol voor Kindje Wiegen. Zo'n 30 leerlingen van Hulster ba sisscholen voerden het kerstspel op. Centraal in het spel stonden Jean-Paul van den Manacker, zijn vrouw Marjorie en hun zes maan den oude Daan. Het paar na af loop: „Fantastisch om dit te mo gen doen. Onze Daan geniet met volle teugen." Het kleine 'kindje Je zus' kreeg dan ook heel wat belang stellende kinderhoofdjes over zich heen gebogen. Diezelfde middag was er ook nog Kindje Wiegen in Zuiddorpe. Gisteren (tweede kerst dag) werd de geboorte van Jezus gevierd in de kerk in Stoppeldijk. In Kloosterzande werd in de Marti- nuskerk de jaarlijkse levende kerst stalviering gehouden. Harmonie SintCecilia verzorgde de muzikale inbreng. Vicaris Paul Verbeek ging voor in de viering. imBSmsmmSBSSOS&SXmSSSBlSSSGGSgZ^ffiS&Bëi Kindje wiegen in de basiliek van Hulst. De zes maanden oude Daan stond in het middelpunt van de belangstelling. NIEUWVLIET Gewonde bij eenzijdig ongeval op Krabbedijk Bij een eenzijdig ongeluk op de Krabbedijk in Nieuwvliet is maandagochtend omstreeks 1.00 uur een 33-jarige Terneuzenaar ge wond geraakt. Zijn personenauto raakte door nog onbekende oor zaak van de weg en botste tegen een boom. De brandweer moest de klemzittende bestuurder bevrij den. Hij is overgebracht naar het ziekenhuis. TERNEUZEN Scheepvaart gestremd voor langdurig spuien De scheepvaart via de drie sluizen in Temeuzen lag maandag, dinsdag en woensdag urenlang stil. De zee sluis, midden- en binnenvaartsluis waren 's middags en ook 's nachts gestremd. Het spuien was nodig om het overtollige regenwater uit het Vlaamse achterland via het Ka naal Gent-Temeuzen af te voeren. Het waterpeil was 30 centimeter hoger dan normaal. SLUIS Sincfalbode gaat op in Rondje West Het huïs-aan-huisblad De Sincfalbo de dat verschijnt in de kernen van de voormalige gemeente Sluis-Aar- denburg, gaat op in Rondje West. Dat is een vergelijkbaar blad, dat in de voormalige gemeente Oostburg uitkomt. De lezers krijgen voortaan Rondje West in de bus. In beide lcrantjes staan deels dezelfde artikelen. Daardoor is het goedko per de kranten samen te voegen. foto Peter Nicolai Staatsloterij Oudejaarstrel^king 31 december Jan e®'astlngvA^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63