Plan voor speelnatuur in stroomversnelling ETANSIWSI 'Volop interesse voor Mondragon' Openingsfeest 3 ha/en betalen 22 Goereese coalitie bindt strijd aan met zwerfvuil Nieuw reddingsvaartuig gedoopt PZC Op de gehele I winter collectie^ donderdag 27 december 2012 door Joeri Wisse en Ali Pankow zierikzee - Bouwbedrijf Boogert uit Oosterland hoopt in de tweede helft van 2013 de herontwikkeling van Mondragon in Zierikzee ter hand te nemen. „Ik ga er vanuit dat er volgend jaar rond deze tijd een definitief plan ligt", zegt direc teur Hans Boogert. Boogert werd vorige week officieel eigenaar van het rijksmonument aan de Oude Haven. Zeeuwland, die er woningen wilde bouwen, deed het van de hand voor 80.000 euro. Met dit bedrag speelt Zeeuw- land niet quitte, zegt directeur An- toine de Ceuster. De woningbouw vereniging kocht Mondragon in 2009 voor 50.000 euro van de ge meente. De afgelopen jaren is vol gens De Ceuster voor 'ruim een ton' aan kosten gemaakt Zo moest een deel van het gebouw worden gestut, is de voorgevel in gepakt in bedrukt steigerdoek en heeft Zeeuwland meerdere onder zoeken laten uitvoeren. Hans Boogert wil Mondragon ver bouwen tot een complex met wijn bar, zalen en een hotel met dertig kamers. „Intussen hebben zich al meerdere partijen gemeld die Mon dragon willen exploiteren." Voor Boogert aan de slag gaat, her leeft komend najaar nog één keer de oude functie van het theater. Het plan van Theatergroep Zierik in de zieltogende vroegere Concert zaal een unieke afscheidsproductie te maken, krijgt inmiddels wat meer vorm. „Gelukkig wil Boogert er ruimte voor bieden. Professio neel regisseur Paula Bangels heeft zich bereid verklaard deze voorstel ling met onze groep te gaan ma ken. Verder kregen we van Cees van Liere van het Deltafonds te ho ren dat zij in principe positief staan tegenover een subsidie. Een officiële beslissing daarover neemt het Deltafonds pas eind januari", vertelt woordvoerder Mels Hoo- genboom van Zierik. Als het lukt om het plan financieel rond te krij gen, zou de voorstelling in twee weekenden in september in Mon dragon worden opgevoerd. door Piet Kleemans MIDDELHARNIS - 'Samen voor een sterk eiland'. Dat is het motto van de coalitiepartijen (SGP, WD, Christenunie, CDA) van de nieu we gemeente Goeree-Overflakkee. Eén van de zaken die de kersverse coalitie blijkens het coalitieak koord aan wil pakken is het eilan delij k afvalstoffenbeleid. Een belangrijk doel daarbij is het tegengaan van verloedering van de openbare ruimte. „Iedereen moet beseffen dat een goede inzameling van afval van belang is voor het mi lieu." Circulair denken - van afval naar grondstof- moet leidend zijn in de visie van de coalitie. Eén van de concrete plannen op dit vlak is het voortaan hanteren van een sterk gereduceerd tarief voor het inleveren van grof vuil. Liefst wil de coalitie dat dit hele- Tijdens het feest op 1 juni 2013 wordt het parkje in Dreischor alvast 'muzikaal' beproefd. Er staan optredens gepland van muziekvereniging Crescendo en van dweilband Liever Ier As Tuus: de band waarin Rini en zijn vrouw Cisela de Looze spelen. maal gratis wordt. Zo hoopt men zwerfafval te kunnen voorkomen. Verder streeft de coalitie ernaar om van Goeree-Overflakkee voor 2020 een energieneutraal eiland te maken. Daarbij wordt gedacht aan bronnen als aardwarmte, waterstof als brandstof voor openbaar ver voer en zonne-energie. Het is de bedoeling dat er een actieprogram ma wordt opgesteld. In het coalitieakkoord is ook aan dacht voor recreatie en toerisme. De coalitie streeft naar groei van de recreatiesector. Wat de partijen betreft zouden er bijvoorbeeld wat wat hotels bij mogen komen. De coalitie is zuinig op landbouw grond. Zij wil landbouwers alle ruimte geven voor ontwikkeling maar de coalitie laat doorscheme ren dat zij weinig ziet in het om vormen van hoogwaardige land bouwgrond in natuur. Het plan om speelnatuur aan te leggen in Dreischor sudderde al, maar kwam door een subsi- die-aanvraag in een stroomver snelling terecht. De Looze Admi nistratiekantoor, dat zijn vijftien jarig bestaan viert, koptè het plannetje definitiefin. door Esme Soesman Hoe landelijk het er ook is, er zijn in Dreischor maar wei nig plekken 'om te rotzooien'. „Plaatsen waar je in bomen kunt klimmen en door de modder kunt rollen", zegt Ellen Bentlage van de initië rende Reisterse Droomclub. Hoog tijd om daar verandering in aan te brengen. Verspreid over het dorp wil de Droomclub plukken speelnatuur tot stand brengen. Om te beginnen in het - lang niet bij iedereen bekende - parkje aan de Ooststraat en het terrein tegen over streek- en landbouwmuseum Goemanszorg, waar ook een par keerterrein staat gepland. „Uitein delijk zou je van plek naar plek moeten kunnen sjouwen, maar dat is echt een meerjarenproject. Voor nu hebben we alleen deze twee plekken opgepakt." Het was dorpsgenoot Matty Wes- dorp, ooit nauw betrokken bij de organisatie van Groenste Dorp, die met het idee van speelnatuur op de proppen kwam. Er was - zo tipte de dorpsraad vervolgens - te vens een mogelijkheid om 5000 euro subsidie aan te vragen bij het Nutsfonds Zierikzee, maar dan moesten de plannen natuurlijk wel wat concreter. De in september gehouden Buren- dag werd aangegrepen om voor beide locaties ontwerpen te ma ken. Dorpsgenoot Rini de Looze, die deze maand precies vijftien jaar geleden een administratiekan toor op Dreischor begon, gaf de plannen een laatste zet. „Ik wilde iets teruggeven aan het dorp, om- 'Het parkje is ook een hartstikke leuke plek voor bijvoorbeeld kamerconcerten' Kinderen en bestuursleden vari Droomclub Dreischor nemeR de cheque van Rini de Looze in ontvangst foto Ronald den Dekker dat hier m'n droom is uitgekomen om een mooi bedrijf op te zetten", aldus De Looze. Dus deed hij de Droomclub - meer in het bijzon der het project speelnatuur - een cheque van 1000 euro cadeau. Daarnaast hebben Droomclub en De Looze samen beklonken dat er op 1 juni 2013 een feestdag op po ten wordt gezet om de eerste na tuur in het parkje aan de Oost straat te openen. Bentlage: „Dit is typisch zo'n geval van ergens aan beginnen en dan ingehaald wor den door van alles en nog wat. Dat legt er wel druk op, ja. Maar het maakt het ook spannend en leuk." Met speelnatuur kun je vele kan ten op. Van het neerleggen van een (behandelde) klimboom tot het plaatsen van kruipbuizen en waterpartijen. Voordeel is dat de speelnatuur ook ouderen een aan trekkelijke plek biedt, verwacht Bentlage. „Het is leuker om daar naast te zitten dan naast een wip- kip." Nog voor de uitvoering ge reed is, borrelen de nieuwe plan nen al op. „Het parkje is ook een hartstikke leuke plek voor bijvoor beeld kamerconcerten. Wie weet wat daar nog uit voortkomt." Uitruil Ook voor het terrein tegenover Goemanszorg ligt een ontwerp voor speelnatuur klaar. De bedoeling is daar een parkeer terrein aan te leggen. Maar het ont breekt het museum nog aan vol doende budget. „Wij hebben bud get, maar geen grond. Misschien kunnen we zorgen dat die dingen elkaar opheffen." Het museum voert daar in januari verder overleg over. Ook met de gemeente is inmid dels een eerste gesprek gevoerd over de plannen. 23kssh5hï33 ...tel maar na: 21 procent korting! Tot oud nieuw. Op Alles. Voor u. DE ZWAANTJES PARFUMERIE I SALON O Ik neem een kennismakmgsabonnemenf van 6 weken voor 9,95 (pro6aktie). O Ik neem een doorlopend abonnement en krijg de eerste 4 weken gratis (n»28). Ik betaal doormiddel van automatische incasso: 28,95 per maand 82,50 per kwartaal OUDDORP - De nieuwe reddings boot van de Ouddorpse reddings brigade is 'Sedna' gedoopt. Het vo rige vaartuig (de Veero) heeft dienst gedaan vanaf 1996. De nieu we boot is kleiner, lichter en snel ler. Het vaartuig - een Ribcraft 4.8 - is voorzien van een 60 pk sterke Yamaha-motor. De boot is door wethouder Feller gedoopt. Telefoonnummer (o.a. voor bezorgcontrole): Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer:Handtekening: PZC, lezersservice, Antwoordnr. 540S0.5004 VB Tilburg. SPIJKERHARD DE BESTE!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58