Zeeuwland schrapt huizen na bezwaar SCHOUWEN-DUIVELAND Uitslaande brand in leegstaande woning Inleiding museum almanak Knopjes Nog* 4 dagen! tyiljoe^ DONDERDAG 27 december 2012 21 Plan speelnatuur in de versnelling 22 en 23 Plan Buijse in Zierikzee telt na herstructurering straks geen 131, maar 129 nieuwe woningen. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Naar aanleiding van be zwaren uit de buurt schrapt Zeeuwland twee woningen uit het plan voor de herstructurering van de wijk Buijse in Zierikzee. Het gaat om huizen die de woning bouwvereniging wilde bouwen op de hoek van de Marisstraat en de Zevengetijstraat. Het bewuste perceel is nu nog in gebruik als plantsoen. Ook zijn er zes parkeerplaatsen. Zowel bewo ners van de Zevengetijstraat, die door de bouw van de woningen plots twee buren zou krijgen, als de tegenover gelegen Christelijke Gereformeerde Kerk wilden de si tuatie liever bij het oude laten. Afgelopen najaar kon bij de ge meente worden gereageerd op het plan voor de herstructurering van het naoorlogse wijkje. De huidige bewoners van de hoek van de Ma risstraat en de Zevengetijstraat schreven dat ze vreesden voor aan tasting van privacy en waardever lies van hun woning. Andere be woners van de Zevengetijstraat lie ten de gemeente weten dat de ver keerssituatie onveiliger zou wor- den en dat de parkeerplaatsen niet gemist kunnen worden de in de buurt. Om die laatste reden ageer de ook de Christelijke -Gerefor meerde Kerk tegen de bouw van de van de huizen. Overigens is de gemeente Schou- wen-Duiveland het niet eens met de stelling dat er na de herstructu rering minder parkeerplaatsen in de wijk zijn. Doordat er meer wo ningen worden gesloopt (141) dan er worden teruggebouwd (129) groeit het aantal beschikbare par keerplaatsen. Bewoners kunnen hun auto in speciale parkeerhoven kwijt, de vakken in de straat zelf zijn voor bezoekers bedoeld. Volgens Zeeuwlanddirecteur An- toine de Ceuster heeft het schrap pen van de huizen geen grote ge volgen voor het plan 'Buzee'. „De woningen waren daar gepland uit stedenbouwkundig opzicht, maar het kan ook prima zonder." Ook de financiële gevolgen zijn be perkt. Aangezien Zeeuwland nieuwbouwwoningen onder de kostprijs verhuurt, komt er straks ook niet minder geld binnen. Bo vendien had Zeeuwland de bewus te grond eerst moeten kopen van de gemeente. Als Zeeuwland vast had willen houden aan de twee huizen had dit verder tot extra kosten kunnen leiden, door het betalen van plan- schade en mogelijke vertraging die het hele plan zou oplopen. Overigens zijn Zeeuwland en de gemeente niet tegemoet gekomen aan bezwaren van bewoners van de Hofferstraat die moeite hadden met gewijzigde indeling van de wijk. Het ontwerpbestemmings- plan ligt vanaf volgende week woensdag zes weken ter inzage. Ook daar kunnen zienswijzen op worden ingediend. Daarna is het aan de gemeenteraad om -naar ver wachting in mei- het plan defini tief vast te stellen. SCHUDDEBEURS - Bij een uitslaande brand in het al acht maanden leeg staande pand aan de Donkereweg 49 in Schuddebeurs dinsdag avond rond 21.45 uur is de bovenverdieping volledig verloren gegaan. Officier van dienst Jan Blommaert schaalde bij aankomst direct op naar 'grote brand'. Het vuur werd binnen een uur bestreden door twee bluseenheden uit Zierikzee en de blusgroep Dreischor. Vol gens Blommaert kon gevaar voor het naastge legen pand worden voorkomen. Op de vraag hoe in dit leegstaande pand brand is ontstaan, kon nog geen antwoord worden gegeven. De brandweer deed ter plekke navraag wie mel ding had gemaakt van de brand, want ook dat bleek niet duidelijk. foto Pieter van der Laan Tip? redactie@pzc.nl OUWERKERK - Het Watersnoodmu- seum in Ouwerkerk biedt de be zoekers vandaag en donderdag 3 ja nuari gratis inleidingen door een gids. Hij geeft een toelichting op het ontstaan van het museum, op de achtergrond van de Phoenix- caissons waarin het museum is ge vestigd en op wat er allemaal te zien is in het museum. Deze inlei ding wordt de bezoekers op ge noemde dagen als extra service ge boden om 13.00 en 14.00 uur. Bijna tien maanden is David nu. De Middelburgse jongen legt een grote belangstelling aan de dag voor tech nische apparaten. Hij vermaakt zich kostelijk met een speelgoedtelefoon, waaruit vrolijke liedjes klinken als hij op één van de vele knopjes drukt. Het andere appa raat waar hij met zijn grijpgrage vin gertjes niet vanafkan blijven, is de afstandbediening van de televisie. Om hem lekker te laten spelen en zelf ongestoord een programma te kunnen kijken, gaven zijn ouders hem de oude afstandsbediening, die immers kapot was. In de handen van David bleken som mige knopjes het echter toch nog te doen. Nu hebben papa en mama er ook de batterijtjes maar uitgehaald. Oudejaarstrekkjng 31 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57