Sierspeld zit goed uit 9 Hoeveel garen op één klos? I ïstjp* donderdag 27 december 2012 etalage www.pzc.nl/uit door Theo Ciele Een parkeerplekje - gratis nog wel - is snel gevon den in de buurt van de winkel van Anneke Bal-de Quelery in Oost-Souburg. Anderhalfjaar gele den opende ze haar winkel met naaimachines en' handwerkbeno- digdheden. „Bereikbaarheid is heel erg belangrijk voor mijn klanten. Ze moeten de auto in de buurt neer kunnen zetten. Het is geen doen om met een naaimachine door de stad te sjouwen." Betere bereikbaarheid was voor haar een van de redenen om de Goese bin nenstad, waar ze tweeënhalf jaar had gezeten, te verruilen voor de winkel aan de Souburgse Kanaal straat Werken met textiel is altijd haar hobby geweest, een eigen zaak een grote wens. Vier jaar geleden kreeg ze de kans om die twee te verbin den. In de winkel staan de naai-, borduur- en lockmachines op een rij. Ze steken wit af naast de kleu ren van het garen, breiwol en four nituren. Moderne machines zijn te genwoordig computergestuurd. Volgens Anneke zijn naaimachines nog altijd gewild. „Ik zie moeders met hun dochters, oma's en hun kleinkinderen hier als klanten bin nenkomen." Wie een machine bij De Sierspeld koopt krijgt uitge breid uitleg over de werking van de apparaten. Van het woord 'com putergestuurd' hoeft niemand te schrikken. „Het is juist gemakkelij ker dan de oudere, mechanisch in stelbare machines." De Sierspeld verkoopt ook tweehands machi nes. Ze koopt machines van de merken Singer, Lewenstein en Janome aan. Machines die niet verkocht kun nen worden, gaan naar een project in de Derde Wereld. Bij de Sier speld kunnen klanten ook terecht voor het onderhoud en reparaties aan machines van alle merken. Ver der geeft Anneke workshops (haak- brei- en naailessen en bin nenkort start er een basis- en ge vorderde cursus naaien. De Sier speld heeft ook speciale kleine naai machines voor kinderfeestjes van af ïo jaar (met naailes). Twee naai sters verzorgen verstelwerk. Iets waar in deze econmisch mindere tijden steeds meer vraag naar is. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.30 uur, zaterdag 10.00-16.00. www.desierspeld.nl De Sierspeld is officieel dealer van onder meer Janome. De Sierspeld heeft een grote voorraad naaigaren in talloze kleu ren op voorraad. Kleine klosjes, grote klosjes. De lezersvraag van deze week: hoeveel meter naaigaren zit er op de grootste klos die bij De Sierspeld te koop is? Het juiste antwoord moet u uiterlijk maandag sturen naar sierspeld@zeelandnet.nl. De winnaar krijgt een set naaigaren en een schaar. Het antwoord op de lezersvraag hoeveel afbeel dingen aan wenskaarten te vinden zijn bij kinderkledingwinkel Zus en Zo'n in de Poststraat in Zierikzee is: 56. Het juiste, antwoord kwam van José Mallie uit Vlissingen. Zij ontvangt een cadeaubon van €25,--. s Anneke Bal-de Quelery: „Belangrijk om goed bereikbaar te zijn. Eén van de rekken met klosjes foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53